Normális hogy rozsdamentes acél berozsdásodott?
Figyelt kérdés
Frissen lett megmunkálva, lelett bő vízzel mosva és vizesen lett lerakva, egy óra hossza alatt elég szépen berozsdált2021. febr. 21. 01:48
1/11 A kérdező kommentje:
Jobban csak ott rozsdált be ahol durván lett a felüéete érintve de ahol finomabb ott annyira nem. Hónapokig állt az esőn és 1-2 rozsda folt volt rajta épphogy de most ahoz képes eléggé
2021. febr. 21. 01:49
2/11 anonim válasza:
Persze, a legolcsóbb rozsdamentes acélok csak a légköri párával szemben ellenállóak egy darabig, ha közvetlen vízzel kezeled őket akkor nem. Vannak drágább ötvözetek amik vízben is használhatóak.
3/11 anonim válasza:
A rozsdaállóság függ az ötvözetek arányától,és a környezettől,így magasabb anyagminőségű inoxot kell venned,ami persze drágább is!
De tudnod kell hogy Abszolút rozsdamentesség nincsen a VAS esetén, akármilyen csúcsminőségi orvosi inoxról is beszélünk,az is eloxidálódik,csak nagyon-nagyon hosszú távon,és akár lehet az több ezer év.(tehát emberi életben mérve mondjuk rozsdamentesnek)
Abszolút rozsda mentességre szabad levegőn/vízben csakis az arany és a platina képes.
4/11 anonim válasza:
Le kellett volna maratni a felületet(passziválni) akkor nem rozsdásodik be. Mikor megmunkálod,(hegesztés, flexelés)megváltozik a felületen a minőség.
5/11 anonim válasza:
4# vagyok, és normális ha nincs maratva.
6/11 anonim válasza:
Rozsdamentes,egyáltalán ?
Tegyél rá egy mágnest,ha nem tapad akkor az .
7/11 anonim válasza:
Megmunkáláskor kerülhetett rá más anyag.
9/11 anonim válasza:
A közhiedelemmel ellentétben a rozsdamentes, és saválló anyagok nagyon kényesek tudnak lenni. A légköri nedvességet, vizet, esőt, földbetemetést vagyis szokványos használatot a legolcsóbb leggagyibb rozsdamentes acélnak (4301, 304L) is látható korrózió nélkül ki kell bírnia sok-sok évig, vagy évszázadig . Az ipari környezetbe szokott előfordulni hogy nem megfelelő az anyagminőség választás, és idő előtt elkorrodál egy inox anyag. De itt tömény savas környezetről beszélünk, kénsav, hangyasav, salétromsav és társai, és itt is évekről beszélhetünk. Sima háztáji használatnál ha rozsdásodik az inox, akkor szinte 100% hogy vagy a megmunkálásnál "mérgezték" meg az anyagot, vagy utána tárolásnál szúrtak el valamit. Elég ha a savállót egy olyan flex koronggal vágják, vagy csiszolják, ami nem inoxhoz való, vagy inox korong, de vágtak vele korábban szénacélt, és máris rozsdásodni fog. Vagy csak a közelében flexelt valaki vasat és ráment a szikra. Még úgy is meg lehet mérgezni a savállót, hogy befogják egy szokványos acélpofás satuba, vagy sima kalapáccsal ráütnek, vagy olyan munkaasztalon dolgoznak vele aminek vaslemez a borítása. Aztán ott van a hegesztés is. Inox pálca volt-e, lett-e közömbösítve a varrat hegesztés után, le lett-e maratva a hegesztési oxid? Szóval nagyon sok mindennel tönkre lehet tenni egy inox anyagot, és utólag sokszor csak találgatni lehet hogy hol lett elszúrva a dolog.
10/11 A kérdező kommentje:
Utólsó köszönöm válaszod. Sajnos több módon elrontottam, szénacélt vágtam a vágókorongal, a csiszolókorongok is használtak voltak, satu megvolt, kalapács szintén, fúrószár megint. hegesztve nem volt. A közömbösítés segíthet vagy ha teljesen átdolgozom a külső rétegét hibák nélkül vagy a szerkezete már sérült? És még hőkezelés vagyis edzés előtt áll
2021. febr. 22. 16:12
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!