Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vidékről Budapesti albérletet...

Vidékről Budapesti albérletet keresni zökkenőmentesen, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Párommal költöznék fel, mert nekem ott lesz munkám, s valószinűleg diplomával ő is talál fent könnyebben. Az ország másik végében lakunk, ráadásul nem tehetjük meg az anyagiak miatt sem, hogy többször oda-vissza utazgassunk. Tik hogy oldottátok/oldanátok meg?

Gyüjtsek ki vagy 4-5 lehetségest az alberlet.com-ról, s pl egy szombatra beszéljem meg velük a személyes találkozót, pl 1 órás eltéréssel? Gondolom hétvégén a tulajok jobban ráérnek mutogatni a lakásukat, az ingatlanosoknak meg tök mindegy, ha keresni akarnak... Nézzem végig, majd a végén hívjam fel a leg ideálisabb tulaját, vagy az első jobb kinézetűre csapjak le, a többit meg mondjam le? (Ez meg egy picit nem lenne bunkóság??) Ha meg van, akkor akár egyből kulcsra készre szoktak tárgyalni?? Ehhez gondolom nekünk elég a személyi, meg a pénz. Sajnos mindent egy napba kell tömörítenünk, mert nem tudunk ott aludni, arra meg nincs keret, hogy többször felutazgassunk, hisz ott lesz még a felköltözés költségei is. Ezért vagyok egy picit pánikba... Valaki le tudná írni a pontos menetét A-tól Z-ig, s hogy mire kell figyelni, mikre kell feltétlen rákérdezni, letisztázni? Sok mindenkinek segítene szerintem, nem csak nekünk :-)



2012. szept. 14. 11:59
 1/6 anonim válasza:
70%
Szia! Én úgy csináltam, hogy kinéztem egy ingatlanos oldalról több albérletet, megbeszéltem velük, hogy melyik napon tudnám megnézni. Felmentem Pestre, az első lakásnál volt rajtam kívűl egy pár, akik szintén érdeklődtek a lakás iránt. Nekem annyira megtetszett, hogy miután elment a pár én azonnal lecsaptam rá, mert nagyon jó helyen volt, a tulaj is teljesen korrekt volt. Szerződést írtunk, 2 havi kauciót tettem le, majd 2 hét után be is költözhettem. Utána lemondtam a többi ingatlanost, akivel lebeszéltem, hogy megnézném a lakást. Már harmadik éve, hogy itt lakom és nem bántam meg! :)
2012. szept. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam ez úgy volt, hogy kinéztem netről pár lakást, ami tetszett, aztán úgyis mentem pár napon belül Pestre koncertre, akkor előtte megnéztem a lakásokat (persze így is volt megbeszélve). Minden tulajnak megmondtam, hogy még aznap telefonálok, aztán amikor mindent megnéztem és döntöttem, akkor felhívtam a "nyertest", kifizettem neki a kauciót, megbeszéltük, hogy két hét múlva költözöm, megírtuk a szerződést, utána felhívtam a többieket.
2012. szept. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Melyik oldalon találtátok a (befutó) albérletet? Mert most én az alberlet.com (vagy .hu, nem tom, most nem vok otthon, telefonról írok) és az express.hu oldalon vadászgatom. Az albérlet.com-on nagy a választék, de 5-10 ezerrel drágábbak is, gondolom a közvetítők miatt. A lakás bemutatására a tulaj megy el, vagy a megbízott közvetítős? Általában net, tv szokott lenni, vagy pont hogy nem jellemző? Belvárosban keresek (körút és a duna által határolt területen) vagy az Üllői környékén, mert a munkahelyem a népligetben lesz :-)
2012. szept. 14. 14:04
 4/6 A kérdező kommentje:
S nektek mennyiért s milyet sikerült kivenni? Általában reálisak a hirdetésben leírt dolgok, pl a lakás állapota, a rezsiköltség? Annyi körül jön ki tényleg, amennyi írva/mondva volt? Mert én ahogy nézegettem, a minigarzonok albérleti díja 30-40 közt van, s a rezsijük közösköltséggel együtt 25-30...Szval cakk-pakk 70-ből kijönnek a 30-40nm-es garzonok. Ez így reális?
2012. szept. 14. 14:37
 5/6 anonim válasza:
Én az ingatlan.com-on találtam az albérletet. 65.000 a bérleti díj, 11.000 a közös költség, rezsi télen max. 30 (Hozzáteszem három fele osztódik). Amit te írtál garzonra az teljesen reális.
2012. szept. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi kiválasztottunk 2 albérletet, 1 napra megbeszéltük, hogy megnézzük őket, viszont a másodikat már meg se néztük, mert az első nagyon tetszett nekünk. Így a második albérletest felhívtuk, hogy már nem aktuális a keresésünk...


Az albérlet.com-on találtuk a lakásokat. Nekünk a legfontosabb az átlagos rezsi tisztázása volt. Ennek kértük a számlákkal való igazolását is. Elsősorban a fűtés volt ami meghatározó, mert nem akartunk havonta 20-30 ezret fizetni.


Megírtuk a szerződést, fontos, hogy az óraállások rögzítve legyenek a szerződésben, mert nálunk pl 1.5 hónap múlva kijött egy 16 ezres víz számla (2 főre). Megnéztük, összesen 5 köbmétert fogyasztottunk, és így tudtuk bizonyítani, hogy az még az előző lakók számlája volt nem a miénk...



Mi szombaton néztük meg a lakást, és vasárnap már költöztünk. Vasárnap az érkezésünkkor írtuk meg a szerződést. Mi 30 nm-t, 50 000 forintért bérlünk, a rezsi nyáron 20-23 e között mozog. Télen pedig 28-30 e, fűtéssel, vízzel, közös költséggel, UPCvel (tv, net), villannyal.

2012. szept. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!