Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tulajdonossal meg lehet...

Tulajdonossal meg lehet beszélni, hogy hadd fizessek ki egyszerre több hónapot, vagy hülyének nézne?

Figyelt kérdés
Még októberig lakok és egy lakásban. Csak kényelmi szempontból egyszerűbb lenne, ha kifizetném egyben októberig. Aztán majd a végén elszámolni a rezsivel is. Nem pedig minden hónapban időpontot egyeztetni, elmenni a találkozó helyszínére, várni a másikra.
2022. máj. 31. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

egy próbát megér. Neki is jobb, addig sem lépsz le fizetés nélkül.

Mindenesetre elismervény legyen róla,nagyvonalúságnak helye nincs.

2022. máj. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Én nem egy albérlővel találkoztam aki egy évre előre kifizette volna. Nekem pl ez még jobb is, de kinek mi.
2022. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kettőtök megegyezéséén múlik. Alighanem beleegyezik. Fektessétek le papírra.
2022. máj. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jobb.
2022. máj. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%

Már nem azért, de adjanak már egy bankszámla számot, oda utalni a pénzt.



Személyesen kp-ba fizetni nem okos, ezzel később fog tudni bacakodni, letagadja, stb.


Ha viszont a számláról számlára kerül a pénz, az nem megkérdőjelezhető.


Ez a személyes találkozós dolog nagyon anakronisztikus, lehet nem rosszindulaton alapul, de van erre jobb rendszer.


32 évesen soha nem fizettem lakbért kézpénzben, átutalod és kész.

2022. máj. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

"Személyesen kp-ba fizetni nem okos, ezzel később fog tudni bacakodni, letagadja, stb."

Az ne zavarjon, hogy köteles számlát vagy átvételi elismervényt adni...

2022. máj. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A kaución kívül soha nem kaptam papírt az aktuális befizetéseimről. Feltételezem nem véletlen, hogy csak kp-t fogad el, aminek nincsen nyoma. De az valóban aggaszt, hogy több hónapot papír nélkül kifizetni rizikós lehet.
2022. máj. 31. 20:28
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

7: Te is megírhatod az átvételi elismervényt!

Mi bérletünk úgy, hogy mi írtuk meg a szerződést.

Emberek, ne legyetek tehetetlenek már!

2022. máj. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

6, Naugye...


Persze, lehet ezt tisztességesen is. De minek? Körülnényes.


Általában azért folyamodik valaki egy régies, körülményesebb módszerhez, mert nem akarnak papírokat. Fizikai papírt könnyebb eltussoni, digitálisat kb lehetetlen.



Emiatt kezdtem gyanakodni én is, hogy sanszos át akarjál bacni a kérdezőt.

2022. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%

#9 Az ne is zavarjon hogy a kérdező szeretné előre kifizetni, nem a tulajdonos kérte ezt.


Ha ennyire be vagy tojva attól hogy átbac akkor írsz egy két példányos (2db A4-es lap) átvételi elismervényt mert nagy az összeg. Amit a tulajnak adsz az legyen egy centivel kisebb (nem fogja észre venni). Mikor végeztetek akkor a te példányod tetejére ráírod hogy kölcsönszerződés :)

2022. jún. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!