Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hisztek az elragadta...

Miért nem hisztek az elragadtatásban vagy Isten létezésében?

Figyelt kérdés
júl. 29. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mind a kettőben hiszek, azonban az "elragadtatás", nem mindenkire vonatkozik.
júl. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elragadtatásban azért nem hiszek, mert Isten létezésében sem hiszek.


Sok apróság van, ami miatt nem tudom elhinni, hogy létezik Isten, de a legnagyobb gondom az, hogy ez az isten nem úgy működik, ahogy kellene neki. Elvileg ő azt szeretné, ha mindenki a mennybe jutna, és mégis olyan világot teremtett, aminek a működése simán megmagyarázható bármilyen isten nélkül is. Innentől kezdve garantált, hogy lesznek olyanok, akik nem fogják elhinni, hogy bármilyen isten létezik, és az Isten (aki, még egyszer, azt akarja, hogy mindenki a mennybe jusson) emberek millióit ítéli örök szenvedésre, pusztán azért, mert nem hittek el valamit, amit semmi okuk nem volt elhinni.

Mindez még érdekesebb, ha figyelembe vesszük, hogy több milliárd ember születik olyan helyre, ahol másik vallásba nevelik. Egy mindenható istennek tudnia kellene, hogy egy ilyen nevelés olyan erős elfogultságot eredményez, hogy pusztán azért, mert valakitől hallják, nem nagyon fogják elhinni, hogy nem az az igazság, amiben felnevelkedtek, hanem valami más.


Megtehetné, hogy teljesen nyilvánvalóvá teszi a saját létezését, és akkor legalább mindenki el tudná dönteni, hogy akarja-e követni ezt az istent, de nem, ő inkább bújócskát játszik.

júl. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Jégszív ***** válasza:
73%

hányszor, de hányszor végigjártuk már ezt a témát! Nem unod még?

Most ráérek, ezért nem kíméllek:

Veszem a bátorságot, és kijelentem: Véleményemben sokan osztoznak!


Nem TUDOM, létezik-e Isten, már nem is érdekel.

De ilyen könyörtelen elb@szott világot JÓ ISTEN nem teremt (az hétszentség)! Sokan figyelmen kívül hagyják, hogy - állítólag - nemcsak az embert teremtette meg, hanem az egész élő és élettelen Univerzumot, ami mindenről szól, csak nem a szeretetről...


Milyen "isteni bölcsesség" az, ha saját létét egy kétes hitelű karakterhalmazban adja tudtunkra, amiben csak "hinni" lehet? Egy abszolút Bölcsességtől az ember joggal elvárná a tudományos megközelítést, nem igaz?

júl. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 2. válaszolóval a részemről kiegészíteném még az itteni 3. válasszal:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

júl. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sokat gondolkozom mostanában ezeken a dolgokon, olvastam a Bibliát, és nekem ugye fura mert az Ó és az Új szövetségben mintha nem ugyanaz az Isten lenne, a másik meg az ,hogyha egy Biblia van akkor mégis hogy alakulhatott ki ennyi vallás és ugye mind mind másban hisz...pedig ha csak egy Isten van, akkor ugye egy Istenhez imádkozna mindenki!
júl. 29. 22:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt el tudom fogadni, hogy létezhet egy magasabb erő vagy esetleg mindenható lény, de a kereszténységet baromságnak tartom az összes felekezetével együtt. Az iszlámot is nyugi.
júl. 30. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!