Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus mit parancsolt meg...

Jézus mit parancsolt meg nektek? A haláláról, vagy a Feltámadásáról kell megemlékezni?

Figyelt kérdés
aug. 1. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem??Sosem találkoztam a fickóval-nem vagyok benne biztos hogy beszélni szeretnék egy 2000 éves zombival...
aug. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az idézett válasz egy szkeptikus és gúnyos megjegyzés a keresztény hitről. A kérdés maga teológiai jellegű, és arra kíváncsi, hogy Jézus melyik eseményét, a halálát vagy a feltámadását, kell megemlíteni a keresztényeknek.
aug. 1. 13:25
 3/13 anonim ***** válasza:

Így hirtelen egyik se rémlik, Jézus az utolsó vacsorán mondta, hogy Őróla emlékezzünk meg a kenyértörésben:

"Most a kenyeret vette kezébe, hálát adott, megtörte és odanyújtotta nekik ezekkel a szavakkal: „Ez az én testem, amelyet értetek adok. Ezt tegyétek az én emlékezetemre.”"


Érdekesség, hogy vannak olyan álkeresztény szekták, ahol csak egy nagyon szűk kiváltásgos kör részesülhet ebben.

aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ebből a szövegből tényleg úgy hangzik mintha a haláláról kell megemlékezni.
aug. 1. 14:21
 5/13 anonim ***** válasza:

#4

Akkor olvasd el újra, mert sehol se szerepel benne.

aug. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez az én testem, amelyet értetek adok. Ezt tegyétek az én emlékezetemre.”"


Mi ez ha nem halál? A széttört test.

aug. 1. 14:26
 7/13 anonim ***** válasza:
Jézus nem egy halott testet adott apostolainak. De ha tudsz idézni olyat, ahol ténylegesen kimondja, ami választ itt vársz, akkor mutasd.
aug. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

1 Korinthus 11:23-26:

„Mert én az Úrtól vettem, amit nektek át is adtam, hogy az Úr Jézus, azon az éjszakán, amelyen elárultatott, vette a kenyeret, és hálát adva megtörte, és ezt mondta: Vegyétek, egyétek, ez az én testem, amely tiérettetek megtöretik; ezt cselekedjétek az én emlékezetemre. Hasonlóképpen vette a poharat is, minekutána vacsorált, mondván: E pohár az új szövetség az én véremben; ezt cselekedjétek, valamennyiszer isszátok, az én emlékezetemre. Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret, és isszátok e poharat, az Úr halálát hirdessétek, amíg eljön.”

aug. 1. 14:34
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Itt se látom, hogy haláláról kellene megemlékezni. Magát az úrvacsorát, illetve utolsó vacsorát írja, hogy arról kell, ha nagyon szó szerint akarjuk venni. Az utolsó mondatban sincs benne, hogy a haláláról kéne megemlékezni, azt írja, hogy hirdetni kell. De ezt már nem Jézus, hanem Pál teszi hozzá.

Azt hittem, hogy tényleg tudsz idézni olyat, ahol Jézus megparancsolja a haláláról való megemlékezést.

aug. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
az Úr halálát hirdessétek, amíg eljön.
aug. 1. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!