Hogyan lehet ellenőrizni a műanyagablakok beszerelése után, hogy nem tömít tökéletesen az ablak, és a párkány?
Lehet, hogy van modernebb módszer is, nekem most a gyertya jutott eszembe, hidegben erősen húz be a hideg levegő, elhajlítja a lángot.
De addig örülj, míg nem tömít, így van szellőzés. Ha tömíteni fog, egy éjszaka alatt annyira feldúsul bent a széndioxid, hogy pár hónap alatt teljesen tönkremennek a légutaid, tüdőd, és egész télen beteg leszel, minden kisebb-nagyobb járvány el fog kapni.
Én is mindig betegeskedtem, aztán mióta régi ablakos házba költöztem, ennek vége.
Cigifüsttel nagyon látványos próbát tudsz tenni, a gyertyaláng sem rossz.
Ebben a széndioxidos dologban nem értek egyet az előző válaszolóval, (elnézést) mert 24 óra alatt egy 50 légköbméteres lakásban 2 felnőtt esetén 5-6%-kal nől meg a CO2 szint. A szerelőnek az a dolga, hogy zárjon az ablak, te meg majd szellőztetsz, ha rossz a levegő.
Első vagyok.
Ez a cigifüst tényleg jobb és látványosabb. :)
Az 5-6 %-ot olvastad, vagy tanultad?
Én nem igazán értek hozzá, csak most rákerestem, és ezen az oldalon
az írják, hogy átlag 6-10 liter levegőt lélegzünk be percenként, és 0,3 liter oxigént szedünk ki belőle.
Ha kiszámoljuk, 2 ember percenként és fejenként 6 litert lélegezve 8 óra alatt az 50 légköbméter levegőben lévő oxigénnek max. a tizedét használja el, és nagyjából ugyanennyi szén-dioxidot termel.
Viszont ha megnézzük ezt az oldalt
akkor azt látjuk, hogy ha a zárt légtérben az oxigén mennyisége lecsökken 10 %-kal, akkor a szén-dioxid mennyisége megnő 5000 %-kal, vagyis 50-szeresére, amit már megérezhet a szervezet.
A szén-dioxid veszélyes gáz nagy koncentrációban, 30%-ot tartalmazó levegő belégzése azonnali halált okoz. (Ezt is most olvastam valamelyik oldalon.)
A számításom valószínűleg nagy pontatlanságokat tartalmaz, de a lényeg biztos benne van.
Pár napja mondta valami orvos a tévében, hogy a szellőztetés után másfél-két órával már el van használódva a szoba levegője, ideje megint szellőztetni.
Még senki nem halt meg a saját maga kilélegzett CO2től. Ha nincs más szennyezőforrás a szobában nem kell félni. Ajtón úgy is filtrálódik be levegő, tehát nincs teljesen letömítve a szoba.
Más kérdés ha van valamilyen nyílt égésterű fűtőkészülék a helyiségben. Sokan úgy haltak meg majdnem CO mérgezésben, hogy lecseréltették a nyílászárókat modern jó légzárásű műanyagra, a konvektor meg telepöfögte a szobát, a káros anyagok meg nem tudtak kimenni az ablak hézagain. Erre kitaláltak már az ablaktokba építhető pára, és más érzékelők vezérelte automata szellőzőket, amik boztosítják a szükséges légcserét, de nem hagyják kihülni a szobát.
A kérdében valószínűleg nem ilyen jellegű a probléma, hanem egyszerű építési hibáról van szó. A cigifüst, gyertya jó lehet, ha működik súlyos pénzeket lehet "visszaigényleni" majd a lukat pur habbal kinyomni.
Mea maxima culpa az első válaszolónak, nem a széndioxid szint nől meg 5-6 %-kal, hanem az oxigén csökken annyival.
(második válaszoló)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!