Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szcientológia- Ilyenkor mi a...

Szcientológia- Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Úgy hozta a sorsom, h most 1 darabig egy szcientológus családdal élek együtt. Megkaptam töllük az alap dvd-t, s arra kértek, nézzem meg. De én sok rosszat hallotam róluk, pl tesóm egyik haverjának a szüleit is bevették s totál begolyóztak) Tehát én nem akarok taggá válni (főleg, hogy keresztény vagyok), de nem akarom h kidobjanak a lakásból. Mit mondjak? Hogy kerülhetném el, hogy bele kényszerítsenek ebbe?



28/L



2013. szept. 22. 01:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Bár nincs kapcsolatom velük de valószínű megpróbálnak beszervezni.És ha rájönnek nem vagy rá kapható lehet nem fognak annyira szeretni.Lehet hogy nincs igazam és nem túl fanatikusokkal van dolgod.
2013. szept. 22. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem menekülj el onnan......

Én nem szoktam a hitemről beszélni, csak ha kérdeznek vagy konkrétan az a téma.

Nem azért, mert nem merevem felvállalni, hanem nem szeretem ráerőszakolni a másikra.

Aki normális, elfogad téged. Aki normális, nem erőszakoskodik.


1-2 poén, 1-2 téma felhozatal még nem a világvége.

De vannak emberek, akik nem engednek...

Aztán bekeményítenek...

2013. szept. 22. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon gyorsan keress másik lakást. Addig mond nekik, hogy ha lesz időd,megnézed a DVD-t. Találj valamilyen kifogást, amiért nem tetszik neked a DVD.

Mindenképpen a legsürgősebben menj el onnan. Tőlük nem lehet megszabadulni. Minden más szektánál rosszabbak.

2013. szept. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Semmiképpen ne menj bele,bármit is mondanak,bárhogy próbálnak behálózni! Legyél velük normális,és határozott,ennyit tehetsz.Itt sajnos kockáztatnod kell,nincs más megoldás,lehet,hogy ellenszenves leszel nekik.
2013. szept. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

Csak logikailag:


Ha te normális és kedves vagy, de elutasító, és kidobnak a lakásból, akkor gondolj bele, keresztény ember lévén adj hálát ezért, és tanuld meg egy életre, hogy kerüld a tanaikat messzire és hogy ennyivel megúsztad, kereshetsz egy másik kecót, ez ideiglenes gond, ahhoz képest, hogy tönkretennék végleg az életed.

Ha nem dobnak ki, és nem lesz az elutasításodból semmi baj, akkor szintén nyertél, hiszen nem változott semmi, legfeljebb nem nyaggatnak vele többet.


Ha elfogadod, hogy beszerveznek, egy sok évtizedes, felépített pszichológiának fogsz bedőlni, aminek az elsődleges célja, hogy elhitesse veled, hogy több vagy, és rengeteg dologra képes vagy, persze csak őáltaluk, és természetesen először kevés, vagy semmi, de aztán egyre több pénzért, mert az auditálásoknak, a "hídon való" előrejutásnak ára van. Aztán aránylag kevés pénzből "clear" lehetsz, de akkorra már szétmosták az agyad, és előre akarsz jutni.

2013. szept. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Máté Evangyélioma 6. rész:

24. Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti...


Mivelhogy nekünk keresztényeknek eléggé féltékeny Istenünk van (és nem csak ezért mondom) azt javaslom, hogy vagy sürgősen hagyd el őket vagy próbáld meg őket áttéíretni vagy harmadik esetben amit nagyon nem ajánlok, hogy próbáld őket megszokni. Ezutóbbi nehezebb, én szerintem beleőrülnék ha minden nap egy agyhalottakkal teli dögtemetőben érezném magam.


De ezek közül lehet választani. Vagy megszokod vagy megszöksz vagy pedig próbálod őket jobb belátásra bírni.


Ha velük maradsz és próbálod őket elviselni akkor megeshet, hogy hamis tanításokra fogsz felfigyelni és mivel nem lehet két úrnak szolgálni ezért te ellen fogsz állni (ellen kell állnod különben vége a dalnak).


Amúgy az lenne a legjobb ha megkérdeznéd Jézust, hogy mit kellene csinálnod ilyen esetben szerintem ez a biztos és mivel mindenkinek szokásommá vált már ajánlgatni ezt az oldalt, így ezzel kapcsolatban neked is figyelmedbe ajánlanám kedves kérdező:


[link]


Béke veletek!

2013. szept. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint a szcientológusok intelligensek, értenek a szép szóból. Megértik a határozott "nem"-et, sőt akár az elutasítás kevésbé direkt módon kimondott, de nyilvánvaló jeleiből is értenek. Nem hiszem, hogy kidobnának a lakásból a visszautasítás miatt, legalábbis én eddig ahány szcientológust visszautasítottam, nem tapasztaltam, hogy ezért megharagudtak volna rám.

Aztán persze lehet, hogy csak szerencsém volt velük.

2013. szept. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%

Mivel lány vagy, ezért mér nehezebb helyzetben vagy.

Szerintem tűnj el onnan, ilyen vallásos alakokkal nem érdemes közösködni, főleg úgy nem hogy függesz tőlük.

2013. szept. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

6-os :"DDDD rajtad most jót röhögtem, nevetséges, te mit csinálsz? "vagy térítsd meg őket" nevetséges -.- ez is már már ráerőszakolásnak számít, amúgy meg aki tényleg hisz vmiben az nem hirdeti az vallási igéit, hanem magában követi, a kereszténység ezért nem szimpatikus számomra.... de egyébként szerintem sem igazán fognak elfogadni kedves kérdező, szépen összepakolsz és elmész, mondd azt nekik, hogy: "rossz bolygó...hhmm rossz bolygó... Spock! készítsd a hajót megyünk a 342. bolygóra."

nah ennyi :3

2013. szept. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én személy szerint ateista vagyok, mindenféle istent tagadok, de ez lényegtelen. Most mégis azt mondom, hogy az egyetlen ami megvédhet tőlük az a hited. Ha keresztény vagy, akkor legyen az ami megvéd az ellenségtől. Ha valóban hiszel Istenben, akkor tudod, hogy ő sosem hagy magadra, ezzel védd ki a hittérítésüket. Félelmed mondjuk nem alaptalan, nem csoda, hogy Németországban betiltották a szcientista mozgalmat.
2013. okt. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!