Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, ez a sátán...

Keresztények, ez a sátán műve? Tényleg muszáj ennyire elvakultnak lenni?

Figyelt kérdés
[link]

2014. dec. 31. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Ez egy demagóg sz-r cikk, ami egy öngyilkosságból akar keresztyénellenes propagandát csinálni.

Mégis mit tegyen szerencsétlen szülő ha a 16 éves gyereke lány akar lenni? Küldje el 16 évesen nemváltoztató műtétre?

2014. dec. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

#1

Igen, mert az nagyon felvilágosult elmére vall, ha valaki a olyan emberek elé veti a gyerekét, akik azt magyarázzák neki óraszám, hogy a gyerek hibája minden, ő rossz és csak Isten mentheti meg. Mondjuk elvihette volna egy normális terapeutához, aki segített volna neki megbarátkozni az állapotával és megnyugodott volna, ennyi erővel egy vudu sámánhoz is elvihették volna. A "feltétel nélkül szeresd a gyereked" szöveg számukra valahogy így hangozhat "feltétel nélkül szeretem a gyerekem, amíg a magatartása megfelel egy 2000 éves mesekönyv tanításainak, máskülönben kitagadom".

2014. dec. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

Kezdjük azzal, hogy egy vicc oldallal van dolgunk. S amiben lehoznak egy ilyen mondatot "...de később rájött, hogy igazából leszarják...", azt nem veszem igaznak. S abban sem hiszek h valaki belül nő, de kívül férfi, ezt nálunk falun, buz*nak hívták.

Ez egy keresztényeket lejárató kampány, aminek ha valaki egy picit is bedől, az az ő hibája.

Zárógondolat:

Akinek bármilyen problémája van a kereszténységgel, az nyugodtan legyen ateista, vagy ami akar lenni, VISZONT

2014. dec. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
... VISZONT akkor ne felejtse el a keresztény ünnepeket is elhagyni!
2014. dec. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Na most nem is teljesen a témához szólok hozzá, de a 444-et jobb ha nem olvasod akkor, ha nem akarod naponta a fejedet a billentyűzetbe verni.

1. A 444 cikkeinek nagy része angol bulvároldalakról és néha igazi hírportálokról átvett, általában rosszul lefordított cikkek. Hozzáadott érték 0.

2. A 444 szerkesztősége direkt trollkodik, ezzel magasabb kattintásszámot érnek el. Most tessék, én is rákattintottam.

3. A nem külföldi forrástól vett cikkek fele maximum 1 mondatból áll és egy cicás gif van benne. Esetleg egy kép az aktuális észak-koreai diktátorról, amit viccesen összehasonlítanak valamelyik fideszes, esetleg jobbikos politikussal.


Összefoglalva: a 444 nem hírportál, hanem egy bulvároldal és egy politikai véleményblog keveréke. Nem tudom, hogy a fent linkelt cikkben honnan vannak az információik, hogy a fiúval mit csináltak a pszichológusai, ugyanis tudtommal ezek az orvosi titoktartás tárgyát képezik, tehát nem hiszem, hogy csak úgy odaadnák nekik. Nem olvastam utána a témának, de látatlanban is adok 50% esélyt rá, hogy ismét belefutottak egy kacsába vagy egy médiahekkbe és egyáltalán nem történt meg az eset amiről írnak.

2014. dec. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Ja és még mielőtt lebigottoznál engem is: nem vagyok vallásos. Millió vitám volt már elvakult hívőkkel... de én az elvakult csőlátásúakat semmilyen vonatkozásban nem szeretem.
2014. dec. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Miért, szerinted ki íratta a Bibliát? Kinek az érdeke, hogy az emberek tudatlanok maradjanak? Ki akarja, hogy egy homályos szövegből a szegény emberek, azt olvassanak ki, amit akarnak? Ki akart ezzel a trükkös módszerrel háborúkat szítani? Ki az aki a halálba akar minket küldeni, és küld is? Hát Isten.

Szegény Ördög próbált felszabadítani minket, és lásd, most őt tartják a rossznak.

2014. dec. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3# válaszoló vagyok. A bigottól nagyon messze vagyok, s pont hogy nem vagyok tanulatlan, s ahogy látom kulturáltabb is vagyok mint te, kedves kérdező (ezt ezzel a mondattal szerintem bizonyítottam is).

A keresztények lejáratása a 21. század hóbortja, majd később jönnek a buddhisták is, vagy az aktuális popvallás.


Fentebb az egyik válaszoló leírta hogy miért nevetséges a 444, még kiegészíteném azzal, hogy volt egy hír címük nem olyan rég, rákattintottam, mert érdekelt. A cikk kb ennyit tartalmazott:

Hahaha, jól átvertünk.


A probléma következő:

Sok ember veri a mellkasát, hogy ő biza elolvasta a bibliát, de azt elfelejtik, hogy Xezer évvel ezelőtti embereknek írták. Az akkori embereknek nem lehetett mikrobákról és evolúcióról beszélni, mert felesleges lett volna. A bibliát lehet (LEHET) újra kellene írni, de minek, ha az emberek a mai napig a mennyet a felhőkbe képzelik el, ahol wiskeyt kortyolhatnak, a poklot pedig tűzzel, ahol a kínkeserves sikítások kísérik a lelkek "életét".

2015. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"VISZONT akkor ne felejtse el a keresztény ünnepeket is elhagyni!"


Mármint a lopott pogány ünnepekre gondolsz? :O

2015. jan. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:

Szerintem ha csak annyi igaz a hírből, hogy öngyilkos lett egy 17 éves srác, az már önmagában hordozza a szülői felelősség hiányát. Tök mindegy, hogy mi a cullang, a lényeg az, hogy igen is a szülők kötelessége a gyermek testi és lelki problémáit kezeltetni, a tudatlanság nem mentség. Nekem ne mondja senki, hogy nincsenek előjelei annak, ha valaki öngyilkosságot tervez, bizonyára nála is volt csak történetesen senki nem törődött vele. Ez a gyerek nem kapott orvosi segítséget, ezért a szülei teljes mértékben elítélhetőek.


Ami a keresztény ünnepeket illeti, az előttem íróval kell egyetértenem. Nem mintha ez annyira fontos lenne, csak a rend kedvéért, ami tény az tény.

2015. jan. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!