Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akik egy albérletben min.2-en...

Akik egy albérletben min.2-en vannak, vagy szobát bérelnek kajáról magatok gondoskodtok vagy felváltva főztök, hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
barátnővel bérelni azért más, idegen főbérlővel biztosan nem főznek egymásra
2013. júl. 3. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Előre megdumáljuk, ha közös a kaja, egyébként külön, márcsak azért is, mert változatos időben vagyunk otthon és kajálunk.
2013. júl. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én egy velem egykorú lánnyal költöztem össze, amikor albérletbe mentem. Ő egyetemista de egyedül nem tudta fizetni a lakása rezsijét ezért befogadott engem. Mi ketten vagyunk. A kaját úgy oldjuk meg hogy nagy hűtő van 2 polc az enyém 2 az övé. A fiókból csak egy van de két doboz van benne az meg közös. A piros az övé, a fehér meg az enyém.

Kaját úgy oldjuk meg, mármint az ebédet hogy megbeszéljük hogy mit akarunk enni és akkor valamelyikünk főz.

Ha én éppen délutános vagyok akkor én főzök 2-3 napra szoktam felesbe fizetjük, általában én vásárolom meg, mert én tudok hozni nagy mennyiségbe alapanyagokat főleg zöldségeket, ő meg beleadja az árát otthon egy kis tárolóba tároljuk az a közös, kb arányosan használjuk fel és ennyi. Ha esetleg magamnak főzök kaját 2 napra akkor ételhordóba teszem és úgy megy a hűtőbe a saját polcomra, akkor tudja hogy az csak az enyém csak az én pénzemből, így a tudtom nélkül nem nyúl hozzá. De mi nem szoktunk igazából ügyet csinálni ebből, van egy közös polc rész is oda ha valaki tesz valamit akkor azt megeheti bárki az ebédet mármint a közös ebédet ott szoktuk tárolni.

A fagyasztó részbe én mindig egy reklámszatyorba teszem azt amit éppen berakok oda, akkor ő tudja hogy az enyém és ennyi.

Egyikünknek sincs párja, bár lehet hogy mi egy pár leszünk szóval akkor már minden közös lesz, de ez még a jövő zenéje amúgy majd kiderül:)

Amúgy mi rugalmasak vagyunk ilyen téren, pedig idegenek voltunk szinte, de már akkor lazán vettük a dolgokat.

2013. júl. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi egyetemisták vagyunk, hárman lakunk együtt. Ha főzünk, akkor közösen szoktunk, pont azért mert eleinte külön külön ettünk, aztán úgy is az lett, hogy az illatra csorgott a másik kettő nyála, így megbeszéltük hogy összedobjuk és mindhármunkra főzünk, ha főzünk. Ezt előre megszoktuk beszélni, azt is hogy mit, mikor, ki fogja megfőzni, kér-e mindenki, stb.


Amit még közösen szoktunk összedobni: papír törlő, wc papír, mosogató és mosószer, mosogatószivacs, folyékonyszappan, olyan "közös kaják", mint vaj, ketchup, majonéz, mustár, stb. A többit, felvágottat, sajtot, zöldséget, meg ilyen apróságokat mindenki vesz saját kontóra kedve szerint.

Nekünk ez így bejött, bár nem vagyunk az életben a legközelebbi barátok a lakótársaimmal, de szerencsére ilyen szempontból ők is nagyon korrektek, jól kialakított kis rendszerünk van, nincs gond sem a pénzből, sem abból, hogy megzabáljuk egymás kajáját. :)

Nyilván nem így kezdtük, de néhány hónap alatt kialakult, hogy bizonyos dolgokból fölösleges 3, csak a helyet foglalja, jobb ha együtt vesszük.

2013. júl. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!