Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért egy startvonalról...

Isten miért egy startvonalról kezdő Földet teremtett az embernek?

Figyelt kérdés

Nem cáfolat,vagy paradox,dolog ez,csupán logikátlan.Miért nem teremtett egy lakatlan ,de teljesen kiépített világot az emberiségnek,akik azt majd szépen felhasználják?Mert lehet ezzel jönni hogy "hát csináljon meg mindenki mindent saját erejéből,és tudásából" de aki ennél a szintnél kicsit értelmesebb ,beláthatja hogy a Föld globalizálása és urbanizálása,természetfeletti erő nélkül,magával hozza a környezet szennyezését ,pusztítását.


Lehetetlen egy várost pusztán az emberi erővel és tudással felépíteni,hogy közben értékes élőhelyek ne pusztulnának ki,közben ne kéne utakat kialakítani és ezzel az ökológiába igen erősen beleszólni,közben millió tonna bányászati anyagot kitermelni,és ezek hasznosításakor megint csak károsítani a környezetet.Hogy úgy mondjam,ha nem kapunk külső segítséget,egyszerűen elkerülhetetlen az olyan szakaszokon való áthaladás,amíg szennyezzük a környezetet.Ha valaki mégis tud ilyet az mondja nyugodtan.(kritérium:Nem lehet arról szó hogy "maradjunk a természeti népekhez hasonló életformánál".Ugyanis egy Dél- amerikai törzs lehet hogy harmóniában él a természettel,de soha nem fogja elérni a lélekszámuk a 200-at,mert technológiai fejlődés nincs jelen.)


Simán teremthetett volna egy ércekkel gazdagabb világot,egy 100 emelet magas felhőkarcoplókkal teki világot,egy reaktorokkal és ertőművekkel teli világot.És ezt majd az emberiség,mialatt szaporodik szépen eljut az épületek teljes benépesítésééig.Ezzel akár a háborúkat is meg lehetett volna előzni,hoisz azok is általában a helyhiány,technológiai elmaradotság,és a nyersanyagokban való szegénység miatt alakulnak ki.


Mielőtt ismét jönne valaki hogy "hát de Isten nem adhat meg mindent!Az embernek kell ezt megtanulnia!" , nem nem neki kell.Gondolom mindenkinek volt gyerekkorában játéka,ágya,de minimum lakás ahol élhetett.Isten minket elvileg úgy teremtett hogy "nesze egy agy,némi instrukció (feltételetem Ádám azért valamennyi IQ-val lett termetve és nem csodálkozott rá hogy fájh elesni) és a puszta karod.Láss munkához!".Nem sértette volna vele a saját törvényeit,de az ember se követett volna el ezzel bűnt.Semmi problémát nem okozott volna ezzel.(itt lehet hogy kétértelmű voltam.Amikor azt írtam hogy az ember se követett volna el bűnt,azt nem az eredendő bűn meghozatalára értettem.Csupán ezzel nem csinált volna semmi rosszat hogy elfogadja felhasználja Isten teremtményeit.



2013. máj. 15. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Es te hol huznad meg a hatart? Mert ha felhokarcolokkal indultunk volna, akkor manapsag mondjuk lebego hazaknal tartanank, es akkor azt kerdezne valaki a gyakorikerdeseken, hogy miert nem teremtett rogton lebego hazakat. Ha meg meg ennyit sem kapunk, pl evente 2 kilo ercet tudunk csak kinyeri, es meg mindig barlangokban lakunk, akkor meg azt kerdezned, hogy miert nem teremtett elerheto ercet.
2013. máj. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Korrekt felvetés,de ezt már mindenki egyéni fantáziájára bízom.Azt azért mégi csak be kell látni hogy a természet "lágy " öléről való indulás és a viszonylag kényelmes indulás nem ugyanaz,és elvárható let volna.Ez miért is volt kivitelezhetetlen?
2013. máj. 15. 13:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha Isten tökéletes akarata teljesült volna, és az ember nem a saját feje után kóvályog, akkor a világ most nem így nézne ki. A pusztulás, a halál a bűn következményeképpen jött be a világba. Nem lettek volna betegségek, fájdalmak, (valószínűleg most is ruhátlanul járnánk), gyilkosságok. Nem lett volna szükség házakra, felhőkarcolókra sem. A termés a mainak a sokszorosa lett volna. Ez csak egy néhány példa arra, hogy mennyiben lett volna más a világ. És a legfontosabb: Isten folyamatos jelenléte lenne a Földön.
2013. máj. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mint már írtam a kényelmes indulás viszonyítás kérdése. Szerintem egy ehető növényekben, állatokban bővelkedő buja természet igenis kényelmes indulás.

A másik meg, hogy ha én teremtenék valamit, én is az alapoknál kezdeném, mert szeretném látni, ahogy fejlődik. Vagy egy másik példa, ha majd gyerekem lesz, nem fogom összeépíteni neki a legót, hogy itt a tűzoltóautó, játssz vele, hanem kiborítom elé a darabokat, és nézem, hogy mit kezd vele.

2013. máj. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Isten úgy teremtette meg az embert, hogy dolgozzon.

Vagy is munkára lettünk megteremtve, nem céltalan henyélésre.


S elhiheted hogy Ádámnak meg volt az elegendő IQ-ja csak nem jóra használta, egy idő után.

ezért is mondhatjuk, hogy Ő tökéletesen vétkezett mert nem szenvedett hiányosságban semminek.


Csak azok gondolják, így akik az evolúciós elmélet szerint fejlődött az ember agya...


Katy Weaver

2013. máj. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"S elhiheted hogy Ádámnak meg volt az elegendő IQ-ja csak nem jóra használta, egy idő után.

ezért is mondhatjuk, hogy Ő tökéletesen vétkezett mert nem szenvedett hiányosságban semminek. "


Aha.De azért józan döntést (ellenszewgüljek-e az Univerzum teremtőjének vagy ne) képtelen volt jól meghozni.Mi sem természetesebb egy szinte már zseninek minősülő személytől.


"Isten úgy teremtette meg az embert, hogy dolgozzon.

Vagy is munkára lettünk megteremtve, nem céltalan henyélésre. "


Akor végülis tervszerű volt a bűnbeesés mert egy tökéletes világban min is kéne javítanunk?Különben ha már emnnyire mindenki ezt a spártai nevelési technikát alkalmazza (tehát nem adunk meg előre semmit seca gyereknek,rakja össze,tanulja meg maga!" akkor a gyerekeiteket is ugyanígy nevbeljétek!Tehát csak szüljétek meg (már ha nők vagytpok) aztán hadjátok ott a kert végében egy rakat fa,és egy hordó víz társaságában.Elvileg mindent megadtatok hogy házat építsen,életben maradjon.És persze majd várjátok el tőle hogy szeressen és tiszteljen benneteket!


"A másik meg, hogy ha én teremtenék valamit, én is az alapoknál kezdeném, mert szeretném látni, ahogy fejlődik."


Ez most rögtön azt juttatta eszembe hogy nem feltétlenül Isten teremtette mondjuk az embert hanem a tudomány álltal vázolt módon alakult ki.Lehet hogy Isten csak ráunt a semmire ezért egy random világot teremtett és mi lettünk a véletlenszerű végeredmény? Ez választ adna mondjuk a biológiai tökéletlenségekre és tervezetlenségekre.


"Szerintem egy ehető növényekben, állatokban bővelkedő buja természet igenis kényelmes indulás. "


Téééééényleeeeeeg?Tényleg biztos vagy ebben?Te láttál már a természetben ilyet? [link]


Szerintem, nem,max ilyet.

[link]


Az első kép a banán általunk megszokott nemesített,puha,mag nélküli változata.A természetben viszont a masgban gazdag,kemény,gyümölcshúst szinte egyáltalán nem tartalmazó fajta van jelen.Ezt is isten adta?Kétlem.Az ember szenvedett a kinemesítéssel.De millió ilyen és hasonló példát tudnék elmondani,mind haszonállatokra mind növényekre.Például gondolom te is inkább a szép nagy ököl méretű Jonathan almát látod nap mint nap,nem a kis csoffadt savanyú vadalmát.De gondolom Isten sürgött forgott a nagy almakertekben,és metszőolló,és ásó kíséretében ő nemesítgette ki nekünk.Ugye?Meg a tejelő tehenet,meg a zsírsertést,meg a bankiva tyúkból a házityúkot meg a vadkörtéből a körtét meg a madárcseresznyéből a cseresznyét is.Ezt mind stikában persze.

2013. máj. 15. 21:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem teljesen vilagos, hogy most ez egy burkolt "Letezik-e Isten" kerdes, vagy tenyleg a teremtes filozofiaja erdekel. En a valaszaimban az utobbira koncentraltam.


A bananos peldadra megint csak azt tudom mondani amit ezelott. Viszonyitas kerdese. Te a "miert ures felig a pohar" ember vagy, en a "de jo felig tele van" fajta.

Kaphattunk volna egy olyan bolygot is ami sivatagjainkhoz hasonlo, ahol repesve varjuk, hogy essen, es hogy talaljunk par eheto magvat. Ennek ellenere erdok, mezok, tengerek, vadak, tavak, folyok allnak rendelkezesunkre. Kepzeld el, hogy semmi dolgunk nincs, mert pl fennyel taplalkozunk (bar akkor az lenne a bajod, hogy miert vannak ejszakak :) ), ebben az esetben mirol szolna az elet? Mi lett volna a motivacio regen, hogy barmi fejlodest elerjunk?


Lenyeg roviden: Attol tudjuk elvezni a jo dolgokat, hogy vannak rosszak is. Es az a fejlodes kulcsa, hogy nem kapunk meg mindent keszen.

2013. máj. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Isten, vagy inkább az a helyes hogy a földi Teremtő erők nem teremtették se az univerzumot se pedig a Földünket, ez afféle ókori képzelgés csupán, amit ma is elhisznek sokan sajnos.


A Teremtő két isteni ERŐT maga a Földünk teremtette, amikor életre-kelt a Nap sugaraitól. Talán egyedül én tudom és egy ókori ember, aki kőtáblára véste de a vallások amikor megtalálták a kőtáblát, jól eldugták és eltitkolják azóta is.

2013. máj. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!