Ilyenkor mi a teendő?
Elérkezett a nyári szünet, és az egyik lakótársam kijelentette, hogy mivel többet lesz otthon, mint itt, csak az itt töltött napjai után fog rezsit fizetni, pontosan három felé osztva(annyian lakunk), a teljes hónapra nem. Én ezen kiakadtam, mert ennyi erővel én is sokat utazok, nekem se kéne a harmadot megfizessem. Az a baja, h a 3. lakó állandós, mert nem egyetemista már, és az ő rezsijébe nem fog belefizetni olyan napokon, amikor nincs itt. Mondjuk ez érthető, de akkor ez rám is vonatkozik. Szóval a megoldás az lenne, hogy a 3. lakó fizetné a rezsi legnagyobb részét, mi meg a nyári szünet okán kevesebbet. Csak ezt neki is meg kéne mondani, viszont nem az én ötletem volt, úgyhogy szerintem jogosan a másik lánynak kéne ezt lemeccselnie vele, mert a 3. személy ennek biztos nem fog örülni.
Amúgy eszem ágában se lenne nekem ilyesmiért sz*rrágónak lenni, a szoba bérlése felelősség, nem lehet kibújni alóla azzal, hogy ha nincs itt, nem fizet...de ez csak az én véleményem. Kiszámoltam, kb. 10 ezer ft-ot spórolna így, hogy nem fizet teljes rezsi harmadot június-július-augusztusra, ennyi pénzért meg szánalmas balhézni szerintem. Menjen el 2 napra hostesskedni egy plázába, többet keresne úgy.
Ha nem akartok fizetni, fel kell mondani a szobát. Aztán mikor ősszel visszajöttök, kereshettek egy újat.
Most őszintén, kit izgat, hogy ott vagy, vagy nem?
Ha nem vagy ott is fizeted a részed.
A lakbér meg a rezsifizetés gondolom 3 emberre van kalkulálva, mert ugye szinte mindegy, hányan vagytok ott épp, a hűtő, a klíma, a folyosói világítás, a szemétdíj attól nem kevesebb, hogy a nyári szünetben ti nem vagytok ott sokat.
Ha én lennék a főbérlő, vagy fizetitek a harmadot, vagy mehettek. A ti magánügyetek, mennyit vagytok vagy nem vagytok ott,ha kell a szoba, az költségekkel jár.
Na nem gyerekek, ilyen nincs :D Amikor kivettétek a szobát, akkor gondolom volt egy megállapodás, hogy a rezsi hogyan működik. Praktikus módon úgy, hogy ahányan vagytok, annyi fele osztódik. Megbeszélheti a tulajjal az egyik fél, hogy ő csak az itt tartózkodása után fizet, ez viszont nem érinti a többi lakót, ők továbbra is csak az egészből rájuk eső részt kellene hogy fizessék...
Szinte minden szolgáltatásnak van alapdíja, ami a fogyasztástól független. Ezt is végig fogjátok számolgatni? Meg azt is, hogy a harmadik lakó, ha 31 napból csak 27-et van ott, akkor neki is változik a fizetési aránya? Én nem értem miért kell pár ezer forintból ekkora sz..rrágást csinálni.
Ha nem akar fizetni, akkor fel lehet mondani az albérletet és kész.
Mi úgy kötöttünk szerződést, hogy augusztus közepén béreltük ki a lakást, de már az augsztus hónapot is fizetnünk kellett, csak 15-étől számítva, mert akkor volt mindig az új hónapkezdés, és 15-től számítva napi bontásban kevesebbet kellett fizetnünk, mert pár nappal később kaptuk meg a lakást. A rezsi fix nálunk, de eszünk ágában sincs kibújni a fizetése alól. Lehet, hogy nincs ott a leányzó, de ha neki ez nem tetszik, lehet szerződést bontani, és majd más kiveszi a szobáját, ő meg kereshet új lakhelyet.
Manapság már mindenhol minimum egy éves szerződést kell aláírni, vagyis nyáron is pont ugyanannyit kell fizetni, mint amikor ott lakik az ember, a rezsit is megállapítják egy közös összegben, úgyhogy ti elvileg még örülhettek is, hogy kevésbé szigorú szerződést írtatok alá, bár emiatt a helyzet miatt nem szerencsés még sem. Még családtagban sem lehet pénzügyekben megbízni, nemhogy ismeretlen albérlőkben, akik nyilván a saját érdeküket nézik. Ha jót akarsz magatoknak, még most fektessétek le a szabályokat egy új szerződéssel, mert ez csak plusz feszültség lesz közöttetek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!