Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miben hisznek az istenhívők?...

Miben hisznek az istenhívők? Az istenük egyenlőségről, és boldogságról beszél, miközben urakat ültet a fejükre?

Figyelt kérdés

A kérdést az alábbi komment inspirálta:

[link]



2015. márc. 15. 12:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%

Elsőre nem tudtam ezt értelmezni, másodjára nem olvasom el.

Az én világom nem virtuális.

2015. márc. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
tévedsz. a biblia szerint ember uralkodik emberen, a saját kárára. Istennek van joga csak arra, hogy uralkodjon emberek felett. Ő azt sem akarta, hogy látható fejedelmek, királyok legyenek. az emberek döntöttek így, nem Isten.
2015. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Lucifer, nem virtuális a világod, mégis válaszolsz ;)

#2 és a jó, és mindenható isten otthagyja a porban a teremtményét? Ennél még egy harmadosztályú festő is jobban vigyáz az alkotásaira!

2015. márc. 15. 13:05
 4/19 anonim ***** válasza:

A belinkelt komment elég zagyva, keveri a szezont a fazonnal. Ettől függetlenül a kérdésedre a válaszaim a következők:


"Miben hisznek az istenhívők?"

- Istenben.


"Az istenük egyenlőségről, és boldogságról beszél, miközben urakat ültet a fejükre?"

- Az egyenlőség az Úr ítélőszéke előtti egyenlőségre vonatkozik, nem az evilági életre.

- A boldogság definíciója pedig ugyancsak nem zárja ki azt, hogy urak legyenek a fejünkre ülve:

Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek országa.

Boldogok, akik sírnak, mert ők vigasztalást nyernek.

Boldogok a szelídek, mert ők öröklik a földet.

Boldogok, akik éhezik és szomjazzák az igazságot, mert ők kielégülést nyernek.

Boldogok az irgalmasok, mert ők irgalmat nyernek.

Boldogok a tisztaszívűek, mert ők meglátják Istent.

Boldogok a békeszerzők, mert őket Isten fiainak fogják hívni.

Boldogok, akiket az igazság miatt üldöznek, mert övék a mennyek országa.

Boldogok vagytok, amikor gyaláznak és üldöznek titeket, és hazudozva minden rosszat mondanak rátok miattam. Örüljetek és ujjongjatok, mert jutalmatok nagy a mennyekben; így üldözték ugyanis a prófétákat is, akik előttetek voltak.

2015. márc. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
16%

Pontosan ezért vagyok Lucifer követője, aki titkon létrehozta az Édenkertet, mivel meg akarta teremteni azt a kis menedéket, ahol az ember jól élhet az Isten által teremtett kegyetlen világon.

Sajnos egyik társa kém volt és elárulta őt, mire Isten eltörölte az Édenkertet a föld színéről, az embert visszaűzte a pusztába, Lucifert és a hozzá hűségeseket pedig megkínozta, testüket elkorcsosította és Pokolra vetette őket, ahol azóta is szenvednek, mert fel merték emelni a hangjukat az igazság nevében.

2015. márc. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 ceri ***** válasza:
Az emberek ültetik a saját fejükre az urakat. Ez pedig praktikus dolog, mert van aki alkalmasabb vezetésre, míg mások nem. A baj akkor van, ha nem az alkalmasság dönt, hanem valami egészen más. Manapság ezt a kort éljük.
2015. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Azért úr és úr között is van különbség. Az egyik azzal szerzi meg a hatalmat, hogy a hadsereg segítségével és a nép között szított mesterséges ellentétekkel igyekszik jól megszedni magát. Az ilyen uralkodóknak mindig az a céljuk, hogy az emberek ne tudjanak összefogni és szervezkedni. Ezen kívül "fontos" vagy "elismert" embereket pedig lefizet és vezető pozícióban tart, ezzel is a társadalom destabilitását megtartva.


A másik uralkodó voltaképpen nem is úr, hanem képviselő, aminek nyilván a csúcsán állhat egy király (vagy mai korban elnök - kormányzó), aki a népet képviselheti nemzetközi érdekeink továbbítására és érvényesítésére. E mellett ezt az uralkodót / képviselőt, bármikor vissza lehet hívni, ha az nem a dolgát végzi. Egy ilyen rendszerben még törvényekre sincsen szükség. Ilyenek voltak a régi szakrális királyságok.


Ennek nem sok köze van ahhoz, hogy milyen Istenben hiszek. Bár olyan szempontból van, hogy az én Istenem egy Király, annak fia is egy Király, és mivel a fiú nem tett különbséget köztem és önmaga között, így én is Király vagyok. És ez minden magyar ember lelkében benne van, csak az a gond, hogy odáig megvan, hogy mindenki uralkodni akar, csak senki nem viselkedik királyként.


---


Anonymus

2015. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

szia


Az Urakat emberek választották, nem Isten

Nem Isten ment el szavazni, hogy ki irányitsa a világot, vagy egy országot


Sajnos ez nem új keletű, hiszen maguk az emberek akartak emberi uralkodókat Isten helyett, Már az Izraeliták idejében is.

és ezt azért engedte meg, hogy a különbséget majd maguk tapasztalják, és igy semmi vád ne érje a Teremtőt...


Pedig a Teremtő figyelmeztette az embereket, hogy mi a különbség az emberi uralkodás, és az Ő vezetése között.


(1Sámuel 8:5) . . .. Most azért nevezz ki nekünk királyt, hogy ítéljen minket, ahogy az összes nemzetnél szokás.”

(1Sámuel 8:7) 7 Jehova erre így szólt Sámuelhez: „Hallgass a nép szavára mindenben, amit mondanak neked, mert nem téged vetettek el, hanem engem vetettek el, hogy ne legyek király felettük.

(1Sámuel 8:11–18) . . .„A következőkhöz lesz joga a királynak, aki uralkodni fog felettetek: Fiaitokat magához viteti, szekereihez és lovasai közé rendeli őket, és némelyeknek a szekerei előtt kell futniuk. 12 Parancsnokokat nevez ki magának ezres és ötvenes csoportok élére, némelyekkel szántatni és arattatni fog, és velük készítteti el hadi felszerelését és szekerei felszerelését. 13 Leányaitokat elviszi kenőcskeverőnek és szakácsnőnek meg sütőnőnek. 14 Legjobb földjeiteket, szőlőiteket és olajfaligeteiteket elveszi, és odaadja a szolgáinak. 15 Vetéseitekből és szőlőitekből tizedet szed, és odaadja azokat udvari tisztviselőinek és szolgáinak. 16 Elveszi szolgáitokat és szolgálóleányaitokat, legjobb csordáitokat és szamaraitokat, és a maga munkáját végezteti velük. 17 Nyájaitokból tizedet szed, ti pedig szolgáivá lesztek. 18 Azon a napon bizony kiáltani fogtok a királyotok miatt, akit magatoknak választottatok, de Jehova nem válaszol nektek azon a napon.”


akkor miért is panaszkodnak az emberek, akik emberi uralkodókat választanak?

2015. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%

#8 - Barátom, nagyon szépen köszönjük, hogy ezt beidézted. De nem vagyunk Zsidók. Menj és ezt hirdesd a zsidóknak.


---


Anonymus

2015. márc. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok Izraelita származásu

És Nőnek születtem

s ez minden


S azért idéztem be ezt, mert az emberek döntöttek igy, nem csak akkor, hanem most is

Ahelyett hogy vissza adnák Jézusnak az uralmat, nem szivesen mondanak le erről ezért is fogja elvenni tőlük.

S ez minden nemzetre vonatkozik, nem csak rájuk, mert ma már Keresztének nem része a világnak se a világban zajló politikai uralmaknak


mi Krisztus királyságának vagyunk első sorban az alattvalói

2015. márc. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!