Mennyit fizetnétek max egy 48 nmes albérletért a mammutnál? Felújított csili vili mennyiert hirdessem meg?
na ja :D
meg fekvés előtt felugok a tv ért is :D
remélem nem hallgat rád a kérdező
Ez poénnak jó :D
Amúgy nem vagyok Magyarellenes sőt nagyon is pártfogom a magyarokat. De az hogy ilyen mértékben létezik ez a bérelt lakás "lelakás" nálunk ez nagyon igénytelen dolog. Máshol nem ez van akkor sem ha korrekt érett emberekről van szó. Ha valaki olyan igénytelen vagy ügyetlen változtasson már rajta. Nem célszerűbb megoldás?
Ha a sajátjára valaki nem vigyáz mert olyan alacsony néprétegből származik szegény hogy nem tanult meg mások dolgára ügyelni, máséra akkor is vigyázzon. Ne azt szorgalmazzuk már hogy elmegy és le van verve egy villanykapcsoló, hiányzik egy lámpabúra, az ajtót erőltetve lehet csak becsukni és felszakadt a kanapé kárpita meg effélék.
A gond egyik forrása talán az hogy nyugaton (sajnos van amiben emberileg is vannak jobb nyugati példák) szóval talán az az egyik ebben, hogy nálunk túlzottan sokra becsülik a saját lakást/házat és ledegradálják a béreltet. Pedig nyugaton sokan az egész életüket leélik klasszul bérelt lakásban. Bérelt lakásban lakni se lepukkant dolog! Teljesen normális. Jó esetben súrlódásmentes is.
Én inkább azt szorgalmazom, hogy tanuljunk meg legalább a máséra vigyázni! Amihez ha kell és sajnos még kell (nyugaton is kell) a papíros része. De ez nem gondot jelent csak van ha szükséges lenne. Se több se kevesebb.
Felnőtt normális emberek képesek szerintem vigyázni más dolgaira és ahogy átvették úgy vissza is adni.
Sántít azért itt sokminden.
"te legfeljebb papíron vagy felnőtt, 23 évesen még senki nem az. "
Honnan is vetted hogy ennyi lennék? Valójában nem tudod csak minek feltételezni. Jó ez már bambaság ezek nem érdekelnek, semmi köze a kérdéshez.
A másik:
"Bérelt lakásban lakni egyébként a bőven luxuskategória, mivel az átlag nem tudná kifizetni. Csak mondom. :)"
Változó ez nálunk! De nyugaton is az. A saját drágább összeg és csak a havi költségei kevesebbek. Nyugaton is nálunk is így van. A luxus bérelt lakás egy dolog az mindenhol nagyon drága, de feltételezem a kérdezőé hazai szempontból luxus de nem panoráma ablakos stb stb.
A lényeg nálunk a bérlet lakás olcsóbb ha nem telik sajátra. Vagy tévednék?
Léptem unom.
Ja szia!
Egy dolgot tennék hozzá.
Ha már ennyire emberileg állsz hozzá hogy nem is kell papír meg az olyan undi dolog... akkor legyen annyi tartás az emberekben, hogy ha lekávézzák a falat állják is amit csináltak. Kisebb dolgokat el lehet engedni.
Nem tartom jónak ezt a lelakjuk mert nem a sajátunk meg a sajátunkra is tojunk ezért *szomat érdekel a tulaj lakása....
Ez a hozzáállás nem is jutott eszébe senkinek, rajtad kívül. :)
Ha már úgyis beszélgetünk, meséld már el nekem kérlek, hogy neked van-e saját lakásod, esetleg bérelsz-e, vagy kiadsz-e lakást. :)
"Ez a hozzáállás nem is jutott eszébe senkinek, rajtad kívül. :)"
Na ez a bibi nálunk!
"Ha már úgyis beszélgetünk, meséld már el nekem kérlek, hogy neked van-e saját lakásod, esetleg bérelsz-e, vagy kiadsz-e lakást. :)"
Ez nem tartozik a kérdés érdemleges megbeszéléséhez. Inkább nézzünk egy Ausztrál példát, akit érdekel találhat a neten vagy kérdezősködjön hogy megy normális emberek között.
Bevándorlás Ausztráliába blog
Perth
Zsolt írta 2004-ben:
" Előre készültünk: az ügynökségtől korábban kapott jelentkezési lapot kitöltve, személyes papírjainkat lefénymásolva érkeztünk a helyszínre. Ő átnézte őket és azt javasolta, hogy vigyük be személyesen az irodába, adjuk a property manager kezébe és fizessük be a jelentkezési díjat (4 heti lakbér – ez visszajár elutasító döntés esetén). Mi így cselekedtünk. Másnap hívták is telefonon a referenciaként megadott Steve-et (átmeneti szállásunk házigazdáját), néhány furfangos kérdést tettek fel neki (mióta ismer; ha lenne egy háza, kiadná-e nekünk; van-e munkánk; tiszták/rendszeretők vagyunk-e).
Ő igyekezett minél jobb képet festeni rólunk, ez is kellett ahhoz, hogy még aznap délután hívjanak és jelezzék: mi vagyunk a szerencsések! A real estate manager, az ügynökségi adminisztrátor és a property manager többször is hangoztatta: well organized! (nem ártott előre készülni..)
Az ország adminisztratív beállítottságára jellemző volt az ingatlanügynökség által összekészített papírhalmaz. Egy kedves fiatalember a Property Manager, ő vele leszünk majd kapcsolatban az elkövetkezőkben ha bármi kérésünk, kérdésünk lenne a lakással kapcsolatosan. Hétfő délután 2-re mentünk be az irodájába, ahol kb. fél órán keresztül ismertette az itteni ingatlanbérléssel kapcsolatos szokásokat, jogokat és kötelességeket. Az alábbi papírokat vettük át Tőle:
-Szerződés a lakásbérlésről (elég részletes: 8 oldal);
-Információs anyag a Bérlők részére (törvényből kimásolt részek: 4 oldal);
-Az ingaltanügynökség részletes információs füzetkéje (13 pontba sűrítve);
-Ingatlan állapotfelmérő anyag, Ez arra szolgál, hogy az ügynökség az ebben foglaltaknak megfelelően akarja visszakapni a bérlet lejártakor a lakrészt. Amennyiben eltérés mutatkozik, úgy az általunk befizetett letétből (4 heti lakbér) vonják le a végén a javítások összegét. Itt jegyzem meg, hogy többen tanácsolták hogy nézzük át alaposan az anyagot betűről betűre, mert nem biztos hogy a lakás állapotát tükrözi a riport. Az ügynökség nem mindig veszi a fáradtságot, hogy aktualizálja az ilyen jellegű anyagait. Ha nem elég körültekintő a bérlő, később a nyakába varrhatnak valótlan dolgokat, amit esetleg a korábbi bérlőknek kellett volna fizetniük. Nálunk elég egyértelműnek tűnt a képlet: teljesen felújított, kifestett lakásba költözünk be, így mindennek jónak és újnak kell lennie. Ma egy fél délelőttöt egyeztettük a riportban szereplő dolgokat a valósággal és néhány eltérést sikerült is találnunk. Ezek nem olyan veszélyes dolgok, de jobb az elején tisztázni a saját megnyugvásunk érdekében (pl a nappaliba 4 konnektor volt feltüntetve – ez stimmel, de a 3 dupla + 1 szimpla helyett 3 szimpla + 1 dupla van beépítve, . stb).
-A biztosíték (bond) összegéről szóló átvételi elismervény és adminisztrációs lapok;
-4 üres formanyomtatvány a hibabejelentésekhez;
-A hibajavító cég névjegykártyája;
-Egy lap az ingatlancég esetleges szankcióinak ismertetéséről;
-Egy üres formanyomtatvány a kiköltözéshez;
-Egy lap, mely a két kulcscsomó lefénymásolt, majd általunk aláírt dokumentuma (ezeket vettük át);
-A bérlemény periodikus ellenőrzési ismertetése (az ügynokség részéről 6-12 hetente leellenőriznek mindent a lakásban);
-A bérlemény végső leellenőrzési ismertetése;
-WA vízszegény állam, így kaptunk ismertetést a locsolási időpontokról is;
-Egy formanyomtatvány a fizetési mód választásáról (internetes / telefonos / automatikus levonás) – fizetni kéthetente kell;
-Egy számla az egy összegben befizetett pénzről (összesen 7 heti bérleti díj: 1 hét: letting fee, 2 hét: bérleti dij, 4 hét: bond);
-A Property Manager elérhetőségei (névjegykártyán és hűtőmágnesen (vicces..)"
Ja hogy nálunk csak gyere papírse nagyon kell de úgyis lepukkantod...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!