Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ítélkező protestánsoknak...

Az ítélkező protestánsoknak miért baj ha valakinek úgy erős a hite ha szentetek imád, illetve képeket? Miért baj ha valaki így érzi magát jól?

Figyelt kérdés

Illetve miért baj nektek ha valaki hisz a purgatoriumban, a gyónásban?


János 20:21-23: „Amint engem küldött az Atya, én is elküldelek titeket. [...] Akiknek megbocsátjátok bűneit, azoknak megbocsáttatnak; akiknek megtartjátok, azoknak megtartatnak.”


Jakab 5:16: „Valljátok meg tehát egymásnak bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok.


aug. 27. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező

Őszintén sajnálom, hogy nem érted Isten szavának lényegét, és nem érdekel az amit tőled kér.

Nem a protestánsoknak, vagy nekünk baj, hanem azoknak akik azzal a módszerrel akarják a hitüket erősíteni, amiért Isten törvénye szerint halál jár.

Gondolod Isten unatkozásból irta le, hogy mit ne tegyél?

(Ézsaiás 42:8) . . .Senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott bálványoknak.

Isten nem osztozkodik sem a szentekkel, sem bálványokkal. Téged szemmel láthatóan ez nem érdekel. Azt állítod, hogy az Istennel való tiszteletlenséged erősíti a hitedet....

(2Mózes 34:14) . . .ő olyan Isten, aki kizárólagos odaadást vár el.


Még Jézus is, és a tanítványok is ezt tanították, nem kezdtek el Isten elleni módszerekkel "hitet erősíteni".

Sőt Isten hátat fordít az ilyen személyeknek.

(Máté 4:10) . . .te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot.«”

Sem szenteket, sem szobrokat nem imád az aki keresztény.

aug. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha lerajzolom Istent, akkor bálványimádó vagyok? :D
aug. 27. 22:11
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

3

Nem kértem minősítést...

aug. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Mond csak, hogyan rajzolod le Istent, amikor soha életedben nem láttad?

Sőt soha nem is fogod látni.

Vajon mihez hasonlíthatnád?

Mert nem emberi állati, növényi, alakja nincs.

aug. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Értelmetlen kérdés. Képek, személyek imádása minden felekezetben bűn. Az I. parancsolat ezt világosan tiltja.
aug. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha lerajzolod, az nem bűn, de mondjuk kérdés, hogy mi alapján rajzolod?

De ha a rajzot imádod, az már bűn.

aug. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#4

Dániel könyvében olvashatjuk, hogy ő milyennek látta.

aug. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!