Érdemes Fi-relét tenni az akvárium elé?
A ház alapból védve van, 30mA-es 3 fázisú fi-relével. Az akvárium szekrényben lesz egy lakáselosztó és egy kapcsolótábla meg egy szobatermosztát. Hátra egy furaton keresztül mennek majd ki a vezetékek a lengőaljzathoz, ide csatlakozik majd a szűrés,fűtés,világítás és a pc ventilátorok a hűtéshez.
A kérdés az, hogy érdemes-e beépítenem az elosztóba egy fi-relét, pont 2 slot hely maradt a kalapsínen, amit ki szeretnék használni.
Egyáltalán miért szoktak pl nagyobb épületeknél pár áramkörönként még egy fi-relét alkalmazni a bejövőn megtalálható ávk után is?
Egy másik után mègegy teljesen felesleges.
Akkor ès úgy èrdemes többet tenni, hogy egyik csak a fürdőt vèdi, másik a konyhát, egy harmadik a többi rèszt. Így fürdőszobai lekapcsolás esetèn nem lesz az egèsz ház áram nèlkül. De ilyenkor ezek a FI relèk más-más áramkört vèdenek külön. Egymáshoz kèpest párhuzamosan vannak beèpítve.
Már hogy lenne teljesen felesleges.
Egyrészt két védelem van egymás után, a kettő egyszerre való meghibásodásának valószínűsége jóval kisebb, mint az egyiké.
Másrészt ha lemennek, akkor lehet tudni, hogy a második lekapcsolódott után van a hiba, a többit rögtön vissza lehet kapcsolni.
Kinek mit ér meg a többlet biztonság és a kevesebb veszkölődés.
Betehetsz, de csak érzékenyebbet, pl. 10 mA
Amúgy meg külön áramkörrel elegánsabb lenne, tehát marad a lakásra a 30 mA-es, az akváriumra pedig külön áramkört kötsz: kismegszakító + fi relé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!