Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Saját szavaimmal kellene...

Saját szavaimmal kellene előadnom egy isten létezése melletti és elleni érvet! Valaki segíteni?

Figyelt kérdés
én nem értek ilyenhez :S nem foglalkoztat a téma.
2015. jan. 31. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól még véleményed van, nem?
2015. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Biztos hallottad már a "szokásos" érveket.

Kontra:

Nem lehet látni, mérni, hallani...

Pro:

A hatását viszont lehet érezni, sok ember élete változott meg Isten által, Isten szava is fenn maradt több ezer év óta.

2015. jan. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

maga a teremtésmű tanúskodik a Teremtő létezése mellett. A teremtésművéből láthatjuk az ő bölcsességét, szeretetét és hatalmát

( Róma 1:19, 20.) Ez összhangban van Pálnak azzal a megállapításával, amelyet a római tartózkodása idején írt a hébereknek: „minden háznak van készítője, de aki mindent elkészített, Isten az” (Héberek 3:4). Az érvelésével azt támasztja alá, hogy van egy Teremtő, aki elkészítette, vagyis létrehozta a világegyetemet

2015. jan. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ozmium42 ***** válasza:
Ellenérv az utolsó válaszra: éppúgy tanúskodik a teremtésmű a láthatatlan rózsaszín egyszarvúról/Zeuszról/spagettiszörnyről stb. is, mert minden háznak van építője, de aki mindent épített, az a láthatatlan rózsaszín egyszarvú/Zeusz/spagettiszörny stb.
2015. jan. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van-e ésszerű okunk hinni Istenben?

Melletti érvek:


Zsolt 19:1: „ Az egek hirdetik Isten dicsőségét; keze művéről ad hírt az égboltozat.”


Róma 1:20: „az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők.”


A Francia Tudományos Akadémia egyik tagja így nyilatkozott: „ A természet rendje nem az emberi elme találmánya, s nem is bizonyos emberek felfogóképességének szüleménye . . . A rend létezése rendező értelem létét feltételezi. Ez az értelem nem lehet másé, csakis Istené” (Dieu existe? Oui [Párizs, 1979] Christian Chabanis idézte Pierre-Paul Grassét, 94. o.).

A tudósok több mint 100 kémiai elemet fedeztek fel. Az elemek atomszerkezeti felépítése bonyolult matematikai kölcsönhatásról tanúskodik. A periódusos rendszer a nyilvánvaló tervezés bizonyítéka. Ilyen csodálatos alkotás nem lehet a véletlen műve.


Szemléltetés: Ha kamerát, rádiót vagy számítógépet látunk, minden habozás nélkül elismerjük, hogy értelmes tervező alkotása. Ésszerű-e tehát az az állítás, hogy az ezeknél sokkal bonyolultabb szemnek, fülnek, emberi agynak és ehhez hasonlóknak nem volt értelmes Tervezőjük?

„Nem emberi elme agyalta ki a természet rendjét, nem is valamilyen felfogóképesség állapította meg azt. Igenis realitás az, amit olyan nagy fizikusok és matematikusok, mint Planck és Einstein tökéletesen megértettek. A rend létezése szervező értelem létezését feltételezi. Ez az értelem pedig nem lehet másé, mint Istené.”



ELLENÉRVEK

A New Scientist című folyóiratban ez olvasható: „ A laikusok között elterjedt az a nézet, hogy a tudomány »megdöntötte« a vallást. Ebből kiindulva általában úgy gondolják, hogy a tudósok nem hívők; hogy Isten koporsójába Darwin verte be az utolsó szeget; hogy az azóta született tudományos és technikai újdonságok egymásutánja kizárja a feltámadás lehetőségét.


egyszerűen nem tudja összeegyeztetni az istenhitet a világban lévő szenvedéssel. Simone de Beauvoir egyszer ezt mondta: „Könnyebbnek találtam, hogy egy olyan világra gondoljak, amelynek nincs alkotója, mint egy olyanra, amelynek a teremtőjét a világban megmutatkozó mindenféle ellentmondás terheli.”


nem hisznek Istenben. Ők azt mondják, hogy a körülöttünk lévő világ tudományos vizsgálata bebizonyította: az élet nem egy intelligens Teremtő munkájának eredménye, hanem a vak véletlen és az esetleges evolúciós folyamat útján jött létre. Azt állítják, hogy nem volt Teremtő, következésképpen az egész Isten-kérdés szükségtelen. Ezenkívül sokuknak az a véleménye: a Biblia elavult és logikátlan, ezért nem méltó arra, hogy higgyenek benne. Számukra tehát nincs többé semmiféle alap az Isten létezésébe vetett hitre.

2015. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mojjo ***** válasza:

Szia!

Ha eléggé jó vagy angolból, itt lehet szemezgetni:

[link]

Alul pedig "Arguments for the existence of God" és "Arguments against the existence of God"

2015. febr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Isten mellett:

Tudatlanságunk a még felfedezetlen dolgokban.

Isten ellen:

Tudásunk a felfedezett dolgokban.


Kb. ennyi. Ha hosszabb eszmefuttatásra van szükség,óriási irodalma van mindkettőnek.Isten mellett az apologetika,teológia,Isten ellen a kvantumfizika,asztrofizika,stb. szól.


Nem tudom mennyire komoly "előadásra" készülsz,de pro és kontra oldalanként is egy életnyi olvasás és tanulás szükséges.Szerintem nem létezik emberi lény,aki teljes mértékben együtt tudná kezelni mindkét oldalt tényszerűen,elfogulatlanul.

2015. febr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mojjo ***** válasza:
100%
Én mondjuk - leszögezem, agnosztikus ateistaként - nem látom, hogy az asztrofizika miért lenne isten létezése ellen érv.
2015. febr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!