Aki hosszabb ideje albérletben lakik, nem bánja, hogy a rengeteg pénz elúszik?
Szóval jelenleg olyan helyzetben vagyok, hogy most leszek 26, kb 3 éve dolgozom és most értem el egy olyan anyagi szintet, hogy nyugodtan tudnék külön is élni.
Azonban tisztában vagyok vele, hogy ha különköltözök, akkor legalább havi 100.000 Ft-al kevesebb maradna a zsebemben és emiatt a saját lakásvásárlás legalább 5 évvel elcsúszna.
A kérdésem az lenne, hogy aki már egy jó ideje külön lakik hogy látja ezt a témát? Megéri különköltözni és a saját lakásvásárlást elcsúsztatni? Nem bánjátok, hogy az a pénz elúszik?
Nem akarat kérdése volt, mivel a családom 200 km-re él, valahogy meg kellett oldanom a lakhatásom. Kezdetben lakótárssal éltem, aztán a párommal. Amikor összejött a minimális önerőnk, vettünk egy lakást. 20 ezer forinttal fizettünk akkor többet a törlesztőnkre, mint a bérleti díjra (ami 50+rezsi volt rendkívül kedvezményesen).
Ha teheted, szerintem maradj otthon és gyűjtögess még 1-2 évig legalább.
Nem bánom!
Én javarészt az anyagiak miatt szobákat vettem ki lakótárssal. Csomószor volt már olyan gondolatom, hogy "Istenem köszönöm, hogy ezt a lakást nem vettük meg". Gondolok itt arra, hogy egy ideig jó lakni, de azért életem végéig nem szeretnék ott élni, és azért Budapesten ha megveszel egy 20-30 milliós ingatlant (vagy ki mennyit engedhet meg magának) akkor az egy nem olyan pici pénz, amit olyan könnyen lenyel az ember, ha nem jó vásár volt.
Kb 5-6 helyen laktam az elmúlt 6-7 évben, és egy hely sem volt eddig ahol szívesen megöregedtem volna, a családi ház ahol felnőttem ott le tudnám élni az életemet, de ott vidéken sajnos nincs munka, ez van!
Rezsit a saját lakásodban is kell fizetni, én így szoktam felfogni a dolgokat, az albérleti díj meg legalább szabadsággal jár, ha lejár a szerződésed oda mész tovább ahova akarsz, kipróbálhatsz másik várost, kerületet, stb. Aki pedig nyögi a hitelét a saját lakása fölött, az elég kötött, kivéve ha kiadja albérletbe.
A másik meg, ha jó tulajt fogsz ki, ha bármi elromlik a lakásban fizeti a tulaj a javítását. Én mindig gépesített lakásba mentem, az elektronikai berendezésekre sose kellett külön pénzt fordítsak, ha elromlana a mosógép, a központi fűtés, kazán stb., azért ezek tudnak nem kis pénzek lenni.
Amúgy a hitelbe meg nagyon könnyű belerokkanni, lásd a devizahiteleseket. Nyakadba veszel egy 20 éves futamidejű hitelt, akkor másnaptól úgy kell lefeküdj, hogy 20 évig úgy kelsz fel, hogy ha törik ha szakad, azt a nem kis pénzt minden hónapban ki kell csengetni a banknak, mert ha lejár a türelmi idő akkor viszik a lakást, csak még a nyakadba marad egy csomó hitel is. Itt legalább nem kell szorongani ilyen dolog miatt. Sajnos a mai lakáspiacot az is jellemzi, hogy a legtöbb lakás amit még megengedhet magának az ember azok bőven az 50-70-es években épült, ha 20 éves futamidővel kifizeted, akkor elmondhatod, hogy 20 évig nyögted egy 60-80 éves lakás árát. Amiben minden öreg mondhatni, a tégla, a vakolat, a vezetékek, a vas, stb. És még a belső felújításra is kell pénzt fordítani.
Lehet úgy tűnik, hogy én ilyen mimóza vagyok, aki megakarja magyarázni, hogy hű de jó, hogy nekem nincs lakásom, egyáltalán nem! De higgyétek el, hogy egyáltalán nem egyszerű út az sem, hogy megveszitek banki hitelre és elkötelezitek magatokat 10-20 évre, és még kifizettek egy csomó banki kamatot is.
Én így látom, és ha pozitívan akartok gondolkodni és nincs lakásotok, javaslom, hogy próbáljatok ti is a jó oldalára fókuszálni, mert az embert nyomorba dönti előbb utóbb a negatív gondolkodás.
Szép napot! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!