Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek? Kitakarított...

Mit tegyek? Kitakarított albérlet elhagyásakor több mint 1500 eurót kérnek tőlem a kaución felül Ausztriában.

Figyelt kérdés

Azt mondják ki kellett takarítani, annak ellenére, hogy takarítottam: ~530 euró volt

szerintük számlával. A konyhaszekrényt szerintük ki kellett verni a falból, de ezt

októberben tudtam meg, azaz majdnem egy évre rá. Végig tartottam emailben a kapcsolatot,

de ezekről semmit nem mondtak. Nem világos miért kellett kiverni a falból az amerikai

konyhát, és miért kellett az edényeket kidobni.


A konyhaszekrényért több mint 1000 eurót kérnek a kaución felül + munkadíj +

valami tárolódoboz ára, amit meg kellett vásárolniuk a bontáshoz.


Valami Nacht/Nebelaktion-t emlegetnek a kiköltözéssemmel kapcsolatban, ez micsoda?


Mi a teendő?



2014. febr. 19. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez divat lett most kint . Nekem 300 Eu akartak legombolni egy építkezésen lévő szobáért , a havi 300-on felül még pluszba , olyan épületben amire lakhatási sem volt , tehát nem számlázható . A cég még nekem tartozik munkadíjban , tehát maradt a sógoroknak a bíróság de én pereltem be őket a ki nem fizetett béremért ! De sok Magyar járt így pénz nélkül jött haza , és még cekk-et is kapott . Az egyik kollégám elkeseredésében elküldött nekik egy 22800 FT- os segély blokkot , hogy ebből vonjátok le "brüsszelben" !
2014. febr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt próbálják meg rádverni, hogy kvázi magára hagytad a lakást, nem volt átadás-átvétel, csak leléptél (Nacht-und-Nebel-Aktion).


Van átadás-átvételi jegyzőkönyv? Annak hiányában nehéz dolgod lesz, mert jön a huzavona, hogy ki mit tud bizonyítani. Neked van pár emailed, nekik vannak tanúik. Végül is reménykedhetsz abban, hogy csak blöffölnek. De ha mégsem, akkor mehetsz bíróságra.

2014. febr. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

[IMG] [link]


[link]


[IMG] [link]


[link]


[IMG] [link]


[link]


Így kaptam meg miután nem tudtam elérni, hogy értelmesen

válaszoljon

Mind hülyeség amit ír.

2014. febr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy tudod-e igazolni a lakás átadás-átvételét. Van-e róla jegyzőkönyved? A nő ügyvédje azt állítja, hogy az elérhetőséged megadása nélkül léptél le, valamint hogy a lakást leamortizáltad, és az ebből eredő kár meghaladja a kaució mértékét, ezért azt nem fizetik vissza. Ha tényleg leamortizáltad a lakást, akkor mérget vehetsz rá, hogy azt le is fotózták utánad, tanúik is vannak, és számlákkal tudják igazolni a helyreállítás költségét. Ebben az esetben tehát jobban teszed, ha lapítasz. Egyébként se nagyon érdemes jogi útra terelni a dolgot, ha nincs átadás-átvételi jegyzőkönyved.
2014. febr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és nem a kaución felül kérik az összeget, legalább is az írásban csak annyi van, hogy mivel a kártérítés meghaladja a kauciót, ezért ez utóbbit nem adják vissza.
2014. febr. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

- minden elérhetőségem meg volt adva, mivel a bérlés ideje alatt is leveleztünk:

telefonszámom, emailcímem megvolt.


- nem tudom mi a baj a konyhaszekrénnyel, volt érvényes külföldi házbiztosításom, ha

láttam volna, jelentettem volna. Nem mondják meg, pedig szerettem volna ma bejelenteni,

de így nem tudtam, kérdezték milyen fajta kár (tűz, lopás stb....) Megmostam még zsíroldóval is annak idején, ezért nem értem. Nem küldtek fényképet sem. Nincs

átvételi jegyzőkönyvem sem.


- kis híján áramütést szenvedtem a fürdőszobában, mivel a szellőztetőventillátor

szabálytalanul van beszerelve. Ehhez nem jött ki a villanyszerelő többedjére sem.

Sercegett és többször lecsapta. A villanyt csak akkor lehetett égetni, ha ment a

ventillátor. (Ezzel hová fordulhatok?)


- nem volt fűtés, mivel a főbérlő nem utalta át az általam átutalt összegből a

házmesternek a megfelelő társasházi összeget.


- ma írt az ügyvéd:

ügybeterjesztés a bíróságra 600 euró. + helyi ügyvédi költségek jönnek rá (160+150 euró első körben, majd továbbiak)

Mahnbescheid kiállítása is pénzbe kerül, ami ehhez kell. Ez micsoda?

Az egészet lehet be kell terjeszteni Ausztriába is, azaz mégegyszer ugyanez a költség.

Kérte, lezárja-e az ügyet az irodájában, írtam, hogy igen.

Ennyim nincs, munkanélküli vagyok ELTE Programtervező Matematikus diplomával...

Az ELTE IK egy mekkora sz** azt most látjátok..., bezzeg a régi TTK...


Támadjuk meg Ausztriát, sz**junk a NATO-ra. Amúgy oda sem vesznek fel, már vagy 100

jelentkezést beadtam. Ha már itt tartunk tudtok valami jövedelmező állást, amiben

el is tudok helyezkedni programozáson kívül? 6000-8000 euró nettó bért fizetőt?

Engem ennyivel csaltak ide, aztán meg csak Tarifgehalt és így mentem tönkre.

2014. febr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!