Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tehet meg egy ateista és...

Mit tehet meg egy ateista és mit tilos neki és miért?

Figyelt kérdés

2013. nov. 13. 15:51
1 2 3
 11/21 Frigg ***** válasza:
100%

Ezt nem értem.. vagyis nagyjából igen.

Nem ölök, nem lopok, nem verek össze senkit, nem drogozok, nem ártok szándékosan másoknak...És ezeket nem CSAK azért teszem, mert nem szabad, hanem mert nem akarom. És ez csak pár példa volt.

Ha vallásos lennék, még sokkal kevesebb dolgot tehetnék.

Szóval ne kezeljük úgy az ateistákat, mintha űrlények lennének. Emberek vagyunk mind. Van aki vallásos, van aki nem. Aki vallásos, abban a szemléletben cselekszik vagy nem cselekszik. Aki nem vallásos, az meg úgy.

Az alapszabályok ugyanúgy vonatkoznak minden egyes emberre. Akinek vallása van, annyi különbség, hogy ők még önként vállaltak pár dolgot, amit nem tesznek meg, pedig alapjáraton nem lenne bűn.


23/N

2013. nov. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Kedves Frigg!


Én egyáltalán nem nézem le az ateistákat. Nem az emberek hitét szoktam nézni, ha értékelnem kell (bár azt sem árt figyelembe venni olykor).

Egyszerűen csak éppen nem volt jó napom és éreztetni akartam azokkal az egyénekkel, hogy rabszolgák, akik azt hiszik, hogy bármit megtehetnek (mert nem vallásosak és nem "követnek" semmit).

Kötelessége mindenkinek van. És aki ezt úgy éli meg, hogy rab, annak az ő baja.

Néhány kommentből néha azt érzem, hogy egyesek úgy gondolják, hogy ha akarnak, akkor elvesznek. Mert amíg nem derül ki, nem bűn. Mert mindenki a maga ura és szerencséjének kovácsa (a másik meg báb).


Bár lehet, hogy az ilyen idiótakat csak felhergelném vagy nem is foglalkoznak velem...


Szóval bocsi, ha valaki magára vette és normális.

Szerintem szánalmas az a felfogás, hogy 1-2 emberrel jól kijövünk, akibő hasznunk van, a többit meg kihasználjuk.

Igen is létezik jó és rossz (még ha nem is az, amit a vallások mondanak). De az egy baromság, hogy mindenkinek véleménye van és jó, csak más a közvélekedés.


Igen is vannak tettek, amit minden kultúrának el kellene ítélnie. Primitív közveszélyes kultúrákra max a múzeumban van szükség.

2013. nov. 15. 18:18
 13/21 A kérdező kommentje:

Persze magával mindenki azt teszt, amit akar.

De a másik életébe ne ugasson bele.

Tudom, hogy a vallásossak is szoktak ilyet csinálni. Náluk meg képmutatás formájában történnek az események.

2013. nov. 15. 18:21
 14/21 Frigg ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem gondoltam, vagy éreztem úgy, hogy lenéznéd az ateistákat. Én csak leírtam mit gondolok, vagy érzek ezzel kapcsolatban. :)

Attól, hogy nem vagyok vallásos, vagyis nem vagyok keresztény, attól még tudom mi az erkölcs, mik a törvények, mi fér bele az értékrendembe, mit tehetek. Nyilván nem egyezhet mindenről az elképzelésünk, már csak azért is, mert nem egy dologban hiszünk, de ezzel semmi baj, mert tiszteletben tartom más nézetét, nem erőszakolok senkire semmit, de ezt cserében is "elvárom".

Arra próbáltam célozni, hogy attól, hogy valaki ateista, még nem hülye :) Érted. Csak vannak különbségek. Ami törvénybe van foglalva, és az alap normákhoz tartozik, az mindenkire nézve egyforma. A többi pedig, önként vállalt dolog a vallásosak részéről, hogy ezt meg azt meg amazt nem teszem, mert ütközik a hitemmel. De attól még nem bűn, vagy rossz dolog, ha egy ateista megteszi, mert neki meg nincs ilyen korlát. (Most semmi extrára ne tessék gondolni, hanem mondjuk a házasság előtti szexre mindkét tábor máshogy gondol. De ez csak egy példa)

2013. nov. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem automatice hülye, kedves Frigg:)

És azt is tudom, hogy a másik oldalon vannak hülyék.

Az ateistákat meg főleg nem lenne célszerű bekategorizálni bármilyen rendszerbe. (hisz a szó csak annyit jelent, hogy nem hisz Istenben)

A vallásosokat sem célszerű, de valóban nekik vanak dogmáik.


Egyébként eddigi kommenteid alapján, téged kifejezetten kedvellek és tisztellek.:)


Ezt a zenét meg most találtam. Nem akarok uszítani, de tetszik, ezért belinkelem.:P


http://www.youtube.com/watch?v=QJ7BKtOP_o0

2013. nov. 15. 18:40
 16/21 Frigg ***** válasza:

Ó, köszönöm szépen! :)

Mindjárt meghallgatom a linket is. Amúgy pont Kowalsky meg a vegát hallgatok, és talán pont ideillene egy idézet:


"Soha nem az a kérdés hogy kinek van igaza

Neked is ugyanaz, egy test amiben vagy és Te is ugyanabban hiszel...

Örülsz hogy élsz és hogy ez sohase múljon el,

Ugyanazok vagyunk Te és én, amire gondolok az csupán vélemény

Hiszen az igazság az olyan mint egy fekete lepke, amit keresel a sötétben...


Én csak élem az életem

És pont úgy tudom ahogy Te hogy elégkomoly a tét,

Én csak élem az életem"


;) Szerintem tényleg passzol ide valamennyire. Egyik kedvenc dalom tőlük (Fekete lepke)

2013. nov. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tök jó zene;)


És lásd, hogy mennyire ide illik:

A felhasználó nevem a top listában a harmadik.

Szóval most már tudom mit is keresek :P

2013. nov. 15. 18:59
 18/21 anonim ***** válasza:

Hey, hey, hey, pont a "slusszpoént" hagytátok ki a dalból:


"Én csak hajtom a fekete lepkét, és tudom hogy valahol utolér..."

http://www.youtube.com/watch?v=Jh7Q3xMw9AY


Nekem is ez az egyik kedvencem tőlük. :)


Ciao, Kérdező. ;)

2013. nov. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Ciao:)


[link]

2013. nov. 16. 00:16
 20/21 A kérdező kommentje:
Szebbet akartam, csak jelenleg nincsen meg hozzá a lehetőségem.
2013. nov. 16. 00:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!