Hogyan képesek a 21. században fiatalok hinni a kereszténységben?
Még az időseket megértem, mert le vannak ragadva egy régebbi korban, tehát ha adott egy öreg néni, aki a 30-as vagy a 40-es években született Mucsaröcsögén és az ő édesanyja és nagymamája is erősen vallásos volt, akkor az egész gyerekkorát ebben töltötte és beleégett és még ma is csak annyit lát a világból, hogy van a konyha, a kert, a TV, amiben megy a Rosalinda, na meg a Vágyak és szenvedélyek (vagy valami ilyesmi, nem tudom pontosan milyen szappanoperák vannak mostanság :D), akkor ő ebből már nem tud kikeveredni.
Na de azt látom, hogy tizen- és huszonéves fiatalok járkálnak ilyen jézuskás-gitározós-színes gyűlésekbe, ahol átszellemült arccal mesélik egymásnak, hogy ők találkoztak Istennel és látták Jézust az angyalkákkal karöltve, akkor egyszerűen lehidalok és hirtelen nem is tudok szóhoz jutni. Most ez teljesen komoly? Ezeknek honnan jönnek ezek a képek? Vagy fogyasztanak valamit, hogy ez lesz a vége?
Aki mélyen vallásos rendszerint nem néz Rozalindát, mert nem valami erkölcsös dolgokat ábrázol. Megcsalsz meg meg. Én? Melindával? ja...
Különben mivel rosszabbak a vallásosak, mint mondjuk az ezotériába írogatók?
Kérdező, amiről te beszélsz, azok a pünsködi-karizmatukisok. Az pedig egy élményvallás, oda azok mennek, akik érzelmi vallást gyakorolnak.
Ezt azért ne keverd össze például a Bibliatudománnyal.
Hadd kérdezzek én is:
Hogyan képesek a 21. században emberek még mindig problémát csinálni olyan dolgokból amihez semmi közük?
Miért is fáj az neked, ha valaki vallásos? Mit árt neked azzal? Vagy ha valaki van olyan hétpróbás gazember, hogy tizen-huszonéves létére olyan közösségbe jár ahol jól érzi magát, az miért is fáj a te pici lelkednek?
Tudod én meg azon hidalok le, hogy milyen szinten képtelen vagy a minimális toleranciára másokkal szemben....
Kérdező!
Lehetnél szerényebb, mert az a mucsaröcsögei tudás sokkal többet ért, mint ami a mai fiatalok sajátja.
Másrészt a hitet a tudással összemosni -keverni, eléggé primitív téveszme. Lassan már 1 villanykörte kicseréléséhez is szakembert hív a nagy tudású mai fiatal. A fiatal korú amúgy is hajlamosabb - iránytól függetlenül, akár divatból is - a szélsőségekre.
Nem értem miért várnál mást egy olyan nemzedéktől, amelyik -tisztelet a kivételnek- lassan de biztosan halad az analfabetizmus felé, a szókincse pedig jó ha eléri az 1000-et, olvasásról is csak a nagyanyjától hallott, helyette fantasy filmeket néz, és sorolhatnám.
@10:51
Az erősen vallásos emberekkel az a baj, hogy nem maradnak nyugton a fenekükön, hanem másokat is fárasztanak a marhaságaikkal. Remélem, így már világos
"Kérdező, amiről te beszélsz, azok a pünsködi-karizmatukisok. Az pedig egy élményvallás, oda azok mennek, akik érzelmi vallást gyakorolnak."
Igen, ezzel egyetértek, de hogy a kérdésre válaszoljak, nekem (és velem együtt sokan másoknak is) a hit nem az, hogy egyszercsak jött Jézus, meg a "Szent Szellem" és megszállt és akkor minden hepi. Én azért vagyok keresztény, mert az a tapasztalatom, hogy Jézus tanítása jobbá teszi az én és mások életét, és itt most olyan egyszerű dolgokra gondolok, mint a másik ember megbecsülése, az elesett embertársaink segítése, az egyén szabadságának és az emberek egyenlőségének tisztelete (igen, ez keresztény gondolat eredendően, nem a liberálisok találták ki!). És igazából ezek a kereszténység lényegei, nem amit itt sokan gondolnak (mint pl. a felhőkön csücsülő morcos öregbácsi, az evolúció és a tudomány elvetése, stb.). Ezenkívül a kereszténység nálam egy hagyomány is, az őseim is ebben hittek és ezek mellett a vezérfonalak mellett élték az életüket. Európai vagyok, magyar vagyok, itt vannak a gyökereim.
szi, Én 23 évesen kezdtem ismerkedni a bibliával,
most 48 éves vagyok, és ha újra kezdhetném már előbb szerettem volna elkezdeni a Teremtővel és szándékával foglalkozni.
Nálunk sok fiatal van aki szereti az erkölcsös tiszta életet, és nem gondolják, hogy lemaradnak valamiről ha nem bujnak ágyba azonnl egymással, vagy hogy trófeákat gyüjtsenek,
tiszta lelkiismerettel élnek és alszanak nem bántja rossz gondolat az elméjüket,
s mindezt azért mert elsősorban szeretik az életadójukat és egymást is tiszteletben tartják.
"Az erősen vallásos emberekkel az a baj, hogy nem maradnak nyugton a fenekükön, hanem másokat is fárasztanak a marhaságaikkal. Remélem, így már világos"
Húúú de szemetek. A tudomány meg beképzeltségében azt hiszi, hogy megmondja a tutit, ezért iskolákba kényszerítik a fiatalokat, ahol napi 8 órán át (van ahol több is) mozgás és inger szegény környezetben tartva őket, igyekeznek a saját marhaságaikra kondicionálni (tanítás helyett) a gyerekeket.
Lehet, hogy a vallásos emberek is traktálnak a hülyeségeikkel, de azokat legalább elhajthatod. Viszont iskolaköteles a gyerek 16 éves koráig, és mindenféle gazdasági tevékenységet az iskolához és az ott szabályzott hülyeségekhez kötnek, tehát sokkal inkább vagy rákényszerítve arra, hogy a tudományt mindenképpen igaznak fogadd el (Totálisan kizárva a szabad akaratodat), mint egy vallási közösségben.
Most akkor melyik a jobb?
Anonymus
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!