Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi a közjegyzői díj?

Mennyi a közjegyzői díj?

Figyelt kérdés

A párommal albérletbe szeretnénk költözni, már találtunk is egyet, holnap írjuk alá a szerződést, azonban közjegyző előtt tett nyilatkozat is szükséges, ami a tulajt védi, és ha nem fizetünk, magatartásbeli probléma stb. lenne, kitehetnek minket. Ez így oké eddig, viszont annyi infót hallottunk erről a folyamatról, hogy kicsit megkavarodtam.


1. Muszáj abban a városban közjegyzőt keresni, ahová költözünk?

2. Kb mennyi a díja? (Ugyanis a párommal mi fizetjük)

3. Az albérlet tulajdonosának is jönnie kell velünk? Ő azt mondta, úgy tudja, nem, de mást is olvastunk már.

Azt tudom, hogy az aláírt szerződéssel kell menni a közjegyzőhöz, de azért lélekben felkészülnék, hogy mennyit kell ezért kicsengetnünk. Halllottunk 50-et (ez a minimum, amire számítunk), de 70-et is. :)


Köszönöm a válaszokat!



2022. ápr. 13. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
48 ezret fizettünk felesbe a tulajjal Budapesten.
2022. ápr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Nem muszáj menni a tulajnak, de jó ha ott van, ez egy hivatalos hely, így te is megnyugodhatsz, hogy nem egy csaló, aki meglóg a kaukcióval. Pénzt csak a szerződés kötés után adj, közjegyző előtt, azonnal kérd is a kulcsokat.
2022. ápr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A tulajt védi, ezért gáz, hogy ő meg nem fizet. Nekem a tulaj keresett közjegyzőt, felesbe fizettük. Ragaszkodtam hozzá, hogy a pénz és kulcs átadás a közjegyzőnél történjen. Vigyázz, nehogy átverjen, hogy kulcsot nem ad, csak ha hitelesítetted a szerződést, le is léphet a pénzeddel. E földhivatalon keresztül online ellenőrizd le, hogy ő e a tulaj. Közjegyzőnél neked igazolni kell magad, kérd te is, hogy igazolja magát a tulaj. Vigyázz, vannak csaló közjegyzők, MOKK (Kamara) le tudod ellenőrizni. Fontos, pecsétszám, ügyiratszám, utcán kihelyezett tábla legyen.
2022. ápr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!