Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek megéri?

Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
Németországba egy albérletet szeretnék kivenni. Bútorokkal , berendezett konyhával kaucióval együtt vagy 5000 euró. Szerintetek? (70 négyzetméter lakás)

jún. 2. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy megéri-e, azt neked kell tudni, attól is függ, hol van, melyik városban, de adott esetben reális lehet
jún. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy neked van-e 5 ezred alberletre sajat dontesed kellen legyen.

Azert gondolom elirtal egy 0-at, a joval dragabb Irorszagban 1400-ert berelek 180m2 kertes hazat...

jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat valami félreértés van... Az albérlet 800 euró.. de így beköltözéssel neki indulásnál 5000 eurót kell fizetni a bútorok+ kaució miattam
jún. 2. 20:55
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem ertettuk felre, csak te nem irtal le lenyeges infot a kerdesbe.

Mifele butorokra fizetsz te? Akkor a kaucio mire van?

jún. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A kaució azért van ha valami folytán nem tudnák fizetni
jún. 3. 03:16
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es: nem tudom Íroroszág milyen drága, itt Németországban (Bayern) egy kétszobás lakás a 3. emeleten üresen, bútorok és rezsi nélkül 800-1000 Euro, egyszobás appartement 500, lakásban másokkal együtt egy szoba 400. PLusz a rezsi.


4-es: A kaució SOHA NEM a bútorok miatt van, hanem maga a lakás (meg a rezsi) miatt!

jún. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es:

A lakbér 800 euró, a bútorokat általában megveszi a lakó kedvezö áron, plusz három havi kaució

jún. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A 2 es 4 vagyok. Laktam mar tobb alberletben, de soha nem volt olyan hogy "kell fizetni a bútorok+ kaució ". Csak lakber es kaucio, ennyi. Az hogy meg a butorokat is megvegyek, arrol mas alberletes ismerosomnel sem hallottam. Amikor kikoltozol akkor a tulaj visszaveszi vagy mire jo ez?
jún. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A kaució azért van ha valami folytán nem tudnák fizetni

Nem. A kaucio, mar amennyiben lehet, fedezi az esetleges rongalast, vagy elmaradt szamlakat. Az hogy a havi dijat nem tudod fizetni, annak semmi koze alapbol a kauciohoz. Max ha nagyon jofej a tulaj.

jún. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Németországban alapból minden bérlakás bútorozatlan-gépesítetlen, gyakran konyha sincs, néha még lámpák se. Ezért gyakori megoldás, hogy az előző lakó otthagyja a bútorait-gépeit, vagy annak egy részét (mert nem tudja/akarja magával vinni az új helyre), amit a következő lakó megvesz. Így a bútorok (akár a beépített konyhabútort is beleértve) az ő tulajdona lesznek, ha szeretné, azokkal költözik tovább, ha nem, akkor majd ő is továbbpasszolja.
jún. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!