Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tetőtéri ablakkal lehet...

Tetőtéri ablakkal lehet csinálni valamit,hogy ne hallatszodjon az eső?

Figyelt kérdés

Kb agyvérzést kapok mikor este vagy nappal 1,5óra altatás után felkelti a gyereket az eső,főleg mostanában sokat esik.

Van erre valami megoldás?

Béreljük a lakást,ablakot nem cserélhetünk,mikor megkaptuk kérdeztük az előttünk lévő lakókat,aztmondták nem hallatszik nagyon,pedig rohadt hangos egy kissebb zápor is.



2021. aug. 17. 23:49
 1/5 anonim válasza:
46%

Csak olyan lehetőséget ismerek, ami ablakcserével járna, de mint jelezted, ezt nem teheted. Esetlek a tulajdonost nem lehet rábírni egy ablakcserére?


"Új VELUX-szabadalom az eső hallható zaját 50 százalékkal csökkentő műszaki megoldás, melyet a komfort üvegezésű tetőtéri ablakokban alkalmaz a gyártó. Tudományosan bizonyított, hogy a gyermekek 7 dB zajkülönbségre már felébrednek éjszakai álmukból. Az esőzajcsökkentő tetőtéri ablak éppen ennyivel redukálja le az eső és jégeső kopogását, így a gyerekszobákban esős éjjeleken is csend honol. Az esőkopogás nemcsak éjjel lehet zavaró, hanem olvasás vagy zenehallhatás közben is, mely ezentúl esőben is élvezetes marad."

2021. aug. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Át lehet költöztetni a gyereket másik szobába ami nem tetőtéri ablakos.
2021. aug. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak tetőablakra különféle külső árnyékoló rendszerek. Ezek elég jól csillapítják az eső zaját, plusz árnyékolnak is. Árban nem olyan vészes. [link]


Viszont amit az #1 ír az milliós tétel lenne. Új ablakok, bontás, beépítés, javítás. Ablakokként fél millió alaphangon.

2021. aug. 18. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk a piacon lévő szinte legjobb ablakaink vannak, hővédő rolóval, amit linkeltek is, és így is kva hangos, ha esik. Én már megszoktam... Ha csak albérlet, akkor inkább költözz el, halkabb nem lesz. Nálunk a hővédelem volt a lényeg, azon lehet javítani, de ha egy combos vihar veri az ablakot főleg széllel, akkor az hangos lesz.
2021. aug. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

Én tetőtérben nőttem fel, meg kell szokni. Bármit csinálsz vele, mindig kopogni fog. Engem igazán sosem zavart.

Viszont a mostani albérletünkben az is hallatszik a földszinten, hogy a tetőre esik az eső. Ez már inkább zavaró.

2021. aug. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!