Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit érdemes 2 A4-es papír...

Mit érdemes 2 A4-es papír közé tenni, ami megjelöli a papírokon ha egy felületen kitüremkedés van?

Figyelt kérdés

Mit érdemes 2 A4-es papír közé tenni, ami megjelöli a papírokon ha egy felületen kitüremkedés van?


Van 2 vasfelület ami össze lenne csavarozva egy vékony (0,3mm) tömítéssel.

De mielőtt összecsavaroznánk szeretném összerakni a 2 vasfelületet tömítés nélkül és kéne valami közé ami megjelöli, ha valahol nagyobb a kitüremkedés.


Mi kéne ehhez?

2 A4-es papír közé rakva mi lenne ez?

Önmagába is van ilyen jelölő, ami a fémen hagy nyomot, papírok nélküli jelöléshez?


2021. jan. 17. 23:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem a kérdésedet. 2 db A4-es és 2 db vas valami? Miféle kitüremkedés? Mit akarsz jelölni?
2021. jan. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Milyen fém tárgyról van szó?
2021. jan. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom erre gondolsz-e, de régen benzinmotorokhoz úgy csináltunk tömítést, hogy vékonyan bekentük olajjal vagy zsírral a blokk egyik oldalát majd rá a papírt. Utána az így paírra hagyott nyomot körbe lehetett vágni.
2021. jan. 18. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
A ket fem felulet sikbeli egyenetlensegeirol akarsz 2D mintat venni? Ha igen, inkabb mas iranyba indulj el. Keress egy olyan feluletet ami ugymond referencia sik (asztal), tedd ra a papirt es a femet olajkoddel megszorva tedd ra. Talan sikerul, de igazabol ezt otthon tokeletesen nem tudod megoldani. Mar csak azert sem mert maga a papir is osszennyomhato, illetve egyenetlen, a referencia sikkal egyutt (barmi legyen is az). Miert van erre szukseg? Ha nagyon egyenetlen a fem felulet, el kell vinni sikkoszorulni. Csak ott meg szamitani kell a befogasi felulet tovabbi egyenotlensegere.
2021. jan. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Síkvonalzóval szokták egy fémfelület egyenetlenségét ellenőrizni.
2021. jan. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha a papíron akarod, hogy nyomot hagyjon, akkor indigó vagy az egyik papír szenes, a másik tiszta. Ha a másik darab fémet akarod megjelölni, akkor fehér krétával átsatírozott papír.
2021. jan. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

2 nagyobb fémfelület közti egyenetlenség felmérése lenne a cél. Elvileg mindegyik sík, de lehetnek pontok kitüremkedéssel 0,3mm+.

Nem kell teljesen síkba hoznom 0,1-0,2 mm kitüremkedés megengedett. Ahol nagyobb ott lecsiszolom egy kicsit csiszolókorongal.


2 A4-rs papír a két felület közé és egy jelölő az A4-esek közé.

Talán az indigós jó, de kíváncsi vagyok van-e más is ilyen célra.

2021. jan. 18. 09:11
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

3 tized egyenetlenség egy A4-es lapnyi felületen elég soknak tűnik, ha nincs rajta felületkezelésből adódó anyag maradék vagy nem vágott felületeket akarsz egymáshoz rögzíteni, úgy gondolom teljesen fölösleges. A tömítés tömíteni fog annyit, hogy jó legyen. Ha meg nem jó, házilag úgy sem tudod megcsinálni, mindenképpen síkköszörültetném. De még mindig nem tudjuk a pontos alkalmazást. Nem mindegy, hogy valami levegőnél is kisebb sűrűségű gázt (nitrogén, hélium) kell tömíteni, vagy vizet vagy 75W-s olajat. Ha leírod a pontos alkalmazást, hogy mit szeretnél tömíteni, akkor kaphatsz normális választ, mert lehetséges hogy teljesen rossz irányba indulsz el, ha nitrogént akarsz tömíteni akkor életed végéig csiszolhatod kézzel, meg jelölgetheted, soha sem lesz jó. Ha meg olajat, akkor meg lehet hogy tök fölösleges az egész. Rendszernyomástól is függ. Ha vákuumot akarsz tömíteni, az megint egy másik eset, ha 200 bar-os levegőt az megint más. Esetleg fénykép is jöhetne a két felületről.

Azért írom ezeket, mert még otthoni körülmények között sem mondható professzionálisnak az a megoldás amit erőltetni szeretnél, nem így kell felületi egyenetlenséget mérni. Még ha lesz is egy lenyomatod, egyrészt tizedet kézzel síkban nem fogsz csiszolni, másrészt honnan tudod hogy a lenyomaton melyik fémfelület adta a hibát.

2021. jan. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Van baj!


"2 nagyobb fémfelület közti egyenetlenség felmérése lenne a cél."


Ahogyan már említették: erre való a síkvonalzó. Végighúzod rajta az élével és látod hol vannak gödröcskék az anyagban.


Ha nem tetszik ez a módszer, akkor filccel összefirkálod a felületét és elkezded csiszolni. A filc kopásából látod hol kell még belecsiszolni. Csak egy gond van ezzel, hogy így nem 1-2 tizedet fogsz leszedni.


Áttérve az 1-2 tizedes tűrésre: Ha már tűrésről beszélsz, akkor kell legyen szerszámod is hozzá, mert benézés alapján az életben nem fogod tudni úgy kialakítani. Ha van szerszámod hozzá, akkor pedig nem is értem mi a kérdés: Mérőóra, síkköszörű a megoldás.

2021. jan. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Majatom ***** válasza:
Nem tudom, hogy van-e még olyan, de régen volt olyan az A/4-es fénymásoló papírtól vastagabb és puhább rajzlap. Én olyat tennék a két felület közé, és úgy szorítanám össze. Ahol kitüremkedés van, ott összenyomná ezt a puhább papírt. Aztán szénnel, vagy grafittal finoman átdörzsölve a papírt, ezek a gödrök láthatóvá válnak.
2021. jan. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!