Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért kegyetlen velünk?...

Isten miért kegyetlen velünk? Egyeltalán szeret minket?

Figyelt kérdés
Azt hittem, hogy szeret... De akkor miért létezik a pokol?Olvastam beszámolokat halálközeli élményekről a pokolról.. és egyszerűen nem tudom feldolgozni.. Kérlek segítsetek! :(

2014. okt. 26. 12:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A sátán nem fegyverhordozó volt, hanem angyal...

Kedves utolsó válaszoló!

Ha ennyire érdekel, olvasd el a Bibliát.

2014. okt. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Te pedig, kedves 13. válaszoló, olvasd el az előttem szóló kommentjét. Én ugyanis csak abból idéztem.

És fölösleges ugyanezt a szöveget privátban is elküldeni. Attól nem lesz nyomatékosabb vagy meggyőzőbb. A Bibliát pedig olvastam, mert állítom, hogy ez hozzátartozik a minimális általános műveltséghez, ha nem is fújom kívűlről, mint egyesek.

De a római, görög, skandináv és még a Jóisten tudja hányféle mondavilágot is kedvvel szoktam olvasgatni, sőt a Grimm testvéreket, Andersent és Perrault-ot is szeretem...

2014. okt. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező?

Miért nem tudod a meséket feldolgozni? Azt fel tudod dolgozni, hogy a világ számtalan országában milliók éheznek, hogy pusztítják az erdőket, hogy elégessék, hogy pusztulnak a halfajok, csak azért, hogy a hülyék elég halkonzerv közül tudjanak válogatni, hogy mindent elborít a szemét és majd a gyereked szennyezett élettérben fog élni...

A vallásosakkal ez a fő probléma, nem tudják mikor miért kell aggódni. Bibliai mesékben hisznek és aggódnak, miközben a valódi problémákat nem is akarják sem meglátni, sem megoldani. Valóság vs. mese! Valójában erről van szó...

2014. okt. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Elárulok egy titkot az életről. Az élet folyamatos történések sorozata, melyek különböző hatást gyakorolnak az egyes emberek életére, van akinél ugyan az a hatás pozitív, de egy másik embernél negatív történésként van elkönyvelve. Sok csökött agyú a jó történéseket elnevezte Istennek, a rosszakat meg Sátánnak, társítottak ezekhez személyiségeket is, értelem szerűen a jót a jóhoz és gonoszat a rosszhoz, aztán szevasz, megszületett a vallás. Ha rászarik a fejedre egy madár, az nem egy szakállas bácsi akarata, aki a felhőkön ül, hanem mert a madárra épp akkor jött rá a szarhatnék, ha elüt egy kocsi, akkor nem Isten veszi le a kezed rólad, hanem egy részeg ember a kormányról, miközben telefonál. A történéseknek nincsen megszabott forrásuk, amit nevezni lehetne bárminek is, olyan meg pláne nincs, hogy van külön negatív és pozitív történés forrás, mert ezek a szavak egyrészt ember által alkotott kifejezések, másrészt minden relatív, ami nekem jó, az neked lehet szar.


Ilyenkor szokott az jönni, hogy a vakbuzgó droidok kifogynak az érvekből és bedobják a jó öreg "Isten útjai kifürkészhetetlenek, mi nem érthetjük őt" szöveget. Ez olyan, mint a jól ismert Batman érvelés. Oldalakat írhatsz arról, hogy mondjuk Pókember, vagy Superman miket tud, meg milyen képességei vannak, a Batman mellett érvelő csak annyit fog mondani, hogy "Because he is Batman". Na valahogy így van a keresztények jó része is az érveléssel. Alátámasztatod az álláspontod akárhányszor, őt nem fogja érdekelni, rávágja, hogy nem érthetjük Istent, aztán kalap-kabát, ennyi volt.

2014. okt. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
73%

Kedves előző!


Ez így nem igaz, igazából érvelés gyanánt a Bibliából szoktak nagyot mondani akaró idézeteket elsütni, vagy rávágják, hogy Isten létét nem kell bizonyítani. Most pedig elnyerem isteni büntetésem, és a szentfazekak jól lepontoznak. Hajrá!:)

2014. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
0%
Isten nem kegyetlen az emberekkel.Ő teremtett minket.Szerinted a saját alkotásával bárki is kegyetlen/rossz indulatú lenne?
2014. okt. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Pokol nem létezik.
2014. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Isten szeret minket mert saját èletèt adta èrtünk megalkotott minket önállò cselekvõkèpes emberekkè.A nehèzsègeket meg azèrt állìtja elènk mert szeret ez álltal is edz minket hogy ne adjuk föl.Mert mi èrtelme az èletnek ha a nehèzsègeket kerüljük.De aki nem tapasztalta meg nem hisz benne annak felesleges mondani mert mindenki maga dönti el mit gondol. Pokol az meg van mert aki egèsz èletèbe elkölcstelen èletet èlt az nem vehetõ egy kalap alá azzal aki normális bìztos nem egy helyre kerülnek ès ez ìgy van rendjèn.
2014. okt. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 világvége1 ***** válasza:
Isten a jókat szereti. A poklot a gonoszoknak hozta létre.
2020. máj. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!