Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha hivatalosan, ugynokseg...

Ha hivatalosan, ugynokseg altal, kozjegyzo elott szerzodve van kiadva egy lakas, akkor nem veszelyes-e megengedni, hogy allandora bejelentkezzen a berlo?

Figyelt kérdés
Orvos, parkolas stb miatt szeretne. Ugynokseg szerint "normalis", csaladom szerint,ki nem rakom tobbet baj eseten. Velemeny?

#albérlet #allano lakcim
2017. okt. 17. 10:02
 1/6 2*Sü ***** válasza:
75%

Az bérlő, ha a lakásban 3 hónapnál hosszabb ideig életvitelszerűen lakik, akkor köteles bejelenteni, mint lakcímet. Ez állandó lakcím, vagy (ideiglenes) tartózkodási hely. Ha a bérlő úgy dönt, hogy nem akarja állandóra bejelenteni magát, és van másik, állandó lakcíme, akkor dönthet úgy, hogy tartózkodási helyként jelenti be a bérleményt.


Viszont ha a bérlő állandóra akarja bejelenteni magát, illetve nincs más választása – nincs állandó lakcíme, vagy az időközben megszűnt –, akkor köteles állandó lakcímként bejelenteni a bérleményt. A bérbeadó ebben az esetben nem mérlegelhet. Sőt elvileg a hozzájárulása, közreműködése sem szükséges, ha a bérlő két tanú által aláírt okirattal – bérleti szerződés – igazolni tudja, hogy a lakás, vagy szoba használatára jogosult.


> csaladom szerint,ki nem rakom tobbet baj eseten


Maga a lakcímbejelentésnek semmiféle extra hozadéka nincs. A törvény úgy fogalmaz: „A lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg.”


Igen, problémás lehet kirakni egy bérlőt, ha az nem fizeti a bérleti díjat. De ugyanolyan problémás akkor is, ha nem jelentette be a bérleményt lakcímként, és ugyanolyan problémás, ha igen.

2017. okt. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Jól mondja az első, a bejelentett lakcímnek semmi köze a kirakáshoz.
2017. okt. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól írják, a lakcímbejelentésnek nincs jelentősége számodra.


Ha közjegyzői szerződéssel adod ki a lakást, akkor maximum 3 hónap átfutás a végrehajtónál, ha nem akar kiköltözni.


"A közjegyzői okiratba foglalt bérleti szerződés jelentősége többek között az, hogy a közokirat közvetlenül végrehajtható, ami azt jelenti, hogy a benne foglalt kötelezettségek nemteljesítése esetén a feleknek nem kell bírósághoz fordulni és hosszú éveken keresztül pereskedni.

A közjegyző végrehajtási záradékkal látja el a közokiratot, vagyis a végrehajtó közvetlenül, peres eljárás nélkül behajtja az elmaradt bérleti díjat, hatósági közreműködéssel kényszeríti ki a kiköltözést."

[link]

2017. okt. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon jó lenne, ha kikopna a tévhit a gyakorlatból, hogy a bejelentkezés valami bajt hoz a tulajra. Ugyanis ettől (is) válnak élhetetlenné a bérlemények ebben az országban, mert egy rohadt hivatalos ügyet nem lehet elintézni, ha a tulaj kreténkedik. Mindezt egy nemlétező hátrány miatt (ti. a bérlőnek is valamiféle joga lesz a lakáshoz). De így meg orvos, iskola/óvoda elintézhetetlen...


Ha valaki nagyon nem akar kiköltözni, akkor nem a lakcímkártya fogja a kirakást meggátolni... Nyugodtan engedd a bejelentkezést.

2017. okt. 18. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat, sokat segitettetek!!! Szep napot!
2017. okt. 18. 10:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Megfordítva a kérdést: ha a rokonaid arra számítanak, hogy a lakcímbejelentést megtiltva majd könnyebben megszabadulnak a problémássá váló bérlőtől, akkor keserűen csalódni fognak.
2017. okt. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!