Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A közjegyző által hitelesített...

A közjegyző által hitelesített szerződés után mi a teendő?

Figyelt kérdés

Én vagyok a tulaj és kiadtam bérbe a nem használt lakásom.

Mindenképp legálisan szeretném csinálni ezért is érdekel a dolog.

Megszületett a közjegyző által hitelesített bérleti szerződés.

Próbáltam utánaolvasni, de kétféle lehetőséget látok.

Az egyik, hogy könyvelő segítségével be kell fizetni negyedévente adóelőleget és ezt bevallani végül az éves dokumentumban.

Sokan viszont azt írják, hogy elég csak az éves bevallásban rögzíteni, hogy havonta mennyi bérleti díjat kaptam.


Mi az igazság? Illetve, hogyan kell szabályosan bejelenteni a kiadást?


Köszönöm szépen!



2022. jún. 1. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, hogy magánszemélyként az szja-bevallásodban fogod szerepeltetni, vagy kérsz rá adószámot, és úgy adózol utána..

Beszélj egy könyvelővel!

2022. jún. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Na közben még rákerestem... tessék, hiteles helyen, a NAV leírja:


[link]

2022. jún. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá könyvelő, de különben így van.

Kell a negyedéves adóelőleg, de természetesen az év végi átszámolással pontosítódik az adat.

"Az egyik, hogy könyvelő segítségével be kell fizetni negyedévente adóelőleget és ezt bevallani végül az éves dokumentumban."


Nagyon sok költséget le lehet írni, ezért érdemes a témával behatóbban foglalkozni, az adó végeredményben 0-10% közé fog esni.

2022. jún. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

És:

" hogyan kell szabályosan bejelenteni a kiadást?"

Sehogy, a fent leírtak elegendők.

A NAV információs vonalát kell felhívni, ott mindent elmondanak, de kb. ennyi az egész, amit írtam.

2022. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Az egyik, hogy könyvelő segítségével be kell fizetni negyedévente adóelőleget és ezt bevallani végül az éves dokumentumban.


Sokan viszont azt írják, hogy elég csak az éves bevallásban rögzíteni, hogy havonta mennyi bérleti díjat kaptam."


Magánszemélyként adod bérbe az ingatlanod, így az első vonatkozik Rád. Negyedévente SZJA-előleg fizetési kötelezettséged van. A végleges elszámolás pedig az éves SZJA bevallásban történik. Addig év közben nincs bevallás, de ettől függetlenül negyedévente SZJA-előleget fizetni kell a törvény szerint.

2022. jún. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"hogy könyvelő segítségével be kell fizetni negyedévente"


A könyvelő része nem kötelező... :)

2022. jún. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy segítettetek tisztázni a dolgokat. Az első munkanapon intézledem.
2022. jún. 4. 11:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!