Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi száma növekszik...

Jehova tanúi száma növekszik vagy csökken? Mert hallotam, hogy az adataik nem épp hitelesek.

Figyelt kérdés
2015. júl. 31. 18:52
 1/6 sörpocak ***** válasza:
100%
Legjobb tudomásom szerint nő, de attól függ hogy kérded. Csak Magyarországon inkább stagnál. Világviszonylatban meg pár százalékkal nő évente, bár van, hogy visszaesik.
2015. júl. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az egyesnek.
2015. júl. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

A jehova tanúin egyik alapelve és alaptanítása az, hogy nem vesznek részt az állami szervek működtetésében (persze, nem tiklos közalkalmazottnak állniuk), nem adnak adatot népszámláláskor sem, így pontos létszámuk nem ismert.

Én a debreceni JT közösséget többé-kevésbé figyelemmel kísérve álílthatom, hogy a közösség igazi létszámfelfutása 1988-2000 között volt, az óta jelentősebb térítési sikereket nem érnek el.

Igazság szerint - nem akarom megbántani őket - eléggé alacsony szellemi szinvonalat képviselő világnézet az övéké. De legalább nem ártanak senkinek, és a mai világban ez érdem, ezért nekem rokonszenvesek.

2015. júl. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csökken,és ezért is volt szükség behozni a gyerekkeresztséget mert szükség van az után pótlásra.
2015. aug. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 sörpocak ***** válasza:

Azóta nő, mióta behozták a gyerekkeresztséget. Vagy még inkább akkor, mikor nagyobb számban hangsúlyozni kezdték, hogy már gyerekkorban meg kell mutatni a "helyes utat" embertársainknak.


A visszaesések meg főképp azért vannak, mert a fiatal rétegek, tinik, fiatal felnőttek tömegével lépnek ki.

2015. aug. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

világméretben tavaly +2 százalék, de ez "hírnökcsúcs"-on mért érték, ami minden országban az adott év legmagasabb havi tagszámát jelenti, azaz


RENDKÍVŰL NAGY KOZMETIKÁZÁSRA AD HLEHETŐSÉGET.


ez olyan, mint a forma 1- ben a legjobb részidőkből összeállított 1 kör idejéből kiszámolni, mennyi ideig tart majd a futam.


a legideálisabb, de egyértelmű, hogy LEHETETLEN ezt teljesíteni.

2015. aug. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!