Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Azt meg tudná mondani valaki,...

Azt meg tudná mondani valaki, hogy Miskolc belvárosában milyen keménységű a víz?

Figyelt kérdés
A mosogatógépen kellene beállítani, 0-7 közötti érték lehet, a gyári 4. De úgy tudom, felénk keményebb... Hányast javasoltok?

2020. okt. 10. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Múltkor egy liter miskolci vízzel vertem be a százas szeget.
2020. okt. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Helyi vízszolgáltató honlapján meg kell lennie ( és az összetétel is ott szokott lenni)
2020. okt. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tessék:

[link]

Idézet a tájékoztatóból:

Összes keménység mg CaO/l 137

Összes keménység nk° 13,7

(Tartományérték:

min: 50,0

max: 350,0)

Tehát teljesen jó!

2020. okt. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Most látom az általad írt értékeket.

Lehet, sőt biztos, hogy az valami külföldi mértékegység, de az biztos, hogy Magyarországon VEZETÉKES vízben ilyen nincs, mert nagyon lágy vizet nem szabad szolgáltatni az egészségkárosító hatása miatt.

0-7 nk° : nagyon lágy víz ( 5 nk° alatti lágy vizet nem lehet szolgáltatni)

7-14 nk° : lágy víz ( sok rétegvíz esik ebbe a kategóriába)

2020. okt. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es, sajnos régen volt itt olyan hideg, hogy a miskolci vízzel bárkinek bármit is be lehessen verni! :) :)

Köszönöm, 3-as, félreérthetően írtam, a 0-7 -ig az nem keménység érték, hanem a mosogatógépen lévő fokozatok, itt lehet beállítani, hogy milyen kemény vizet használok, tehát 0 az lágy, a 7 meg a kemény és gondolom az általad írt értéknek megfelelően kell beskálázni a gépet...

2020. okt. 10. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!