Erről az idézetről mi a vélemyényetek?
A mostani repülőgép szerencsétleségről találtam egy cikket amiben van egy nagyon jó rész!
"Aki repülőre ül, annak bíznia kell a pilótában, hogy érti a dolgát, és biztonságban eljuttatja a gépet a célhoz. Út közben már tehetetlen vagy. Rábíztad az életedet. Akaratlanul is eszembe jut a párhuzam, hogy mennyire így van az életben is. Sok politikus, ideológia, vallás verseng az emberek bizalmáért, és mind azt ígéri, hogy velük az életünk a kívánt célhoz ér majd el. Miért bíznánk meg bennük? Honnan tudhatjuk ki, hogy nem derül ki útközben, hogy rászedett minket egy őrült, aki sziklafalnak vezeti a gépet sokadmagunkkal a fedélzeten?"
Most kíváncsivá tettél: mégis, akkor mi lehet rá a válasz?
Egy (ebben a formában) megválaszolhatatlan kérdést hogyan kéne lereagálni?
Mit fogadnál el válaszként?
Mondjuk az sokat segítene, ha belinkelnéd a teljes nyilatkozatot, hogy láthassuk, mégis milyen szövegkörnyezetben hangzott el...
Vélemyént vártam nem konkrét választ de számomra nem volt akkor nagy durr a válaszod hogy a végén egy ilyen
"Lapozzunk, jöhet a következő kérdés :)" szöveggel végződjön.
Én már megnem mondom valamelyik ismerősöm osztottam FB-n meg de már nem emlékszem melyik mert csak rákattintottam a cikkre...
Ez elött a szöveg elött olyasmi volt írva hogy a pilóta milyen magas besorolásban volt meg hogy az USA által is elimsert pilóták rangsorában volt rendszeresn részt vett psziho és orvosi viszálatokon anyagilag is jól ált 2 háza volt 2 külömböző országban, akár egyedül is felengedték volna hogy elvezessen egy utasszálítót mégis ő vezte bele direkt szánt szándékkal a hegyekbe a gépet.
Akkor mégiscsak jól válaszoltam ezzel a bizonyos lapozzunkkal, hiszen pontosan azt akartam jelezni, hogy erre a semmitmondó kérdésre nem lehet nagy durral válaszolni. Lám, mégiscsak megértjük egymást :)
Köszi, az újabb infókat! Azonban a véleményem továbbra sem változott meg: az alaptéma, amit felvet mindenképpen "megér egy misét", de ebben a formában, ahogyan tálalja, alkalmatlan a megvitatásra.
Persze érdeklődéssel várom mások válaszait is.
A polctitkiak pártok mindig a jó arcukat mutatják aztán amikor hatalomra kerülnek pont az ők kormányuk "vezeti bele a gépet a hegy oldalába" a néppel együtt.
A vallás meg olyan dolog hogy az összes azt mondja hogy az ő vallásuk az igaz vallás (értelem szerűen)aztán ki tudja mi van a halál után ki tudja mi lesz ha meghalunk lehet hogy pont a vallásunk vezetett bele a hegy oldalába.
De az úgymond "hétköznap" embert akinél annyiba kimerül a tanlása vagy a tudása fejlesztése hogy fiatalon leérettségizett vagy elvégzett egy szakmunkásképzőt és abból ál az egész élete hogy olvassa a bulvár magazinokat meg nézi az agytompító reality,valóság meg hasonló showka a TV-ben azt könnyebb manipulálni fanatikussá tenni annyira mind vallásban mind politikában és utána akár rávenni hogy őrültséget csináljon.
Azzal szemben aki pl. jobban utánanéz a dolgoknak meg olvas könyveket az élet területeiről (itt természetesen nem a Kazahsztáni növényvilágra gondoltam)
A vallással is megesett már, hogy az emberek elnyomására használta a hatalmát, erőszak és máglya volt a programja, az inkvizíció rettenetes segítségével.
Aztán hallottam egy bajszos emberről, aki hívő katolikus volt, de ezt nem kiáltotta világgá, mert protestáns többségű országnak lett a kancellárja. Hatalomra jutása után, amit mindenféle ígérgetéssel sikerült elérnie, gondoskodott róla, hogy ne tudják a kormány kerekétől elválasztani és igazi katasztrófába kormányozta az országát és a világot.
Egy másik bajszos, egy kissé kackiásabb, aki ifjúkori éveit papneveldében töltötte, talán ott ivódott belé a módszer és amikor rálőcsölték a párt első titkárának unalmas posztját, meglátta a lehetőséget és megragadta a kormánykereket. Eleinte bíztak benne és szerették, aztán a csekával és a táborokkal biztosította a vezető pozícióját.
Figyelemre méltó, hogy mindhárom esetben legelőször azokkal számoltak le, akik hatalomra segítették a szervezetüket, aztán tetszésük szerint kormányoztak és az egészségesen gondolkodókat eretneknek bélyegezték és úgy is bántak velük.
Bizony nagy a felelősség, kire adják az emberek a voksukat, kit ültetnek a nyakukba, mert aztán nem szállhatsz ki, el kell viselned a következményeket és le kell nyelnie mindenkinek a békát.
Egyetértek Ozmiummal, ez a hasonlat irdatlan nagy hülyeség. Egy repülőből tényleg nem tudsz kiszállni, holott politikai pártot, vagy vallási vezetőt, sőt vallást is bármikor cserélhetsz.
A hasonlatod csak abban az esetben érvényes, hogyha egy buta ember vagy, aki beáll bármilyen szépen ígérgető politikus, vallási vezető közösségébe. Ahhoz, hogy ne csapjanak be az ilyen emberek egész egyszerűen a tisztánlátásodat kell fejlesztened, amit a bölcsesség ad meg. A bölcsesség pedig a tanuláson és a tapasztalaton keresztül szerezhető meg.
Ha bölcsességgel élsz, akkor nem fognak sem a vallási vezetők sem a politikusok megtéveszteni.
---
A példa egyébként a pilóta szempontjából is hibás. Mert a pilóta nem kampányol azért, hogy felszállj a repülőre, hanem keményen dolgozik azon, hogy a munkáját precízen végezze és mindemellett komoly felelősség is van rajta, amelyet vállalnia kell. Ezzel ellentétben a politikusaink fele egy mihaszna, semmire kellő tudatlan buta proli, akik ráadásul semmiért nem vállalják a felelősséget, még a saját szavaikért sem. A vallási vezetők pedig egy olyan dologért vállalják a felelősséget, amiről csak a halálod után győződhetsz meg. Úgy meg nem nehéz.
---
Anonymus
"politikai pártot, vagy vallási vezetőt, sőt vallást is bármikor cserélhetsz. "
Nana, ha nyakadba ültetik a Csekát, vagy a Gestapót, akkor nem sokat tehetsz. Inkvizíció is volt már és a muszlimok sem sokat tehetnek, ha más véleményt hangoztatna valaki, akkor megkövezik, bebörtönzik, szóval elintézik annak rendje, módja szerint. Ne hidd, hogy velünk nem eshet meg.
18 !
Jó hogy nem a baktérium őseinket hozod példának! Inkvizíció, cseka.
Igen, a vallás, vagy politikai nézet személyes ügy. Ha nem tetszik kiszállhatsz.
Te itt diktatúrákat említesz amelynek semmi köze a valláshoz. Diktatúrák minden féle vallási és ateista keretek között is létezt(n)ek.
Minden szervezet diktatórikus jellegű, mert soha nem alulról, hanem mindig felülről irányítanak.
Van persze 'puha' diktatúra is és a demokráciában van egyfajta lehetőség, hogy a fejedre ültetett hatalmasokat egy időre leválthasd és ez egy kissé meg is látszik az alkalmazott eszközeiken, de a lényeg változatlan.
Ami a csekát illeti, meg a gestapót, az nem olyan régen volt, sőt! Mellette számtalan egyéb elnyomó szervezet létezik, akár Koreában, akár Kubában, vagy a többi erőszakosabban kormányzó államban. Az Iszlám országokban főleg a papi standardok érvényesülnek, de mivel a vallás szempontjai törvényben is befoglaltattak, az állami szervek, a rendőrség és a bíróságok is szorgalmazzák a végrehajtásukat és aki nem tesz nekik eleget, az bűnözőnek van nyilvánítva. Ez annyira igaz, hogy ha nem tartasz be valamilyen vallási szabályt, börtönbe zárnak.
Vannak persze enyhébb, meg súlyosabban fertőzött országok ebből a szempontból, de egyre megy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!