Mért kéne kevesebbet fizetni a bérlőnek ha nem használja a lakást?
Tegyük fel, hogy egyetemisták kibérelnek egy lakást, de a nyárra haza költöznek vagy elmennek külföldre, ezért egyátalán nem akarnak arra a 2-3 hónapra fizetni amikor nincsenek ott vagy csak lényegesen kevesebbet az átlagnál.
Bérleti díj.:
A tulajdonosnak teljesen mindegy, hogy hány napot tölt ott a bérlő. A lakó kibérelte a lakást ezért annyit napot tölt a lakásban amennyit akar... akár raktárnak is használhatja... ez a tulajdonost hidegen hagyja.
A kiadónak nem számít, hogy ott van-e a bérlő ezért ha kevesebbet akar fizetni a nyarló bérlő abban az időpontban amikor nincs ott, a tulajdonos pénzt veszít... olyan mintha kevesebbért adná ki a lakást.
TV/Internet kölcségek:
A szolgáltató attól függetlenűl, hogy nézik-e a tévét vagy használják-e az internetet mindenképpen számlázni fog arra a hónapra.... Azt a tulajdonosnak kéne benyelni? Nevetséges...
Víz, Áram:
Ezeknél általában általány díjjat kell fizetni, így ha a bérlő kifizeti akkor az év végén vissza kapja a pénzt... ezért nem nagy probléma.
Csak az a baj, hogy az általány díjjat az előző évi átlag fogyasztás alapján szablyák ki így a következő évben az idei kisebb átlag alapján alacsonyabb díjjat fognak meghatározni. (kisebb lesz az átlag, mert 3 hónapon keresztűl nincs fogyasztás)
Ez azt jelenti, hogy a következő évben kevesebbet kell fizetni havonta, de ha abban az évben 12 hónapon át történi a fogyasztás, az az megnő a fogyasztás, az év végén a tulajdonosnak plusz pénzt kell befizetnie.
Ez csak abban az esetben nem probléma ha ugyan azok a bérlők vannak a lakásban, de nem lehet arra építeni, hogy minden ugyan olyan fog maradni... Ha új bérlő lesz a következő évben akkor a tulajdonosnak kell lenyelni a költségeket... az új bérlőkre nem tudja terhelni.
Így ha a nyaraló bérlő bármivel kevesebbet fizet akkor a tulajdonosnak kell plusz kölcségeket benyelnie. Ezzel meg az a baj, hogy a tulajdonos sem feltétlemű gazdag... lehet neki is ki van számolva pontosan a pénze....
Ti mit gondoltok erről? Mért akarnak kevesebbet fizetni azok a bérlők akik úgy döntenek, hogy nem veszik igénybe a lakást pár hétre vagy akár 1-2 hónapra?
A szerződésben leírtaknak megfelelően kell fizetni. Ha szerződésben nincs ilyen kitétel, hogy "nyári szünet", akkor is kell a tejes bérleti díjat fizetni.
Vagy mondják fel és akkor a főbérlő kiadja másnak.
Manapság elég nehéz albérletet találni, főleg iskola kezdés előtt, tavaly nem egy szülő kesergett azon, hogy a fősulis gyerekének nem talált augusztusban albérletet és mi lesz így vele.
Jelen esetben az az albérlő aki nem akar fizetni, eléggé megszívathatja magát, ha felmondanak neki, és közjegyző által lett lepapírozva a kiadás, mert az azonnal végrehajtható, és rendőr kirakja őket ha nem akarnak fizetni.
Igaza van az elsőnek.
Nincs ilyen, hogy valakinek a te zsebed kárára tartogatod a lakást, aki nem fizet, az keressen másikat majd ha kinyaralgatta magát.
Te 5 perc alatt fogsz találni másik bérlőt, aki ezt felfogja ésszel.
Ellenben az átalánnyal neked Kérdező azért nincs igazad, mert egy telefon az ügyfélszolgálatnak és úgy módosíthatod az átalányt, ahogy neked tetszik.
Én például szeretem egy kicsit túlfizetni az átalányt, mert végszámlakor szeretek visszakapni, nem pedig befizetni.
Mi most így vagyunk albérletbe, hogy a tulajjal megbeszéltük, hogy következő év szeptemberétől is maradunk a lakásban. Szerződést is írtunk. A szerződés csak a tanévre vonatkozik (szeptember-június vége). Június végével leadtuk a kulcsokat, így tuti nem tudunk a lakásban tartózkodni.
Lakbért nem fizetünk, de ha jön valami számla, amit júniusban még használtunk, azt ugye kifizetjük.
Nálunk a víz az bemondás alapján megy. Szóval ha nem mondunk be meleg víz állást, akkor nem számláznak. Természetesen a legközelebbi számlázáskor, ha volt fogyasztás, akkor többet számláznak ki. Szóval nekünk sem érdekünk, hogy ne mondjuk be a fogyasztást, mert nem akarunk aztán egyszerre többet fizetni.
Áram számlát 5000 (ha jól tudom) alatt nem számláznak ki. Szóval mi még azt sem átalányba fizetjük.
De minden attól függ, hogy a szerződésben mi van írva.
Mivel nálunk csak szeptembertől júniusig van a szerződés, így csak azt fizetjük, amit fogyasztunk június végéig.
A július, augusztus pedig így a tulaj dolga, hogy hogy rendezi a dolgokat.
De előző tulajdonosunknál nem ez volt a szerződésben, így nyáron annyi engedményt kaptunk, hogy a lakbérnek a felét kellett fizetni csak. Ha pedig valaki volt a lakásban, akkor a fogyasztást az fizette, aki lent volt, értelem szerint.
Ahol nem írtak szerződést, ott már lehetnek gondok.
A dolgaitokat is elviszitek amikor leadjátok a kulcsot, hogy a nyárra ki tudja adni a lakást? Vagy ilyenkor üresen kong?
Mivel közös megegyezés alapján törént nem mondok semmi rosszat rá, van olyan tulaj aki feltudja átdozni a profitot.
Minden csak megbeszélés kérdése.
Bérlő oldaláról: ha jó a lakás (jó környéken van, jól berendezett, jók a szomszédok stb.), akkor ne kicsinyeskedjen.
Bérbeadó oldaláról: ha korrektek a bérlők és nem szívesen cserélné le őket ismeretlenre (akiről nem tudja, nem fogja-e brutálisan lelakni a lakást), akkor ő se kicsinyeskedjen.
Függ a kereslet-kínálat arányától is.
Végül is a bérlő bepróbálkozhat a bérbeadó meg mondhat nemet rá. Aztán, ha akarja, a bérlő nyárra felmondhatja, csak lehet, hogy szeptemberben más már előbb lefoglalja. Vagy a bérbeadó - pusztán sértődésből - nem adja megint ki nekik.
#4-es vagyok
A tulaj nem akarta kiadni nyárra a lakást. Igazából 2 hónapra elég kevés ember keres albérletet, tovább meg nem maradhattak volna.
Mi ebben a lakásban már 3 éve lakunk. Sohase volt ránk panasz a lakóközösségtől (értsd, nem rendezünk házi bulikat, nem hangoskodunk este), és sosem késtünk a fizetni valóval sem.
Nem hoztunk haza mindent, asztal, szék, ágynemű, tusfürdő, ilyenek maradtak a lakásban.
Nem mi akartuk ezt, hanem a tulajdonos. Ezt a két hónapot, úgy volt vele, beáldozza, mert neki megéri engedni kicsit, ha már semmi gond nincs velünk.
Mivel biztosítja, hogy a lakás üres maradjon, így nem fizettet ki velünk üres hónapokat. De ha kifizettetné se szólnánk semmit se, mert miattunk nem adja ki másnak, hiszen igényt tartunk a lakásra.
Ezért nem tudom, miért kellene a tulajt rossz szóval illetni.
Teljes mértékben joga lenne teljes bérleti díjat kérni, de nem teszi, mert akkor egyébként feleslegesen is adtuk volna le neki a kulcsokat.
#7
Nektek kölcsönösen szerencsétek van egymással a bérbeadóval.
Ti normális bérlők vagytok, ő meg lehet nagyvonalú, mert nyilván nincs különösebben rászorulva a pénzre.
Nekem teljesen egyértelmű, hogyha valaki bérel egy lakást, akkor ha ott van, ha nincs, ameddig azt fel nem mondja, a bérleti díj töretlenül jár a bérbeadónak.
(Természetesen ha ettől közös megegyezés alapján eltérnek, az más.)
Ez pont olyan dolog, mintha valaki kibérelne egy raktárat, aminek fix bérleti díja van, hogy abban tárolja a szobabútorát.
Majd közölné, hogy 2-3 hónapot nem akar fizetni, mert akkor csak egy sámli lesz a raktárban.
Na és? Attól még ő foglalja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!