Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Főbérlőm, ki rakhat a lakásból...

SzaszaAlingo kérdése:

Főbérlőm, ki rakhat a lakásból a 2 éves fiammal? , ha be van fizetve az albim február elejéig, de a decemberi rezsit még nem tudtam kifizetni.

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom van valamilyen szerződésetek, azt kellene megnézni. Ha nincs lepapírozva akkor sajnos akármikor kirakhat, mert ő a lakás tulajdonosa.
2014. jan. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

nem ertem, miaz h kulon van?

vagy adtal kauciot, azota nem fizetsz?

en ugy irtam: 10 eig nem fizet 8 napja van, onnantol szerzodesunk megszakad, kaucio bukik.

parszor hittem, mar nem, ezek a szabalyok.

sajnalom ha rosszul esik.

2014. jan. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
VElemenyem szerint igen, mivel nincs biztositva arrol, hogy kifogod fizetni a rezsit, igy elakarja ezt kerulni, ezert a januari berleti dij lesz az elmaradott rezsi koltseged, tehat kirakhat!
2014. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Hogy gyerekkel vagy vagy sem az itt mellékes, a lényeg, hogy időben fizeted-e az albérleti díjat és a rezsit.

Feltételezem, hogy azért van februárig kifizetve, mert adtál kauciót. Ez alapból nem szokott a fizetés része lenni, a szerződés felmondásakor vagy lelakod vagy visszakapod, attól függ mi van a szerződésben.

Van szerződés?

A szerződésben benne kell, hogy legye a felmondás feltétele, határideje és hogy mi történik nemfizetés esetén.

A decemberi rezsit nem most kellene még csak fizetni? Vagy úgy érted, hogy a december elején esedékes rezsivel, tehát a novemberivel vagy elmaradva?

2014. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem anyaotthon
2014. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
A főbérlőd nagyjából bármikor kirakhat, ha a szerződésben szerepel, hogy a bármelyik fél indoklás nélkül felbonthatja 30 napos határidővel. Ha nem fizeted a rezsit akkor az általában azonalli hatállyal bontja a szerződést és ugrik a kaució.
2014. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha csúszol a fizetéssel, a bérbeadó először fel kell szólítson írásban a tartozás rendezésére, határidő megjelölésével. A felszólításnak azt is kell tartalmaznia, hogy egyébként fel fogja mondani a szerződést. Ha továbbra sem fizetsz, akkor az elmulasztott határnapot követő 8 napon belül a bérbeadó felmondással élhet. A felmondás a következő hónap utolsó napjára szólhat. A törvény miatt a felmondásnak ezt a rendjét be kell tartani. Azonnali felmondás nem lehetséges. A lakásból kitenni, azaz önhatalommal, erőszakkal eltávolítani a tulajdonos semmi esetre sem jogosult.
2014. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Májusig van az 1 éves szerződésünk,novemberi rezsit kelett volna kifizetnem decemberben az nincsen kifizetve még,de előre ki van fizetve e hónapig az albérletem,ö küldött nekem levelet "fenyegető levelet"h mivel nem fizettem rezsit ki rak engem és jan.18 ig van időm költözni,de akkor mi van azzal a pénzzel amit én ebben a hónapban már kifizettem albit,sőt 2 havi kaukcióm is le van rakva mikor ide költöztem tavaly májusban
2014. jan. 4. 14:56
 9/10 anonim ***** válasza:

" 10 eig nem fizet 8 napja van, onnantol szerzodesunk megszakad, kaucio bukik."


Aha. És ezt kopasz nagy darab emberekkel sikerül betartatni vagy hogy? Mert törvényesen ez sajnos nem igazán így működik. :-(

2014. jan. 6. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem bírom a nem fizető albérlőket, de ahogy ezt leírtad, tényleg nincs minden rendben. A kaució és a januárra kifizetett alap, jóval több lehet a novemberi rezsinél. Ez így nem fair veled szemben. Beszélj vele, próbáljatok megegyezni. A decemberi rezsit ki fogod tudni fizetni? Mikor rendezed a novemberi elmaradást? Vagy tényleg felmond neked, rendesen, és a kaucióból levonja a tartozásod, nyilván egyértelmű, hogy a rezsit ki kell fizetni. Beszéljetek, nem vezet eredményre ha valamelyikőtök elzárkózik.

Remélem, megoldódik jól!

2014. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!