Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ugye nem kell aláírnunk?

Ugye nem kell aláírnunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

10 hónapja lakunk egy albérletben, még 2 hónapunk van.

Június 30-én lejár a szerződés (még nem tudnak róla, de nem akarunk majd hosszabbítani)

Tegnap jöttek a pénzért, és mondták, h következő alkalommal (amikor már csak 1 hónap lesz?!?!?) hoznak egy ÚJ szerződést és azt nekünk alá kell írni! :O

Kérdeztem, h milyen szerződést?

Van 2 szerződésünk egy az alap és van egy olyan (ami nem épp mondható szerződésnek) ahol fel vannak sorolva a bútorok és h miket hagytak itt (megbízási szerződés)

Elvileg az APEH honlapján (tudtommal az már nav...) töltötték le...

Mondtam nekik, h hozzák el a szerződést hagyják itt majd megnézetem egy ügyvéddel hát látszott, h ezen meglepődtek... (persze nem fogom megnézetni, mert ezért nem fizetek ügyvédnek)


Szerintetek aláírathatnák ezt velünk? 1-2 hónapra maximum?

Gondoltam arra, h valamit ezzel akarnak, hogy majd legyen indok vagy valami, h ne keljen esetleg a kaukciót visszaadni vagy valami.

Szépen rendbe tarjuk a lakást semmi panaszt nem fognak látni, múltkor is megnézte a tulaj csodálkozott, h ennyire rend van meg minden. csak szerintem a kaukció nem akarják majd visszaadni én erre tudok gondolni.


2014. ápr. 11. 10:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom leírtátok az alap, élő szerződésben, hogy a kaució milyen feltételekkel jár vissza.

Semmit nem kötelező soha aláírni! Viszont szólni illik időben, hogy nem hosszabbítasz, hiszen nekik jó lenne új albérlőt találni a helyetekre!

2014. ápr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen az alap szerződésben benne van a kaukció.

De ha nem is ezért valamiért biztos, h alá akarják íratni az új szerződést. Eléggé akaszt, h tényleg utolsó 1-2 hónapban jönnek ezzel elő...

2014. ápr. 11. 10:50
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
én ezt úgy értelmezem, hogy a tulaj hosszabbítani szeretné a szerződést
2014. ápr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
nem, nem, mert direkt rákérdeztem. azaz mondtam, h minek 2 hónapra új szerződést mikor vagy hosszabbítunk 2 hó múlva (ezek után biztos, h nem) vagy elmegyünk. erre mondta, h kell ez az új szerződés akkor is!
2014. ápr. 11. 11:33
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
akkor megkapod az új szerződést, elolvasod, és ha van benn számodra előnytelen az érvényeshez képest nem írod alá ... pont
2014. ápr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Kaukció XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Kérdező te is nagyon buta lehetsz, meg a tulaj is (vagyis ő inkább trükkös).

Természetesen nem kell semmit aláírnotok.

Viszont ha szeretnéd viszontlátni a "kaukkciódat", akkor 2 hónappal felmondás előtt nem ártana szólni, mert minimum 1, de általában 2 hónap a felmondási idő. Ha ezt akár 1 nappal is lekésed, akkor repülhet a pénzed fele vagy egésze.

2014. ápr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

kedves előző

bár én is utálom a nyelvtani hibákat, itt azért be lehet tudni elütésnek is amit írt, na mindegy


viszont mint olvashattad a szerződés határozott időre szól, tehát ne beszélj hülyeséget ... a határozott idő lejártával megszűnik, nincs mit felmondani

2014. ápr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%

Kétlem, hogy 3x is elütötte volna :)


Egyébként viccesnek találtam, ennyi.

2014. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os,

Biztos vagyok benne, hogy te életed során SOHA nem rontottál el egy szót amikor leírtad. :) Gratulálok ehhez. :)


Köszönöm a 7-esnek a választ, mert tényleg 1 éves a szerződés nem kell előre szólnom, h el akarok menni, vagy nem. Én írni nem tudok, te meg értelmezni (6-os) :) 1-1 :) Csak én mégsem röhöglek ki... ;)



Többieknek köszönöm szépen a válaszokat :)

2014. ápr. 11. 12:31
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

A tulaj hozza az új szerződést mert abban a hiszemben van, hogy továbbra is bérelni akarod az ingatlant. De nem értem miért esik nehezedre hogy nem kívánsz többet ott lakni?

Azért bérlőt sem lehet öt perc alatt leakasztani az égből és így elég kellemetlen a szitu hát szólj, hogy nem kell új szerződés mert költözöl.

2014. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!