Új albérletbe költözünk, viszont ott fizetős a parkolás. Lehetséges, hogy állandó lakcímmel igényeljünk kártyát?
► Veheted ezt is támadásnak, de úgy gondolom, hogy a # 7-es [2017-11-02 12:03] válasz írója okkal érdeklődött az idézetről (amit nem válaszoltál meg), mert az lényeges, hiszen jogszabályi kötelezettséggel szabná meg, hogy lakóhelyként (régi, köznyelvben ma is szokásos elnevezéssel: állandó lakcím) kell bejelentenetek a bérlet címét.
Én is kérdezhetném, mert nem találtam, hogy honnan való az idézet? Lényeges, mert ha érvényes jogszabályi rendelkezés, akkor szükségtelen a kérdésed arról, hogy lehetséges-e állandó lakcímmel igényeltek a kártyát? Akkor úgy kell, és punktum.
► A kérdéshez fűzött magyarázatból úgy látom, hogy nem albérlők lesztek, hanem bérlők.
(Bérlő: tulajdonostól bérel. Albérlő: bérlőtől bérel; persze, ez utóbbihoz, a tulajdonos hozzájárulása szükséges.)
„[Bérleti szerződés]
(1) Bérleti szerződés alapján a bérbeadó meghatározott dolog időleges használatának átengedésére, a bérlő a dolog átvételére és bérleti díj fizetésére köteles.” ← Ptk. 6:331. §
„[A használat átengedése harmadik személy részére]
(1) A bérelt dolgot a bérlő a bérbeadó hozzájárulásával jogosult albérletbe vagy harmadik személy használatába adni.” ← Ptk. 6:334. §
► Törvényi meghatározás szerint a bérlet a lakóhelyetek lesz (~állandó lakcím~). ◄
„A polgár lakóhelye: annak a lakásnak a címe, amelyben a polgár él. A lakcímbejelentés szempontjából lakásnak tekintendő az az egy vagy több lakóhelyiségből álló épület vagy épületrész, amelyet a polgár életvitelszerűen otthonául használ, továbbá - a külföldön élő magyar és nem magyar állampolgárok kivételével - az a helyiség, ahol valaki szükségből lakik, vagy - amennyiben más lakása nincs - megszáll.” ← 1992. évi LXVI. törvény 5. § (2)
► A lakcímbejelentéshez nem szükséges a szállásadó hozzájárulása, ha van bérleti szerződés. Lásd: (3) bekezdés. ◄
„(1) A szállásadó bármely járási hivatalnál személyesen vagy az elektronikus azonosítást követően elektronikus kapcsolattartás útján nyilatkozhat arról, hogy a lakcímbejelentéshez szükséges hozzájárulását olyan módon adja meg, hogy
a) a lakcímbejelentéskor a bejelentkezővel együtt személyesen jelenik meg, vagy
b) a lakcímbejelentéshez az elektronikus azonosítást követően elektronikus kapcsolattartás útján előzetesen járul hozzá.
(2) Ha a szállásadó nem él az (1) bekezdés szerinti nyilatkozattételi jogával, akkor a bejelentéshez szükséges, a 26. § (4) bekezdése szerinti hozzájárulást a lakcímjelentő lap aláírásával adja meg.
• • • (3) Az (1) és (2) bekezdéstől eltérően a szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell a járási hivatalnak benyújtani. • • • ← 1992. évi LXVI. törvény 27/A. §
↑
Mindehhez csak bérleti szerződésre van szükség, ami bizonyára lesz. Ha nem, az nem csak a parkolási ügy miatt problémás.
Nálunk Angyalföldön a következő szükséges hozzá: bejelentett kerületi lakcím. A lakcímnek szerepelnie kell az autó forgalmijában is. Teljesítmény-adó elmaradás esetén nem adnak engedélyt. Lakcímenként 2 autóra lehet igényelni az ingyenes parkolást (2000Ft kezelési és matrica-díj megfizetése után). Egy személy csak egy autóra igényelhet matricát, vagyis ha két autó van a nevemen, csak egyre igényelhetem (persze házastárs, albérlő, bárki, aki be van jelentve ugyanazon a lakcímen, igényelheti a másikat, az ő nevén lévő/üzembentartott autóra).
A matrica csak a lakhely szerinti övezetre érvényes, vagyis a kerület másik részén, más övezetben (kettő van jelenleg), nem vagyok jogosult ingyenes parkolásra.
A hetes válaszolót nem is vettem támadásnak, igaza volt ez nem egy jogszabály, csak egy cikk, ahol elmagyarázták a dolgokat. Innen van: [link]
Pontosan azért tettem fel a kérdést, hátha valaki ért ehhez, mert én sajnos nem találtam, illetve nem is igazodom ki a jogszabályok között.
És lám, akkor ezek szerint igazam volt, nem?
Pontosan ezért vettem támadásnak a többi, hogyképzeliabérlőhogybejelentkezikállandóra-típusú hozzászólást.
De nagyon köszönöm, hogy bemásoltad nekem ezeket, 21-es. Nagy segítség volt.
Állandóra nem hiszem, hogy bejelentkezhetsz, ideiglenesre viszont a jogszabályok szerint kötelességed, a tulajdonos véleményétől függetlenül.
Ideiglenesre is kiadnak parkolási kártyát, nem?
Szerencsére nem az ingatlan tulajdonosa dönti el hogy bejelentkezhetsz e vagy sem.
Ha érvényes bérleti szerződésed van akkor azzal kell besétálni az okmányirodába és kapod is a lakcímkártyád!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!