Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nincs igazam, hogy hitnek...

Nincs igazam, hogy hitnek magától kellene jönnie, nem pedig mások belenevelése által?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Igen. Keresztény vagyok, saját döntés.
2012. márc. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Kiváló a meglátásod!Én sem szeretem az agitátorokat.
2012. márc. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 yuda ***** válasza:
100%

Valláskritika rovatba írtál, így arra következtetek nem úgy általában a hitekről érdeklődsz,(mert van sokféle hit) hanem konkrétan a vallásos, vagy ahogy szeretem fogalmazni, a bibliai hitről.

Biblia egyértelműen leírja, hogy a hit nem magától jön, hanem Isten igéjének a hallgatásából.

idézet:

„A hit hallásból van, a hallás pedig Isten Igéje által.” (Róm 10:17)

Tehát ez nem úgy történik, hogy ülök otthon és meditálok a köldököm fölött és egyszer csak jön a hit... vagy történik velem valami érdekes esemény és egyszerre elkezdek hinni.

Bibliai hitről akkor beszélünk tehát, ha valaki hallja Isten igéjét prédikálni és a szívében létrejön a hit egy valóságos személyben, a názáreti Jézus Krisztusban, hogy ő a világ megváltója, ő az aki meghalt, mert magára vette a bűneinket és harmadnapra feltámadt. Ő az Isten fia.

Ezeket amiket leírtam, nem lehet csak úgy kigondolni, bemagolni, mert olvastam róla valahol és de nagyon tetszik..akármi, hanem Isten szelleme jelenti ki az emberben, mikor hallgatja a prédikált igét.

2012. márc. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem.
2012. márc. 20. 19:28
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki hisz valamiben. Tök mindegy, hogy Jézusban vagy nem Jézusban. Ha lényegében azt az utat járja, akkor helyesen cselekszik. Jézus nem a személyét akarta istenítettni, hanem a mondanivalójával segíteni az embereknek.
2012. márc. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor miért mondta Jézus, hogy én vagyok az út, rajtam keresztül lehet csak Istenhez eljutni?
2012. márc. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt mondta, de nem azt értette az alatt, hogy szobrot emeljünk neki, üvöltözzük, hogy Jézus-Jézus-Jézus stb...

A tanítását, tettei kell figyelembe venni. És aki soha nem hallott Jézusról, tudta nélkül is cselekedhet így, ha jó ember.

Nem hiszem, hogy ezen múlna minden, hogy most az illető nem nevezi konkrétan Jézusnak.

2012. márc. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem a szobor emelésről teszek említést és nem is a hangos Jézusozásról.

Szerintem aki nem hallott Jézusról olyan nincs a Földön. Vagy be van dugva a füle. Még Orbán Viktorról is tud mindenki, ő pedig nem Jézus.

Jézus az Jézus. Pl. eljöhet maga az antikrisztus, aki azt mondja, hogy én Jézus vagyok. Ugyanazokat teszi, csodákat művel mint akkor Jézus, de mégsem követheted őt.

Nem biztos, hogy a Jézus hasonmások igaz emberek.

2012. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha csodákat művel, akkor nem fogom követni és aki követi sem Jézust fogja követni. Jézus a szereltet és az anti akármi nem fog szeretetet hirdetni. Ha igen csak a végén bekattan, akinek szeme van, az látni fogja a valót.

Süketek hallanam, vakok látnak, halottak feltámadtak stb..

Ez azt jelenti, hogy emberek megértették mi a szeretet.

2012. márc. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A környezetnek, a kornak mindenképpen van köze a hit mibenlétének. Ezért hittek az ókorban a több istenben, ezért különböző kultúrákban más és más a hit tárgya. Ezt nevezheted akár "belenevelésnek" is.

Pl. a Krisna hívők is hisznek a szeretetben, amihez semmi köze a kereszténységhez és Jézushoz és az egyik legkaritatívabb gyülekezet.

2012. márc. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!