Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tudunk tenni ez esetben?

Mit tudunk tenni ez esetben?

Figyelt kérdés
Anyukám, 12 éves húgom, tesóm és barátnője ki vett egy albérletet, amibe november 13-an bele is költöztek. A szerződés írását meg előzte egy beszélgetés, arról volt szó, hogy hosszú távra kiadó-e a lakás. Bútorozatlan is azokat is saját pénzen venni kellett. Mindenbe meg tudtak állapodni. A szerződésben az áll, hogy egyelőre 1 évig van a szerződés, ha ez idő alatt a bérlő fel mondja, nem kapja vissza a kaució árát. A kiadó jelezte anyukámnak, hogy fognak menni meg nézni a hazat, mivel meg fogjak vásárolni, nekik 2 hónap van a ki költözésre, lakás keresésre. Mikor kötötték a szerződést, ezt nem jelezte nekik, hogy egyébként a ház eladó, így bármikor meg veszik ki kell költözzenek. Nyilván, ha ő ezt mondja, nem költöznek bele, nem vesznek bútort. Úgy gondolom ez így nagyon nem korrekt. Bíróságra lehet vinni az ügyet?
2022. jan. 13. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem korrekt, de megis mire szamitasz? Hogy majd kirendelnek nektek masik albit?

A vasarlot is kerdezd meg.

Kollegam hasonlo esetben kikoltozott, az uj tulaj meg szinten kiadni vette meg a lakast.

2022. jan. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Ilyenkor az van, hogy elolvassák a szerződést
2022. jan. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az új tulajdonosra ugyanúgy vonatkozik a szerződés. Erre hivatkozva szépen utasítsátok el a kiköltözést.

A nem fizető bérlőt bérlőt alig lehet kirakni az országban a lakásból, hát akkor a fizető, kisgyerekes, normális bérlőt hogy lehetne?

Ha meg akartok egyezni a tulajjal, akkor mindenképpen azzal nyissatok, hogy nektek az egész albérlet váltás nyilván plusz költség, szóval ha visszadja egyben a kauciót és 2 havi lakbért (vagy amennyit szeretnétek), akkor költöztök, ellenkező esetben pedig polgári peres eljárásban érvényesítheti a vélt igazát.

2022. jan. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi van a szerződésben?


A tulajdonosra is vonatkozik...


Akkor kártérítés Nektek is járhat.

2022. jan. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az tudd, hogy egyáltalán nem vagy köteles beengedni a lakásnézegetőket ebben az esetben. A tulajok nagy része ezzel kapcsolatban nagyon el van tévedve. Amíg bérlem az ingatlant (fizetek rendesen és a határozott időn belül vagyok), addig az én váram, az megy be, akit én akarok, még a tulaj is csak az engedélyemmel. Az egy év rá is vonatkozik! Ha nem vagytok balhésak és fizettek, nem tehet ki előbb, ha nem állapodtok meg másban.

Esetleg lehetne vele beszélni, hogy akkor adja ő oda a kauciónak megfelelő összeget egyfajta lelépési pénzként (amellett, hogy a kauciót nyilván visszaadja), hiszen ti ennyi pénzt buktatok volna, ha hamarabb kell mennetek, bukjon ő is, ha hamarabb kell neki a lakás.

És egy kis gondolat a végére: ki az, aki lakást akarna venni egy olyan bérlővel birtokon belül, aki nem engedi be, hogy megnézze az ingatlant? ;)

2022. jan. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!