Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Született állam általi halálos...

Született állam általi halálos ítélet azért mert valaki muzulmán vallású? Történt már ilyen eset?

Figyelt kérdés

Ez miatt a cikk miatt merült fel bennem a kérdés!


[link]


2019. jún. 21. 12:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A délszláv háború nem etnikai alapon folyt. Ahogy a nevében is benne van, szlávokról van szó ami egy etnikum. Különbség a vallásukban van. A bosnyákok muszlimok, horvátok katolikusok, a szerbek pedig ortodox keresztények.
2019. jún. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
# 11 De igenis etnikai alapon zajlott, igaz, hogy mind szlávok, de nem tartják magukat egy nemzetnek. Egyébként a bosnyákok mellett egymás ellen is népirtást követtek el a szerbek és a horvátok, tehát etnikai és nem vallási tisztogatásról beszélünk.
2019. jún. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerbek és a horvátok vallása sem ugyanaz, mint ahogy már írtam, más keresztény irányzatokat követnek. Etnikailag viszont mind szlávok és egy államban éltek és egy nyelvet beszéltek. Csak a vallásuk eltérő.
2019. jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"1980. május 4-én, 35 év elnöklés után azonban meghalt Tito. Halálát követően szinte azonnal repedések mutatkoztak az addig többé-kevésbé egységes délszláv egységen. Az egyre erősödő nacionalizmus az 1990-es években lángolt fel. Ez a folyamat elsősorban Slobodan Milošević szerb, Franjo Tuđman horvát és Alija Izetbegović bosnyák politikusoknak tulajdonítható. Heves politikai harc kezdődött, melyben Milošević a szerb befolyást akarta erősíteni Jugoszláviában; Tuđman a horvát tagköztársaságot önállósítani és kiterjeszteni akarta, hogy egy horvát dominanciájú országot hozzon létre; Izetbegović célja a független Bosznia-Hercegovina volt, melyet a muszlimok uralnak. Céljaik elérésében még jobban fellobbantották a nemzetek közötti ellentéteket, hiszen mindegyik a saját népe több száz éves múltjára és régi dicsőségére hivatkozott. A korábbi kommunista és internacionalista ideológiát nacionalizmus és sovinizmus váltotta fel."


"A nemzeti problémákat gazdasági problémák is tetézték. A jugoszláv föderáció két legfejlettebb területének Szlovénia és Horvátország számított, ezzel szemben Bosznia, Montenegró, de különösen Szerbia és Koszovó rendkívül szegény régiói voltak az országnak. A szlovének és a horvátok különösen azt sérelmezték, hogy az általuk megtermelt jövedelem nagy része elúszik ezen elmaradt régiók fejlesztésére, de így sem érnek el vele eredményt, mert azok nem tudnak kilábalni gazdasági fejletlenségükből. A 80-as évektől fokozódó szociális és gazdasági problémák tovább sarkallták a szlovénok és horvátok önállósági törekvéseit."

2019. jún. 24. 18:15
 15/15 Lux morulus ***** válasza:
Nincs ilyen.
2019. jún. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!