Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nektek melyek a kedvenc...

Nektek melyek a kedvenc részeitek a Bibliából?

Figyelt kérdés
Nekem azok, amikben Jézus Istennel beszélget négyszemközt de mégis volt aki lejegyezze :D Nektek?
2014. nov. 23. 02:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem olyan részre a Bibliából, ahol a két fenti személy beszélgetett volna egymással, pláne nem négyszemközt.
2014. nov. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem a nem termő fügefa esete. 3 evangélistánál 3 féle képpen leírva, a 4.-nél nincs is.Addigra biztos kipusztult.
2014. nov. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem Judit könyve tetszik (bár tudom, már nem tartalmazza a Biblia)
2014. nov. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Anna története, Eszter királynő története,Illés és Elizeus története.Na meg József, meg Ábrahám. De sorolhatnám..
2014. nov. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Zakariás (keresztelő János apja) is nagyon jó:)
2014. nov. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
Vannak olyanok, akik szándékosan nem értik a kérdést, vagy tényleg nem veszik észre?
2014. nov. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Balázs Ida ***** válasza:

"Nekem azok, amikben Jézus Istennel beszélget négyszemközt de mégis volt aki lejegyezze :D Nektek?"


Ez azért lehetséges, mert a Biblia a Szent Lélek által inspirált könyv ( Isten beszédét tartalmazza), és a Szent Lélek kijelentésben, látomásban, vagy egyéb módon is ismertette azokat a dolgokat, amiknek a Szentírásban szerepelniük kellett/kell.

2014. nov. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nekem azok, amikben Jézus Istennel beszélget négyszemközt de mégis volt aki lejegyezze :D Nektek?"


-->Az evangéliumokat a taníványok írták, akik 3 és fél éven át Jézussal voltak, így hallhatták őt imdákozni is. (Lásd például a Gecsemáné kerti jelentet, ahol mindössze kőhajításnyira volt tőlük, így jól hallhatták, hogy mit beszélt Istennel)

2014. nov. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Evangéliumokat szeretem.
2014. nov. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem Jézus főpapi imája
2014. nov. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!