Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az egyik lakótársammal elég...

Az egyik lakótársammal elég jóba vagyunk de kezd kicsit idegesíteni hogy elég sokszor jár fel a pali akivel kavarnak. Tegnap este is fent volt, alig tudtam aludni mert egész este hallottam hogy beszél az a külföldi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Este éjfél után megszólalt a csengő, mert rendeltek kaját, na ez szerintem nem lesz így ha kelnem kell hamar:( Sok mindent megbeszélünk de erről nem tudom kéne e beszélni
2022. okt. 10. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Mondjuk megjegyzésbe oda lehet írni, hogy ne csöngessen de olyan mintha te inkább féltékeny lennél… amugyis mi az hogy “az a külföldi?!” Elég bunkó hozzáállás és igen ezt kulturáltan meg lehet beszélni ti elsősorban nem haverok vagytok hanem bérlő társak ugyan olyan jogokkal.
2022. okt. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Ha ő az "egyik" lakótársad, akkor feltételezem, többen vagytok. Üljetek össze, és beszéljétek meg a "házirendet". Nem a vendégfogadás itt az elsődleges probléma, hanem hogy mi az az időpont, ami után már nem hangoskodtok (nincs hangos beszélgetés, zenehallgatás, tévénézés fejhallgatóval). Nyilván valamilyen szinten muszáj egymáshoz alkalmazkodni, ha te mondjuk már este 8-kor lefekszel, nem várhatod el, hogy mindenki kussban legyen emiatt, de azt nyugodtan megbeszélhetitek, hogy pl. 11 óra után már csend legyen. Ha társasági életet akar élni, menjen ő a palihoz, esetleg üljenek be valahová.
2022. okt. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na még vélemény?
2022. okt. 10. 17:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már az a kategória, amit érdemes megbeszélni, mert ha nem szólsz neki, akkor sosem fogja abba hagyni. Nekem közel két évig volt egy lakótársam, aki valamilyen szinten hasonló volt (négyen laktunk együtt lányok). Folyamatosan idehozta a pasiját, eleinte csak heti 1-2 délutánra, aztán pár hónap után ott tartottunk, hogy a csávó úgy is itt volt, hogy a lakótársunk nem, mert órája volt. Ők is szerettek sokáig fent lenni, és néha még éjfélkor is azt hallottam, hogy kinyitják a szoba ajtaját, átcsoszognak a konyhába, és járkálnak ide-oda, hogy bundáskenyeret csináljanak. Végül kiderült, hogy mind a hármunkat zavar valamilyen szinten, és beszéltünk vele. Láttuk, hogy kicsit megsértődött, de utána viselkedett. Megmondtuk neki, hogy néha-néha átjöhet a barátja, hozzánk is jöttek barátok, barátnők, de azért szerintem a 11 az egy jó időpont, hogy akkor már ne hangoskodjon, és a barátja se legyen ott sokat.
2022. okt. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!