Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mikor/miért emelkedtek meg az...

Mikor/miért emelkedtek meg az albérlet árak ilyen brutálisan?

Figyelt kérdés

Még kb 1 éve a szomszéd kőbányán egy 1 szobás panel lakást 40 + rezsiért adott ki.

Ha ma keresek egy ugyanilyen hirdetést ugyanitt 80+rezsi az ára. Kőbányán a lakótelepen. Még aki 200at keres az sem tud kényelmesen elmenni egy albérletbe. Ez szerintem abszurd



2016. jún. 30. 21:55
 1/10 anonim válasza:
77%
A Questor balhé óta van ez. Engem elképesztően felidegesít.
2016. jún. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Tavaly kezdődött szerintem.

áprilisban nagyjából már nézegettük, akkor olyan 50-60 körül mozogtak.

Júli 1-gyel már úgy vettem ki, hogy én mondtam, hogy jó, legyen 70 helyett 75.

Egyébként Airbnb meg hogy sokan lakásba fektettek.

Tehát elfogytak szépen a lakások és új meg nem épült.

2016. jún. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Zs.
2016. júl. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Az albérletárakat a kereslet és a kínálat viszonya határozza meg. Egy lakáskiadó mindaddig emelheti a lakbért, amíg talál valakit, aki annyiért is kiveszi a lakást. Ebből a szempontból mindegy, mennyi az ingatlan vételára, hiszen egy alacsonyabb áron megszerzett ingatlant is a lehető legmagasabb bérleti díjért fog kiadni a tulajdonosa.


Az, hogy sokan lakásba fektettek, a vételárakat valóban emelhette, a lakbérekre viszont inkább a csökkenés irányába hat (hiszen több lett a befektetési céllal, azaz kiadásra tartott lakás).


Ami a kereslet-kínálat viszony eltolódásának irányába hat: a tömegek városokba költözése és a városi jövedelmek növekedése. Ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni: nem lehet megtiltani az embereknek, hogy a városokban keressenek munkát, vagy hogy magasabb fizetést kapjanak.


A kínálatot viszont valóban szűkítette az apartmanoztatás, azaz a lakások szállodává alakítása, valamint a már régóta jelen lévő irodásítás, üresen állni hagyás. Ezek olyan káros folyamatok, amelyek ellen hatékonyan fel lehet és fel is kell lépni. Nyugat-európai nagyvárosok régóta tiltják a lakóingatlanok rendeltetésellenes használatát: az apartmanoztatást, az irodásítást és az üresen állni hagyást is. Ezen mindig hüledezni szoktak a magyarok, hogy milyen dolog beleszólni abba, mit kezd a tulajdonos a saját ingatlanával. Nos, ha a lakóingatlant nem tudja vagy nem akarja rendeltetésének megfelelően (azaz lakásként bérbeadva) hasznosítani, és ezzel kárt okoz a város lakóinak, akkor ez már nem csak az ő magánügye.

2016. júl. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Akinek van egy lakása amire nincs szüksége az általában nem tartozik a szegények közé.

Keres kb 3-500 ezret, ha külföldön dolgozik akkor ennyit félre is tehet havonta. Ha kiadja a lakást 80+rezsiért, adózik utána, marad neki kb 60ezer tisztán. Megéri neki ezért a pénzért kockáztatni a 10-15 milliós lakást, foglalkozni a gyakran problémás bérlőkkel? Sokan úgy gondolják, hogy nem. Inkább álljon üresen amig nem kell.

Ezért (is) van kevés lakás kiadó. Ha kevés van megy fel az ár. Mindig lesz jól kereső ember aki kiveszi 100+rezsiért is.

Hogy akkor hol lakjon az aki 100-at keres? Elnézést az albérlet nem szociális intézmény, annak szánják aki meg tudja fizetni.

2016. júl. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Mindenki, aki egy lakást (lakóingatlant!) megvesz, majd átjátssza turistáknak, irodát csinál belőle vagy huzamos ideig üresen állni hagyja, az más embereket, családokat foszt meg a lakhatástól, vagyis kárt okoz.


Az ilyen önző alakokra Németországban 50 ezer euróig (átszámítva 15 millió Ft) terjedő bírságot szabnak ki.


Nálunk is kellene hasonló ösztönzés a rendeltetésszerű hasznosításra, és akkor eggyel kevesebb tényező drágítaná a lakhatást.


Nem kötelező ingatlant venni. De ha már megvette vagy megörökölte, akkor hasznosítsa a rendeltetésének megfelelően, vagy adja el. A bizniszelés szabadsága addig tart, amíg másnak kárt nem okoz.

2016. júl. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
A környékünkön is sok az üres lakás, eladni nem akarják, mert kellhet később, az értéke is nő, bérlőkkel meg nem akarnak bajlódni. Szabákyozni kéne? És ki ellenőrzi, hogy ott lakom-e a lakásomban? Abszurd...És ha a kocsimat csak hétvégente használom, akkor kárt okozok, mert foglalok egy parkolóhelyet?
2016. júl. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

#6

Akinek van lakása azt csinál vele amit akar. Nem a hozzád hasonlók fogják megmondani neki.

Sokan azokat akiknek nincs egyszerűen egy lecsúszott, haszontalan csürhének tartják akivel még telefonon sem szívesen beszél,nemhogy beengedje a lakásába.

Ma már sok lehetőség van. Külföldön egy kamionos vagy egy nővér is 2000 eurot keres. Vagyis ha bárki kimegy dolgozni néhány év alatt van saját lakása. Direkt olyan szakmákat írtam ami a képzetlen rétegnek is elérhető. Utána lakhat a sajátjába és nem kell irigykednie meg rosszat akarni annak akinek van.

2016. júl. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

Én meg azt tartom haszontalan, élősködő, antiszociális csürhének, aki lakáshiányos területen ingatlant vesz, aztán hagyja üresen állni, vagy szállodát csinál belőle.


A lakásvásárlókat is megkárosítják az ilyen alakok, mert a piacról kivont ingatlan az adásvételi piacról is hiányzik, ott is csökkenti a választékot és emeli az árakat. Az ilyen elemeket súlyos büntetéssel kell jobb belátásra bírni, ahogy a németek csinálják.

2016. júl. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem hallottam Németo.-ban olyan törvényről amit írsz. De mindegy is mi a magyar törvények szerint élünk.

A magadfajtát meg ismerjük régóta.

2016. júl. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!