Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vannak még önkormányzati...

Vannak még önkormányzati lakások? Hogy lehet megkapni egy ilyen lakást?

Figyelt kérdés
Nem vagyok rászoruló, a páromnak jó munkája van, én betegség miatt nem dolgozom, de nem vagyok leszázalékolva. Van egy kutyánk. Egyszerűen nem találunk Budapesten albérletet és sokan mondják,hogy az önkormányzati lakás milyen jó. Hogy lehet ilyen lakásra szert tenni?
2015. jún. 8. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az önkormányzatoknál kell pályázni, amikor épp van rá lehetőség. Ezt néha az internetre kiírják, néha nem (mi a legutóbb így csúsztunk le róla, egy nappal a határidő után mentem be az irodába, hogy lesz-e mostanában lehetőség pályázni). De ha magas az egy főre eső jövedelmetek, akkor nem valószínű, hogy kaptok.
2015. jún. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Pont most akartam feltenni ezt a kérdést. :) Mondjuk sejtem hogy önkormányzatnál kell erről érdeklődni és gondolom főként a rászorulók kapják meg, nem ti, és nem is mi, de azért próbálkozni talán lehet.

Mondjuk én rengeteg albit találtam BP-en, nem értem ti hogy nem... én az ország kihalt felében lakok, na itt tényleg nincs semmi. Főleg állattal... :(

2015. jún. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Első vagyok. Amit írtam, hogy későn tudtam meg és nem pályáztunk, na ott 20 lakásra 600 pályázat érkezett be. Szóval sajna elég kicsi az esély rá, hogy az ember kapjon. De azért próbálkozni lehet.

Csak kell hozzá tőke, mert a legtöbb lakás elég rossz állapotú, és neked kell felújítani, 3 hónapos határidőre. Ami mondjuk vezetékcserénél nem kis tétel..

2015. jún. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam,hogy főleg rászorulók kapják, ezzel nincs is baj, de gondoltam megkérdezem, hátha. Budapesten sok az albérlet, de háromszoros túlkereslet van rájuk. Félórán belül (!!) elmennek a lakások és mi, kutyával hátrányban vagyunk akkor is, ha ki tudnánk fizetni a bérleti díjat. De egyébként az is nagoyn magas, teljesen szokásos lakások, szokásos helyen 120 + rezsiért bérelhetők. Ennyit nem tudunk fizetni. Nem azt mondom,hogy nincs hol laknunk, de szívesen leváltanám és jelenleg kutyával tényleg nem találunk olyan albérletet, amibe be is költöznénk hosszútávra.
2015. jún. 8. 20:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!