Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az első napon megteremtette...

Az első napon megteremtette az eget és a földet?

Figyelt kérdés

1. Hany órából állt az első nap ?

2. Mi az hogy "Eget"?

3. Hány éve volt az első nap ?


5. Ha lapos földet teremtett, hogy gömbölyödött meg ?

Mert az volt a hitt akkor, hogy a fold lapos .


2010. jan. 13. 10:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
4-es pontot kitöröltem véletlenül, de nem lényeges !Örülnék hogy ha ezekre kapnék racionális válaszokat .
2010. jan. 13. 10:49
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

nem jó, a Teremtés könyve szerint az ég és föld az első nap előtt teremtődött.


"Kezdetkor teremtette Isten az eget és a földet. 2A föld puszta volt és üres, sötétség borította a mélységeket, és Isten lelke lebegett a vizek fölött. 3Isten szólt: "Legyen világosság", és világos lett. 4Isten látta, hogy a világosság jó. Isten elválasztotta a világosságot a sötétségtől. 5A világosságot nappalnak nevezte Isten, a sötétséget pedig éjszakának. Azután este lett és reggel: az első nap."

2010. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%

[link]


itt található egy klassz kis értelmezés, szerintem ennél jobban én úgysem tudnám megfogalmazni.


ja, még itt is van: [link]

2010. jan. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 BeerHunter ***** válasza:
63%

1.Mi számít egy órának? Lehet 100, 10000, 2, bármennyi, amennyire beosztod, ez értelmetlen kérdés.

2.A Bibliában úgy van héberül, hogy elválasztotta a fölső vizeket, az alsó vizektől->logikus, mert a szép kék ég olyan, mintha alulról néznéd a vizet.

3. Sok, maják kiszámolták.

4. Bibliában nincs benne, hogy lapos lenne a Föld. Az emberek azt hitték lapos->ma tudjuk, hogy gömbölyű. Ez is félig értelmetlen kérdés.

Remélem segítettem

2010. jan. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
szállj le a földre, ne sötétítsd az elmédet ilyen varázslatokkal.
2010. jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egy nap mindenképp 24 órából áll. Mert egy éj-nappal ciklust fölosztottak 24 részre és annyi egy nap.


A biblia alapján egyszer kiszámították a teremtés idejét, asszem pár száz évvel krisztus születése előttre rakták. :)


A bibliát nem nagyon ismerem, de nem tudok róla, hogy írták benne, hogy lapos, vagy de? Tudtommal ez csak későbbi marhasága az egyháznak.


Amúgy tudtad, hogy mostanában már a vatikánnak van az egyik legnagyobb csillagvizsgálója?

2010. jan. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Figyelj egy picit. Amikor Mózes ezt papírra vetette, a környező népek Istenként imádták a napot. A kultúra a művelt világ központja akkor Egyiptom volt. El tudod képzelni, hogy a nagy művelt emberek előtt egyszer csak megjelenik egy "kis zsidó", és közli velük, a te istened akit te imádsz, és aki előtt te naponta leborulsz, az nem isten, azt az én Istenem teremtette. Szerinted volt anyázás?
2010. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én azt sem értem, hogy egyáltalán miért 7 nap volt megteremteni a világot, mikor Isten mindeható és egy "csettintéssel", instant, az időtól függetlenül megteremthette volna a világot.
2010. jan. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A hivatalos mai katolikus álláspont szerint Isten nem feltétlen hét nap alatt teremtette a világot, ugyanúgy az evolúcióban is hisznek, illetve a Vatikánnak csillagvizsgálója is van. A Teremtés könyvének a lényege, hogy Isten megteremtette a világot, minden, ami van az ő munkája, ez a kinyilatkoztatás, de mivel Isten nem "tollbamondta" az ószövetséget, az író mindent a maga gondolkodása/világnézete alapján írt le. Ezért a Bibliát NEM szabad természettudományos könyvnek tekinteni, pont ezt a hibát követte el az Egyház, amikor a tudósokat kezdték elítélni, akik mást hirdettek.
2010. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Einstein relativításelmélete szerint az idő relatív fogalom, tehát ha isten túl gyosan dolgozott, azaz közel fénysebességgel mozgott, miközben teremtett, úgy az első nap akár évmilliárdokig is eltarthatott.
2010. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!