Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérleti szerződés, Budapest?...

Albérleti szerződés, Budapest? Lent

Figyelt kérdés
Vidékről költözöm, hosszú idő után sikerült találnom egy jó szobát, a héten megyek fel, szerződni. Még soha nem laktam albérletben. A tulajdonostól veszem ki, vele együtt osztozunk a lakáson. Két havi kauciót ( ami visszajár kiköltözéskor), illetve egy havi lakbért kér. 75 mindenestől (rezsi és internet is benne van). Kicsit sok, de nagyon jó helyen van, és minden szempontból ideális. Egy kistestű kutya is lakik a lakásban. Szóval arra vagyok kíváncsi, mire figyeljek, mikor aláírom a szerződést?
2016. nov. 14. 14:05
 1/10 A kérdező kommentje:
a 3szor 75 ezer forint nagyjából el is viszi az összes megtakarításom, csak annyi marad, h az első fieztésemit ( decembertől dolgozom), kihúzzam.
2016. nov. 14. 14:06
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A közjegyző által hitelesített szerződés védi mindkét felet , ha nincs akkor simán kibabrálhat veled .Az ügyészség rendőrség gyorsan lép baj esetén . Ez drága ezért inkább ügyvéddel íratják . A szerződést olvasd át többször és értelmezd , semmire ne add oda a lét se egy példányos üres lapos cetlire . Az is kérdés adózik e és ad számlát de szerintem nem fog .
2016. nov. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kovpet ***** válasza:
100%

"Az is kérdés adózik e és ad számlát de szerintem nem fog"


Számlát adni nem kötelező, de magánszemélynek minek számla?

Az adózást a bérlő nem tudhatja és nincs is köze hozzá. Adótitok, ugye.


Kérdező: mindent csak szerződéssel (amit többször elolvasol és nem csak átfutsz egyszer), lepapírozva intézz. Legyen átvételi a kaucióról is meg a bérleti díjról is. Dokumentálhatjátok az óraállásokat és a lakás állapotát is akár, bár az ilyen helyzetben (hogy ott lakik a tulaj és hogy fix a bérleti díj) szerintem ez annyira nem lényeges.

Meg persze nézd meg a környéket meg a házat és persze a lakást is. Meg a leglényegesebb: a tulajt :)

75 egy szobáért nem kevés még rezsivel együtt sem, de azért nem is kimagaslóan sok. Már persze kifizetni sok, de most nagyon magasan vannak az árak, 40 alatt csak szerencsével lehet találni szobát és 25 meg simán van a rezsi fele, így az 65, ahhoz már csak egy tízes kell, hogy 75 legyen és csak a minimumokat számoltuk.

2016. nov. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm. A kaucióról is külön legyen a szerződés meg a bérleti díjról is, vagy mehet az egész egy szerződésbe? Közjegyző szerintem nem lesz, vagy ragaszkodjak hozzá?
2016. nov. 14. 16:35
 5/10 kovpet ***** válasza:
100%

A szerződésben lesz benne a kaució, egy átvételi elismervényt írjatok majd róla, hacsak nincs benne a szerződésben, hogy az aláírással egy időben átvette a pénzt.

A közjegyző ellenjegyzése szerintem nem annyira lényeges.

De nem vagyok jogász, tehát ez nem tuti igazság, csak az én véleményem.

2016. nov. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

a neten vannak albérleti szerződés minták, ezek megfelelőek erre? vagy, ha kézzel írjuk, úgy is jó? tanukat szerezzek, vagy elég ha én írom alá?

bocsi a sok kérdésért, első költözésem, és Bpn nincs is ismerősöm...

2016. nov. 14. 19:35
 7/10 kovpet ***** válasza:
100%

A szerződést szerintem ő adja majd, de ez nem számít, csak az, ami benne van. Minta is jó, csak persze szabjátok személyre.

Kézzel írva is megfelelő jogilag, de inkább nyomtatott legyen, az olvasható is :)

Két tanú kell (nem kötelező tudtommal, de vitás esetben így a jobb, mert nehezebb támadni a szerződést és nem is kell írásszakértő hozzá, ami hozhat is kérdéses eredményt). Tanú bárki lehet (18 év felett) és nem kell tudnia a szerződés tartalmát, csak azt igazolják, hogy azok írták alá a szerződést, akiknek ott a neve és nem tartott senki a másik fejéhez fegyvert közben. :)

2016. nov. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! az gondolom alap, h legyen friss tulajdoni lapja?
2016. nov. 14. 20:53
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
a "benne van a rezsi is" elég pontatlan, nehogy megvádoljon túlzott fogyasztással, plusz a keletkező károkra is szokás kitérni a szerződésben (ha bárki bármit okoz, ki felel érte). hosszútávon a felújítás, karbantartás is tisztázandó.
2016. nov. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hogyan lehet védekezni ez ellen?

Mármint h túlzott fogyasztással vádoljon meg. Plusz a keletkezo karok tag fogalom, pontosan.mit erdemes beleirni a szerzodesbe? Elore is köszi :)

2016. nov. 20. 12:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!