Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ilyen erőszakosak a...

Miért ilyen erőszakosak a hívők amiket tapasztaltam? Elmondtam, hogy nem tetszik nekem Jézus tanítása, erre meg az istenük büntetésével fenyegetőznek! Érzelmi manipuláció. Vagy a Jt-k a soha elnem jövő világvégéjükkel fenyegetőznek.

Figyelt kérdés
aug. 2. 09:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%

Kedves Kérdező


Amikor Jézus elmondta az embereknek, hogy mi lesz ha nem élnek összhangban Isten akaratával, az nem fenyegetőzés.

Vagy szerinted Jézus is fenyegetőzik?

Itt semmilyen manipuláció nincs.

Olvasd el:

(Ezékiel 33:7–9) . . .tudasd velük a tőlem jövő figyelmeztetést. 8 Ha azt mondom a gonosznak: »Ó, te gonosz, bizony meghalsz!«, de te nem szólsz, hogy figyelmeztesd a gonoszt az útja miatt, ő mint gonosz meghal a vétkében, de vérét a te kezedből kérem számon. 9 Ha pedig te figyelmezteted a gonoszt az útja miatt, hogy megtérjen róla, de nem tér meg útjáról, akkor ő meghal a vétkében, te azonban megszabadítod lelkedet.


Isten mindig felhasznált embereket, hogy a nevében figyelmeztessen másokat.

Ha ezt nem teszik meg, akkor az aki nem kapott figyelmeztetést meghal, azonban Isten az életét számonkéri attól, aki nem figyelmeztetett másokat.

Ez azt jelenti, hogy számadással tartozunk Istennek, minden ember életéért.

Ha Te nem szeretnd elfogadni, jogod van hozzá. Az én életemen pedig azon múlik, hogy figyelmeztettelek-e vagy sem.

Az Én életem ne múljon el a Te életed miatt. Ezt nevezik "vérbűnnek".

aug. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A mai korban igen. Szerinted milyen érzés nekem ha azt mondják, hogy ha nem csinálok meg valamit egy távoli lénynek, az megbüntet?

Mint egy diktátor.

aug. 2. 10:05
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Mert buták. Azt hiszik náluk van az igazság. Engem is privátban megtalált egy, mert a bibliát mesekönyvnek tartom. Én elfogadnám a vallásokat, de amit a hívők csinálnak az sok. Ránk ateistákra is erőltetik a tanaikat, holott én egyiket sem bíztatom, hogy legyen ő is ateista.
aug. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
7%

"soha el nem jövő világvége"


Hogy szerinted ez soha nem fog bekövetkezni, az egy dolog. Azonban Isten azt a napot már réges-rég kitűzte, és az idő gyorsan fogy. Minden nappal közelebb kerülünk. Ha ezt nem veszed észre vagy nem látod, azt őszintén sajnálom.

De hidd el Isten nem hazudik, amit kijelent, nincs ember vagy bármi ami azt megakadályozná.

(2Péter 3:9) . . .nem késlekedik, hogy beteljesítse az ígéretét, mint ahogy azt némelyek gondolják, hanem türelmes hozzátok, mert nem szeretné, hogy bárki is elpusztuljon, hanem azt szeretné, hogy mindenki megbánásra jusson. . .

aug. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tehát ha Isten azt mondja, hogy az ég rózsaszín, vagy hogy a Föld oszlopokon áll, akkor elkell hinni?
aug. 2. 10:21
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
#5 ezek elhisznek mindent. A jehovások is elhisznek mindent, amit a vezető testületük mond. Már többször hirdettek világvégét, elhitték, sőt miután nem jött be többször a világ vége jóslatuk, még mindig elhinnék, ha megint kitűznék a világ végét. Birka egy nép a bigott vallásosok.
aug. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%

6


Téves információt adsz tovább.

Voltak téves értelmezések a kezdetben, mivel Isten nem egyszerre tár fel mindent, ahogy Jézus sem terhelte le az embereket minden információval.

Ugyan is idő kell ahhoz, hogy egy ember megemésszen egy információt, és ahhoz is, hogy változtatni tudjon.

(János 16:12) 12 Sok mondanivalóm van még nektek, de most még nem értenétek meg.


Volt idő amikor pl a keresztények közül némelyek ragaszkodtak ahhoz a tanításhoz, hogy körül kell metélkedni.

Voltak szokások, hagyományok, amikhez kézzel lábbal ragaszkodtak addig, míg a Jeruzsálemi vének, közölték a változást.

Azonban eljött az idő, amikor erre hivatalosan is az akkori Jeruzsálemi vezető testület elmondta, hogy mi a helyes.

Az emberek közül pedig különböző képen reagáltak. Volt aki egyből eltudta fogadni, volt akinek időbe telt mire megértette.


Sajnos ezt rendszeresen figyelmen kívülhagyjátok az írásokkal együtt, hogy tudjatok hibákat találni.

(2Tesszalonika 3:11) 11 Mert halljuk, hogy némelyek közületek rendetlenül viselkednek. . .olyasmibe ártják magukat, ami nem tartozik rájuk.

Ha felmerül egy kérdés, akkor meg kell várni, mig a kinevezettek Istentől megkapják a megfelelő időt, és információt.

Ezt tették az első században is.

Addig pedig úgy kell élni, ahogy az addigi ismeret szerint helyes.

Isten nem egyszerre tisztít hanem fokozatosan. Így nem lesz senkinek teher az élete.

Jézus sem terhelt le senkit töménytelen információval, de amit mondott, azt elvárta, hogy kezdjék el alkalmazni, tegyék meg.

aug. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%

3.

"Én elfogadnám a vallásokat," de azért nyilvánosan előadod, hogy a Bibliát mesekönyvnek tartod...


mi lenne, ha nem fogadnád el a vallásokat?

aug. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Azért, mert nem képesek belegondolni, mennyire összetett az ember és mi lehet a - lelki, érzelmi, családi, személyes, stb - háttere annak, hogy valaki elhagyja a vallást, vagy alapból nem hívő.


A keresztények a vallási tukmálásban különösen az élen járnak, annak ellenére, hogy a vallásukat elvileg az elfogadás kéne övezze.


#4-es: "De hidd el Isten nem hazudik, amit kijelent, nincs ember vagy bármi ami azt megakadályozná."

A burkolt fenyegetés az egész egyház alapja és létének fenntartója.

De miért higgyem el? Rendben, azt elhiszem a világnak egyszer vége lesz, jelenlegi ismereteink szerint, De... Kérlek adj nekem tudományos magyarázatot, milyen alapon és hogyan lesznek a rosszak - mint nem hívők - szelektálva a jóktól, akik örök életet kapnak?

Tudományos magyarázatot kérek arra is, miért ez az isten az egyedüli és igazi isten, valamint miért az én és gyermekeim bűne, hogy egy régen élt ember megevett egy almát?


Az evangélium hitelessége kb a népmesékével ér fel, kezdetben szájhagyomány útján terjedt.

Később lejegyezték ugyan, de mi a garancia, hogy mindent szó szerint kapunk vissza?

Nem hagyott e ki az ismeretlen író néhány neki nem tetsző sort, gondolatot, vagy másképp idézték, mint az elhangzott valójában? A rengeteg utalás a világvégére, az ígéret az örök életről nem más, mint az emberek megvezetése és megvesztegetése. Jézus eredeti szavai valószínűleg már az 1. század alatt elvesztek.

aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

9. Vicces, hogy te kérsz tudományos magyarázatot, miközben ilyeneket írsz le:


"Az evangélium hitelessége kb a népmesékével ér fel"


"Jézus eredeti szavai valószínűleg már az 1. század alatt elvesztek."

aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!