Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a fenének harangoznak ennyit?

Mi a fenének harangoznak ennyit?

Figyelt kérdés

Komolyan néha már iszonyat kiakasztó a sok kolompolás.


Nem az óránkénti harangozásról van szó, azt még érteném.


Van itt egy rakat templom és szó szerint 10 percenként valamelyik rázendít.


Mégis mi a tökömnek?


Most van 15:00, de szóltak már 14:40-kor meg 14:50-kor is.


Mégis miért?? Ki a fenének kongatnak?



2013. jan. 30. 15:00
1 2
 11/15 anonim válasza:
85%
Én azt bírom mikor a templomból kijönnek a fehér leples szellememberek.
2013. jan. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia


Egy nagyon jó szállodában voltam Tokaj mellet és a szálló mellet közvetlenül a templom.

Nekünk szerencsénk volt, a túloldalra kerültünk, de mint kiderült a hajnali 5 órai harangozást, hosszú tárgyalások után sikerült a szálló vendégekre való tekintettel 6 órára tenni.


Hát nem irigyeltem a hajnali 6 kor harangszóra kelőket a szabadságuk ideje alatt:))

2013. jan. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Itt temetés biztos nincs mert a közelben nincs egy temető sem. Mivel ez városközpont.


A kolompolás meg minden nap ugyanakkor van a 4-5 templomban felváltva. Van a környéken több kávézó, egyszer ott ültünk az egyiknél és nem tudtunk normálisan beszélgetni, mert 10 percenként 5 perc időtartamig giling-galangoltak.

2013. jan. 31. 16:08
 14/15 A kérdező kommentje:

ma 08:24


Itt is vannak szállodák meg panziók is. Hozzánk szerencsére nem túl hangosan hallani. Hajnalban meg úgyis alszom még. :)

Amikor lakást kerestünk az egyik ingatlanos minden áron el akarta velem hitetni, hogy a közelben lévő lakásokban nem olyan zavaró a harangozás. Ott is hagytam.

2013. jan. 31. 16:12
 15/15 anonim ***** válasza:
Attól,hogy a temető nem a templom mellett van,attól még akkor harangoznak.Meg vannak az emlékharangok is.
2013. febr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!