Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Jó lett a késem?

Jó lett a késem?

Figyelt kérdés

Ma csináltam egy kést.


[link]

[link]

[link]


És még annyi hogy ez meglehet edzetve? Egy régi rozsdás vasból csináltam de amikor a nyelére akartam fúrni felakasztó lyukat a pontozó csak úgy lepattant róla és egyszerüen nem tudtam bele fúrni. Megéri kiélezni?



2020. ápr. 30. 21:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Jó kemény anyag lehet.Ha köszörülőd nagyon fényes fehéres szikrákat kell hogy adjon.
2020. ápr. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Jó. Ötzi lájkolja ezt.
2020. ápr. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy csak sarokcsiszolóm van, nem fordulatszám szabájzós. 11k fordulattal van esély hogy megtudom élezni? Ha igen hanyas csiszoló korongal ami van flexre is?
2020. ápr. 30. 21:41
 4/15 A kérdező kommentje:
Ki az a ötzi?
2020. ápr. 30. 21:44
 5/15 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%

Ki kell ábrándítsalak, a sarokcsiszoló max 3 ezret tud pörögni.


11K-t semmiképp...

2020. ápr. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A fúróm többet tud akkor megnézném hogy az lekörözi.
2020. ápr. 30. 22:04
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Flex csak elégeti.

Nem kell rögtön Tumpek/Puli minőséget produkálni, de mielőtt hülyeséget csinálsz tájékozódj.

Ha komolyan gondolod szerezz egy vizes köszörűt, de előtte tanulj meg tisztességesen síkot reszelni.

És ne vedd bántásnak! Nem akart az lenni.

(ui. aki fikázni kezdi az lehet még ilyet se tud, de hogy nem így kezdte az is biztos)

2020. ápr. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Fantom83 ***** válasza:
100%

Így végig olvasva nagyon attól tartok,h ez valami üveg kemény anyag lett.


Szerintem szalag csiszolóval kellene próbálkozni,és amikor kialakult az él,akkor vizes köszörűvel.

Ha egyből vizes köszörűvel mész rá,az életedet is megunod mire lesz belőle valami.


Szalag csiszolónál is kegyetlenül mártogatni a hideg vízbe,mert az is meg tudja égetni az anyagot.


Számomra a legnagyobb kérdés,h megéri-e neked ezt az idő-energia befektetést.

2020. ápr. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. 18 éves vagyok most csináltam ilyet először csak mert megláttam valamit abban a rozsdás vasban és nekem tökre tetszenek azok az eszközök amelyekben benne van a rozsda nyoma. Igen tisztában vagyok vele hogy a flex csak égeti és hogy nem azzal kéne legalább az élét csinálni max nagyolni de csak ez van. Apródonként próbálok szerszámgépeket venni. Akkor ha ilyen kemény lett érdemes lenne sütőben visszaereszteni? De egyébként elsőnek úgy kezdtem el hogy csak dísznek mert gondoltam ugysem tudom megedzetni hogy élltartó legyen de amint kiderült sikerült :D
2020. máj. 1. 00:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!