Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Samott lap vágásához milyen...

Samott lap vágásához milyen korongot vegyek?

Figyelt kérdés

Ki akarom cserélni a kályhámban a samott téglákat lapokra, mert már törött, hiányos, meg málik szét az egész. Vettem majdnem tökéletes méretet, 4 db 25x40x4 cm-eset. A két oldalára állítva tökéletes, hátulra viszont fektetve akarom betenni, egymásra a kettőt. Csak nem megy be egészen hátra, mivel ott 39 cm helyem van. Ezt az egy centit kéne levágnom 2 lapból. Egy ilyen egyszerű kis kővágó korong elviszi vajon? Ennyit akarom használni, utána mehet akár a kukába is.


[link]



2019. dec. 13. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Simán elviszi.
2019. dec. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

540 forintért egy 230-as kővágó korong...?

100% hogy a betonnál is keményebb samott anyagot nem fogod elvágni.

Ezzel max kerámia cserepet vagy téglát lehet vágni.

Vegyél szegmentált gyémánt vágótárcsát, az visz mindent és kidobni sem kell használat után. Jó lesz még pár évtizedig ha nem használod rendszeresen.

Viszont 540 forintért tehetsz egy próbát a linkelt koronggal, viszont sok remény ne fűzz hozzá.

2019. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

"Egy ilyen egyszerű kis kővágó korong elviszi vajon? "


Igen, de amit linkeltél az nem kővágó korong, csak annak nevezett valami baromság. A legolcsóbb kővágó korong ami létezik 5000 ft-tól kezdődik.

2019. dec. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Én cserépkályhát béleltem ki.125 ös koronggal daraboltam .

Ezek a mai gyártott lapok ,meg sem közelitik a 20 évvel ezelőtt gyártottakat minőségét,főleg amelyek Romániából származnak .

Ha jól emlékszem a vágó korong 4000 körül volt .

2019. dec. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom én milyen samott téglát kaptam de a gyémánt se vitte.(a koronggal 2 ház burkolatát daraboltam szinte kopás nélkül.
2020. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de hátha valaki keresi: a héten vágtam samottot a linkkel vágókorong 125-ös verziójával gond nélkül. Nem is vennék mást, mert megeszi a korong anyagát gyorsan. Ugyanazzal a koronggal félbevágtam 8 kisméretű téglát, majd 8 samott lapot is, és még lenne a korongban, de már úgysem kell.
2022. jún. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!