Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha most nem adom ki a romáknak...

Ha most nem adom ki a romáknak a lakásom, akkor megbüntethetnek emiatt?

Figyelt kérdés

Kiadóvá vált egy örökölt lakásunk, amit elkezdtünk hirdetni, kiemelve, hogy csak gyerektelen párnak kiadó. Jelentkezett egy roma pár is, akikről csak személyesen derült ki, hogy azok. Utánuk nézem közösségi oldalon, láttam, hogy két gyerekük is van, amit egy az egyben tagadtak addig.

Ezek után én telefonban megmondtam nekik, hogy mivel hazudoznak, természetesen nem fogják megkapni a lakást, mire megkérdezték, hogy most azért, mert romák-e. Én itt dühömben elkövettem sajnos egy hibát és azt mondtam, hogy igen azért, és pont az ilyen sumákolás miatt van az, hogy nem bíznak a magukfajtákban az emberek.

Mire a nő azt mondta, hogy ez viszont innentől jogi kérdés, mert a bőrszínük miatt nem kapták meg, és lépni fognak. A beszélgetést pedig felvette.

Nem vagyok otthon jogi dolgokban, van most emiatt félnivalóm? Találkozott már valaki hasonló esettel?



2020. júl. 22. 14:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad őszintének lenni ilyenekkel. Ha legközelebb romák jönnek megnézni a lakást, mosolyogsz, kedvesen beszélsz velük, és megemlíted még sokan meg fogják nézni az ingatlant a nap folyamán, és a hét végén döntesz. Ha hívnak, megmondod, már nem aktuális - nem beszélgetsz velük egy szót sem többet - s leteszed a telefont. Nem hiszem, hogy beperelnek, viszont nem hiányzik, hogy a lakásod környékén lófráljanak, vagy bosszúból megrongáljanak bármit is.
2020. júl. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
95%

#10


Okés, vonatkoztassunk el!


Kolompár Dzsenifer elmegy a bíróságra és közli, hogy XY azt mondta, hogy hazudik és ezért fel akarja jelenteni. Már ez maga közröhej, de menjünk tovább:

"

- Rendben, akkor mondja el, hogy is történt!

- Hát az úgy volt, hogy gyermekteleneknek hirdette a lakását, én odamentem az urammal Orsós Lajossal és letagadtam két purdét.

XY rájött a Facebookról, hogy vannak gyerekeink és azt mondta, hazudok"


Nem érzed, hogy ez mekkora nonszensz?

Tényleg hagyjuk abba ezt a szócséplést, mert semmi értelme!

További szép napot!

2020. júl. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy még gyerek nélkül se add ki nekik.

AZ egész familia oda költözik aztán annyi neked.

2020. júl. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
24%

Légy őszinte! Ha egy magyar így átver, annak sem adod ki? Az is így fölcseszett volna? Ha igen és igen, akkor miért kellett ez? Vagy valójában azért nem adod ki nekik, mert cigányok és ezt még tetézte, hogy át is vertek? Kiadtad volna, ha nem vernek át és a fb képek alapján totál átlagos embereknek tűnnek, szóval nincs 20 ezresekkel pózolás (mondjuk te pont arra számítasz havonta tőlük, de mindegy), nincs samurai karddal pózolás stb...?

Egyébként emiatt ne aggódj, nem vette föl. Köztük éltem, élek, rokonságban is van, nagyon jól tudnak improvizálni és gyorsan reagálni helyzetekre, ugyanakkor nem hiszem, hogy ez az volt! Valószínűleg ez elkeseredésből jött, de sajnálni attól még nem kell és nem is célom, hogy én sajnáltassam őket, félreértés ne essék! Szerinted te vagy az első, aki elutasította őket? Szerinted, a válaszok alapján hányan utasították már el őket? Nem azért, mert nem gyermektelenek, mert ilyen feltételeket azért nem szab mindenki, inkább a kutya, macska és a dohányzás tiltása a trendibb, hanem azért, mert cigányok, csak azért, nem néztek FB-ot, hisz látták, jött két koke, két C, két rétinéger, két brazil stb... és ezek aztán ide nem! Szerinted ha te lennél az első vagy második próbálkozásuk, akkor megpróbálják letagadni a gyereket? Illetve a kérdés így rossz, szerinted próbálkoztak volna gyerekekkel egy olyannál, kinél kikötés, hogy nem, ha van még számtalan lehetőség előttük, ahol nem kikötés? Szóval ha te vagy az 1000 lehetőség közül az 1001. akkor leállnak unalmukban szórakozni veled, átverni téged? Azt vizsgáld, miért tették, mielőtt cigányozol! Hogy elutasítottad őket, azt abszolút támogatom, én veled vagyok, hisz átvertek egyrészt, másrészt meg neked gyerekkel nem megfelelő a lakó, OK! Ugyanakkor gondolj bele abba, hogy véleményed szerint ebben az országban, a cigány elitet leszámítva, szerinted hány cigány ember van olyan helyzetben, hogy azon fölül, hogy van lakhatása, még kiadó lakása is van (akinél elvileg lenne esélye!), s ha a magyarok elsöprő többsége úgy áll hozzá, hogy cigánynak nem adja ki, márpedig így áll hozzá és ennek van is alapja, mégpedig többek között az, amit előttem írtak, hogy jön az egész család, az lazán benne van a pakliban, nem túlzás, csak akkor az, ha azt mondjuk, hogy ez 100%... de ha ez így van, szerinted mekkora esélyekkel indulnak albérlet ügyileg? És ha megvan ez a szám a fejedben, akkor már érted, miért tagadta le a gyerekeket. Ha megérted, akkor pedig már nem cigányozol, higgadt vagy és higgadtan mondod el, hogy sajnálom, de mint kiderült számomra, vannak gyerekeitek, ne verjetek át srácok és így ez nem fog menni!

2020. júl. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

12 nem így zajlik, még tíz rágalmat mellé álítanak nem pedig általad karakírozott őszinte cigány módjára nyilatkoznának.

De őszintén , neked szükséged lenne erre a herce hurcára?

2020. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, hogy az eszedre és szívedre hallgattál, ha már az elején hazudoznak, szokásukhoz híven, mi lett volna később?


Tipikus cigány szokás, hogy ha nem az van, amit ők akarnak, egyből támadni kezdenek :)

2020. júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne add ki cigánynak semmiképp! Az utcánkban is pórult járt egy öreglány. Úgy tudta rendes a család, hiába cigány. Aha, megfenyegették, hogy jobb ha lenyeli az albérlet árát, ráadásul még a rezsit is kifizeti, különben baj lesz. Nem is fizetnek semmit. Az öreglánynak kell. Mondjuk sajnálni nem sajnálom, aki cigánnyal üzletel, az megérdemli a sorsát.
2020. júl. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

tesó, főnök úr, agyjád mán ki a lakásodat nekünk. Ketten vagyunk a párommal, mindketten dolgozunk. Valamit félre értettél testvérem!

puja nincsen, dehogy van nekünk, bátya... az az öcsém, akit megtaláltál a facebookon, Ármándó. De ő nem is venné ki a lakást, mert még iskolába jár, komoly élet áll előtte és a gyerekei előtt, most fejezi be épp a 8. osztályt

2020. júl. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!