Elkényeztetett, felső középosztálybeli, y generációs kölyök vagyok, aki kirepülvén a szülői fészekből zöldülő a háztartástan tekintetében. Tudnátok valami teljeskörű felvilágosító könyvet ajánlani?
Takarítás: Igény szerint :) A kényszeresek naponta takarítanak akkor is, ha egy porszem sincs a lakásban. Én hetente egyszer szoktam.
Mosás: Attól függ mennyi a ruhád. Nekem pont egy hétre való van, szóval hetente egyszer mosok.
Javítás: Jobb ha szakember csinálja, de nem romlanak el a dolgok túl gyakran.
Orvosság: Ha nem vagy beteg, nem kell semmi. Max az égés elleni Panthenol kellhet sürgősen.
Számlaintézés: A címedre kiküldik a csekket, te pedig befizeted/automatikusan levonják a számláról.
"Orvosság: Ha nem vagy beteg, nem kell semmi."
Viszont ha beteg vagy, akkor nem árt, ha mégis kéznél van a sürgős gyógyszer. Nem ajánlom senkinek, hogy vírusos hasmenéssel induljon el a város túlsó felébe az ügyeletes patikába széntablettáért. Nem biztos, hogy tiszta nadrággal meg tudja tenni az oda-vissza utat. :)
De ha csak egy lázcsillapítóért kell 39 fokos lázzal nekiindulni, az sem egy kéjutazás, ráadásul ilyen állapotban úgy megterheli a szervezetet, hogy 1-2 nappal is kitolódhat a gyógyulás.
A takarítás, mosás, erről nem találsz kézikönyvet. Talán legjobb, ha anyukád átmegy és először együtt csináljátok, ha eddig ez kimaradt. Ha ez így nem megoldható, hívj egy napra bejárónőt és kiokosít.
A főzés: azt kérdezgetni, gyakorolni kell. Kollégák, stb. ki mit főz és hogyan csinálja. De ezt is a legjobb valami gyakorlott ember mellett kuktaként megtanulni. (Elmondás alapján kimaradhatnak fontos mozzanatok).
A berendezés majd jön magától. Ami a gyógyszereket illeti: nálam itthon van C vitamin most télen eszegetem, egy görcsoldó és fájdalomcsillapító (nő vagyok és időnként kell). Egy doboz sebtapasz és egy betadin. Most van itthon tavalyról Neocitrán, de lehet, hogy már lejárt. Szóval a gyógyszert nem kell túlzásba vinni.
A számlákat én havonta egyszer összegyűjtőm, az nem számít, ha egy-két nappal már lejárt esetleg valamelyik, és egyszer állok sorba a postán. Bár mostanában jópárat utalok. Nem kell rágörcsölni, naptárba írni, nem ez körül forog a világ. Legalább 2 hónap elmaradás kell, hogy kikapcsoljanak valamit. Viszont néhány szolgáltatónál a fizetési felszólítás sokba kerül (pl. T-Home), ezt érdemes elkerülni.
Ha van Édesanyádnak régi szakácskönyve ( [link] ) akkor azt kérd kölcsön, vagy antikváriumban vegyél egyet. Ebben az alapok megvannak. Igaz nem volt még akkor Prontó bútorápoló, vagy CIF a súroláshoz, de nagy vonalakban helyretesz. Jó alap. Vagy pl. megtanulhatod belőle a sertés és a marha részeit, hogyha a hentesnél "dagadó" van valamire kiírva, az melyik része a disznónak és mit tudsz belőle készíteni.
Házi elsősegélynyújtáshoz tarts otthon egy gépjárművekbe kötelezően előírt elsősegély ládát (kötszer, fertőtlenítő betadin stb), és ha bemégy egy patikába, kitörő örömmel felszerelnek egy induló készlettel.
A mosás és takarítás tanácsadáshoz tudni kellene, hogy milyen felszerelésed van. Keverőtárcsás ósdi mosógéped van egy partvissal, vagy te is korszerűen vagy gépesítve, mint a szüleid?
A javítások is külön kategória, és ha érzéked lenne hozzá, akkor már tudnád, és a szerszámod is meglenne, nem itt kérdeznéd. A neten van egy [link] weblap, ez sok jó tanácsot ad. Ha a google-be beírod a problémádat, mondjuk csepegő csap, és utánaírod még, hogy ezermester.hu, akkor elnavigál téged a megfelelő tanácshoz. Ha érted, és van szerszámod, nekikezdhetsz magad. Ha bizonytalan vagy, hívj inkább profit! (Ne kontárt, hanem profit, akit a környezeted bátran ajánl!!!)
A házkörüli teendők még vadabb terület, de a google itt is a barátod.
Sok sikert!
"milyen alapvető orvosságokat kell mindenképpen otthon tartani"
Na, erre van sok okosság a neten.
de gugli: "Milyen gyógyszereket tartsunk otthon" vagy "otthoni gyógyszerkészlet" kulcsszóra lesz ezer olvasnivalód. Nyilván, magadhoz kell igazítani és tényleg nem érdemes túlzásba vinni.
"számlaintézés"
Szerintem ma már elektronikusan érdemes mindent intézni. A Díjnet-et nézd meg, nekem bevált. Mögé teszel egy pár csoportos beszedési megbízást (ezt a bankodnál nézd meg, hogy hogy kell, de általában ezt is lehet webbankon) és elfelejted örökre. Illetve persze ne felejtsd el, ellenőrizd a számlákat, hátha hülyeséget számláznak ki. Ja és állíts be maximum értékeket a beszedésekre, nehogy egy hiba miatt leemeljenek egy rakás pénzt és neked kelljen futni a pénzed után.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!