Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hallom azt mindenkitől,...

Miért hallom azt mindenkitől, hogy a református vagy katolikus papnak csalnak, lopnak, csapodárak? Mi az alapja ezen híreszteléseknek?

Figyelt kérdés
Azt olvastam és több helyről hallottam, hogy rossz nőkhöz járnak. Vajon van-e alapja ennek a vádaskodásnak, vagy csak valamelyik bulvárújság megírta a kacsa híreket ezt szerintem nem tudjuk. Azaz kérdésem lenne, hogy honnan ilyen jól tájékozott mindenki. Nekem úgy tűnik az információk a levegőben lógnak.
2015. febr. 28. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

1) Az összes pap csaló, mivel az összes vallás alaptalan állítások összessége, amikkel pénzt kívánnak kicsalni a hiszékenyekből.


2) Készült néhány elég komoly felmérés a katolikus papokról - náluk van ugyanis előírásban a cölibátus. A többinél értelmetlen a kérdés, mivel azok úgy szexualizálnak, ahogy akarnak (náluk max. a homoszexualitást és a pedofíliát lehet vizsgálni).

Az jött ki, ami amúgyis köztudott volt: az ember nem lehet meg szex nélkül.

Itt egy cikk kiindulásnak: [link]

2015. febr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Nincs igazuk. Csak divat őket szidni. Lehet, hogy közöttük is vannak ilyenek, de egy-két ember viselkedése alapján nem lehet elítélni a többieket.
2015. febr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
1-es! C sak most hiszi sok fiatal, hogy nem lehet kibírni szex nélkül. Ha van önuralmad, akkor ki tudod bírni. Nagyon sokan kibírják, és ehhez nem kell katolikus papnak lenni.
2015. febr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%
A papok jó része alkoholista, a másik jó részéről meg mindenki tudja, hogy épp ki az aktuális szeretője. Amúgy is teljesen értelmetlen a papi cölibátus. Tudjátok miért vezették ezt be a középkor elején? Hogy ne aprózódjanak el az egyházi birtokok, de mivel már jó ideje nincsenek ilyenek, nem tudom miért tartják még mindig fenn ezt.
2015. febr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4


Ez butaság, hogy az egyházi birtok fölaprózódása ellen vezették be a papi cölibátust. (Ezt csak a komcsik találták ki, mert f*ngjuk sem volt az egészről.)

Hiszen ahogy a neve is mutatja, egyházi birtokról és nem magántulajdonról van szó. Görögkatolikusoknál, reformátusoknál, ortodoxoknál sem aprózódott föl az egyházi birtok, pedig ott családosak a papok.

2015. febr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Na jó, ennek utána néztem, valóban lehet benne valami, hogy ez nem így van. Viszont attól még az állításom további része áll és még az is, hogy a XI. század nem tudom hányadik évéig nagyon sok papnak volt még felesége, sőt gyanítom, utána is kellett még jó pár évtized vagy talán évszázad, hogy elterjedjen teljesen a cölibátus.
2015. febr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A lelkésznek lehet felesége, ő miért jár a rossz nőkhöz?

A pap és a lelkész is ember, nem Isten angyala.

2015. febr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek több papot is és egy sem ilyen, amiket itt páran híresztelnek. Természetesen voltak, vannak és lesznek is olyanok, akik papok, de alkalmatlanok a hivatásukra, de a többség nem ilyen.

Amúgy ezek a vádak a legegyszerűbbek: nem kell bizonyítani, csak elhinteni, aztán mindenki felkapja a fejét.

2015. febr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 ceri ***** válasza:
100%

Szerintem is leginkább rosszindulatú híresztelés. Persze a papok között is van aki úgymond nem tartja be ezeket a szabályokat. A helyzet azonban az, hogy ha 100-ból 1 pap "csajozik az világszám és világgá is kürtölik. Ha azonban 1 esztergályos selejtet gyárt vagy adót csal stb. azzal a kutya sem törődik. Pedig mindegyik megszegi a rá vonatkozó szabályokat.

Egyszerűen divat a papokat cikizni. Azért persze elnézni nem kell nekik a dolgot, mert nem kötelező papnak lenni. Viszont túlértékelni sem kell a dolgot, mert ki az aki még nem szegett szabályt a munkahelyén, iskolában, vagy akár a közlekedésben? Az ösztönöknek elég nehéz parancsolni. Inkább nem kellene bevállalni 1 olyan "szakmát" valakinek, aki tudja magáról, hogy nem bír ellenállni a kísértésnek. Ugyanis különböző vérmérsékletű emberek vannak, de amikor papnak megy valaki -gondolom én- tudatában van a saját tulajdonságainak.

De hát ne csodálkozzunk, ez ma 1 ilyen világ. A legnagyobb csalók az ügyvédek, a rendőrök nagy részét is csak a ruha és a munkaadójuk különbözteti meg a bűnözőktől. Ez pedig sokkal húzósabb az emberekre nézve, mint, hogy a pap éppen hentereg-e valakivel.

2015. febr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tudod, ha az egyház végre felülvizsgálna a papi cölibátust, és elolvasnának végre és elgondolkodnának azon hogy mit tanácsol a Biblia azoknak, akik valamilyen vezetö szerepet töltenek be az egyházban, akkor végre megengedné, hogy az aki nösülni vágyik, mert nem tud a szex nélkül meglenni, vagy vágyik hogy felesége és gyermekei legyenek, akkor a sok paráznaságot nem kellene rejtegetni. Titusz 1:5--


Például Lengyelországban a papoknak majdnem a fele szeretöt /élettársat/ tart és gyermekei is vannak.


El lehet képzelni, mi a következménye ha bele köt a média....még azt is közlik ami meg sem történt.

2015. márc. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!